Справа № 2а/1570/1003/2011
03 серпня 2011 року м.Одеса
У залі судових засідань № 25
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1 (по довіреності)
представника відповідача - ОСОБА_2 (по довіреності)
представника третьої особи - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області до відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Марина та К»про визнання постанови нечинною, зобов'язання вжити заходи, -
До суду звернулась Державна інспекція з контролю за цінами в Одеській області з адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Марина та К»про визнання постанови відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції ВП №19905850 від 13.12.2010 року - нечинною, зобов'язання вжити всі можливі заходи для стягнення заборгованості до бюджету з урахуванням відповідальності засновників.
Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, просив в їх задоволені відмовити, оскільки вважає правомірною постанову відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції ВП №19905850 від 13.12.2010 року.
Представник третьої особи в судове засідання двічи не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, а також обставини якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок та умови виконання рішень судів та інших органів визначає Закон України «Про виконавче провадження», тому згідно Конституції України державний виконавець з питання порядку відкриття виконавчого провадження повинен діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України «Про виконавче провадження».
Державною інспекцією з контролю за цінами в Одеській області проведено планову перевірку з питання дотримання порядку надання послуг Товариством з обмеженою відповідальністю «Марина та К» за період з 01.06.2006 року по 01.07.2007 року.
За результатами перевірки встановлено, що ТОВ «Марина та К»порушило порядок формування та застосування оптових цін на масло вершкове, встановлено розпорядженням облдержадміністрації від 02.10.2003 року №790/А-2003 року «Про регулювання цін на основні продовольчі товари».
За результатами перевірки ТОВ «Марина та К»визначено суму економічних санкцій у розмірі 940 грн. 44 коп., яка підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.
ТОВ «Марина та К»самостійно не сплатило зазначену суму економічних санкцій до державного бюджету, а тому 19.12.2008 року Одеським окружним адміністративним судом по справі за № 2а-4388/08 стягнуто суму економічних санкцій у розмірі 940 грн. 44 коп. (аркуші справи 9-10).
10.04.2009 року Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист про стягнення з ТОВ «Марина та К»на користь державного бюджету 940 грн. 44 коп. (аркуші справи 11-12).
17.04.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Одеській області направлено заяву до відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції за №11-1299 про відкриття виконавчого провадження по вищезазначеній справі, по якій згідно ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження»від 30 червня 1999 року № 783-ХІV державний виконавець у 3-х денний строк з дня одержання виконавчого документа повинен винести постанову про відкриття виконавчого провадження, та не пізніше наступного дня надіслати її стягувачу, боржнику та органу, який видав виконавчий документ.
22 червня 2010 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду №2а-4333/08 від 10.04.2009 року, що підтверджується постановою про відкриття виконавчого провадження Серії ВП №19905850 від 22.06.2010 року, яка була направлена на адресу ТОВ «Марина та К»та Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією супровідного листа (аркуші справи 57, 58).
Враховуючи те, що у встановлені законодавством строки заборгованість боржником не погашена, державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції були вжиті заходи примусового виконання та перевірено майновий стан ТОВ «Марина та К».
Відповідно довідки Виконкому Кам'янської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області ТОВ «Марина та К»ніякої господарської діяльності на території Кам'янської сільської ради не веде (аркуш справи 59).
Державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції надсилався запит до Ізмаїльської ОДПІ №16/1036-10 від 02.09.2010 року щодо наявності поточних рахунків та про подачу декларації звітності ТОВ «Марина та К»за 2010 рік, чи відображена його фінансово-господарська діяльність на теперішній час (аркуш справи 60). Згідно з довідкою Ізмаїльської ОДПІ станом на 16.09.2010 року у ТОВ «Марина та К»відкриті рахунки відсутні, остання звітність надавалась підприємством 16.08.2010 року (аркуш справи 61).
Згідно з довідкою КП «Ізмаїльське МБТІ»№424 від 15.07.2010 року за ТОВ «Марина та К»будь -якого нерухомого майна не зареєстровано (аркуш справи 62).
Як вбачається із відповіді Інспекції державного технічного нагляду Одеської облдержадміністрації від 23.07.2010 року за ТОВ «Марина та К»сільськогосподарської техніки (транспортних засобів) не значиться (аркуш справи 65).
Відповідно з витягом з автоматизованої інформаційно-пошукової системи «Автомобіль»за ТОВ «Марина та К»транспортні засоби не зареєстровані (аркуш справи 64).
В ході проведення виконавчих дій, було встановлено, що боржник за адресою: с. Кам'янка, вул. Калініна, 48-а не знаходиться, за вказаною адресою та на території с. Кам'янка господарську діяльність не веде, майна на яке можливо звернути стягнення не має. Згідно довідки МРЕВ ДАІ та КП «Ізмаїльське МБТІ»будь -якого рухомого чи нерухомого майна за боржником не зареєстровано. Грошові кошти на розрахунковому рахунку відсутні (аркуші справи 59-72).
13.12.2010 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції винесено Постанову про повернення виконавчого документу стягувачеві Серії ВП №19905850 (аркуш справи 6).
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.
У відповідності до приписів ч. 2 статті 40 Закону України «Про виконавче провадження»(в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних відносин) виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, за яким стягнення не провадилося або було проведено частково, повертається стягувачеві якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, і здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
Враховуючи наявність в матеріалах виконавчого провадження №16/1036 доказів, які підтверджують відсутність у ТОВ «Марина та К»будь-якого майна, суд дійшов висновку, що державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції виконані всі встановлені Законом України «Про виконавче провадження»дії для розшуку майна боржника, а тому 13.12.2010 року правомірно винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачеві, виконавчого листа по справі № 2а-4333/08, виданого 10.04.2010 року Одеським окружним адміністративним судом про стягнення з ТОВ «Марина та К»на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області грошової суми 940 грн. 40 коп.
Суд не приймає до уваги посилання позивача щодо порушення відповідачем ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», в частині не звернення до суду з поданням про розшук боржника, а також ч.2 ст.140 Цивільного Кодексу України про відповідальність учасників товариства, (не вжиття необхідних заходів щодо своєчасного і повного виконання рішення зазначеного у виконавчому документі), оскільки адреса боржника зазначена у виконавчому листі Одеського окружного адміністративного суду №2а-4333/08 від 10.04.2009 року, в ході виконавчих дій відповідачем не допущено порушень діючого законодавства та виконано всі необхідні дії, передбачені Законом України «Про виконавче провадження». Крім того Законом України «Про виконавче провадження»не визначено переліку обов'язкових дій щодо розшуку майна боржника, тому заявлений адміністративний позов є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області до відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції не обґрунтовані, не відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим не підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області до відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Марина та К»про визнання постанови відділу державної виконавчої служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції ВП №19905850 від 13.12.2010 року - нечинною, зобов'язання вжити всі можливі заходи для стягнення заборгованості до бюджету з урахуванням відповідальності засновників -відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 08.08.2011 року.
Суддя Л.І. Свида
08 серпня 2011 року