73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
26 липня 2011 р. Справа № 2-а-3918/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Виконавчого комітету Антонівської селищної ради до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа на стороні відповідача - Управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради про визнання протиправними дій та скасування рішення № 368 від 19.07.2011 р.,
встановив:
Виконавчий комітет Антонівської селищної ради звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа на стороні відповідача-Управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради про визнання протиправними дій виконкому Херсонської міської ради з прийняття рішення № 368 від 19 липня 2011 року "Про демонтаж рекламних засобів", скасування рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради № 368 від 19 липня 2011 року "Про демонтаж рекламних засобів", заборону приймати будь-які рішення щодо демонтажу рекламних засобів по Кіндійському шосе в м. Херсоні.
Згідно зі ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з"ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя прийшла до висновку, що позовна заява не підсудна цьому адміністративному суду з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Виконавчий комітет Херсонської міської ради є органом місцевого самоврядування.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя повертає позовну заяву в зв"язку з тим, що даний спір, відповідно до вищевказаної норми статті, розглядається місцевими загальними судами як адміністративними судами.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 18, 107, ч. 3 108 КАС України, суддя -
ухвалив:
Позовну заяву Виконавчого комітету Антонівської селищної ради до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа на стороні відповідача - Управління естетики та зовнішньої реклами департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради про визнання протиправними дій та скасування рішення № 368 від 19.07.2011 р. повернути позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суду, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.