Постанова від 16.08.2011 по справі 2а/1570/2418/2011

Справа № 2а/1570/2418/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2011 року м.Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.

за участю сторін:

законного представника прокуратури - Місюрко Г.А. (за посвідченням)

представника позивача - ОСОБА_2 (по довіреності)

представника відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся перший заступник прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., мотивуючи позовні вимоги тим, що постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №110755 від 15.09.2010 року на підставі ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 грн., які в добровільному порядку відповідачем не сплачені.

В судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача адміністративний позов підтримали в повному обсязі, на заявлених вимогах наполягали.

Представник відповідача в судове засідання двічи не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно у відповідності до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судчинства України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення законного представника прокуратури, представника позивача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

21 вересня 2006 року Виконавчим комітетом Одеської міської ради здійснена державна реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»(аркуш справи 43).

Крім того, 16.02.2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»отримало ліцензію серії АВ №401733 на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт»з терміном дії з 16.02.2008 року до 15.02.2013 року, із зазначенням місця знаходження юридичної особи провулок Мукачівський, буд. 6, кв. 59, м. Одеса, що підтверджується копією ліцензії (аркуш справи 44).

Позивач, на підставі ст. ст. 6, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Інспекція, яка здійснює повноваження, в тому числі щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками, а тому на підставі положень п.4 ч.1 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 10.08.2010 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (акт № 188059), якою зафіксовано факт використання транспортного засобу Dacia Logan НОМЕР_1 водієм ОСОБА_3, який належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки. Акт проведення перевірки підписаний водієм, із зазначенням, що ліцензійна картка переоформлюється Товариством з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»(аркуш справи 8).

На адресу відповідача 20.08.2010 року направлений лист-запрошення №3881/02 про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт (аркуш справи 9). Проте на розгляд справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт представник відповідача не з'явився.

За наслідками розгляду акту перевірки та на підставі положень ст. 60 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 15.09.2010 року винесена постанова №110755 про застосовання до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (аркуш справи 7), яка направлена на адресу відповідача, зазначену в ліцензії від 16.02.2008 року серії АВ №401733 на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт»(аркуш справи 7). Однак зазначена постанова відповідачем не оскаржена.

Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-III право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В зв'язку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.

Станом на 11.08.2011 року фінансові санкції в сумі 1700 грн. відповідачем не сплачені.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем не було надано доказів до адміністративного позову, які б спростовували заявлені позивачем позовні вимоги.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов першого заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прімавтотранс»(код ЄДРПОУ 34598844) на користь Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 1700 грн. на р/р 31117106700002, банк -ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддей 16.08.2011 року

Суддя: Л.І. Свида

16 серпня 2011 року