Справа №2а/1570/2409/2011
27 липня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Височенко Н.М.,
за участю сторін:
-представника позивача- ОСОБА_2 (довіреність від 10.11.2011р. №1726),
-представника відповідача- ОСОБА_3 (довіреність від 24.05.2011р. №16/11 ),\
-представника відповідача-Чиканчи Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кілійського районного центру зайнятості до Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно»села Трудове Кілійського району Одеської області про стягнення 5957,96 грн.,-
Кілійський районний центр зайнятості звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно» села Трудове Кілійського району Одеської області про стягнення штрафу в розмірі 5957,96 грн., зазначивши, що 10.03.2011р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Одеського обласного центру зайнятості була проведена перевірка додержання Дошкільним навчальним закладом ясла-садок «Буратіно» законодавства України про зайнятість населення, за результатами якої встановлено, що при вивільнені підприємством за п. 1 ст. 40 КЗпП України працівника з посади бухгалтера ОСОБА_1 відповідач не надав звіти про заплановане та про фактичне вивільнення працівників за формами 4-ПН (план) та 4-ПН (факт) до Кілійського районного центру зайнятості, що є порушенням п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення». За вказане порушення передбачений штраф у розмірі річної заробітної плати за одного вивільненого працівника. Відповідно акту про порушення законодавства України про зайнятість населення №12-16/8 від 10.03.2011р. Дошкільному навчальному закладу ясла-садок «Буратіно» було запропоновано у десятиденний термін внести штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника у сумі 5957, 96 грн., проте вказану суму штрафу відповідачем у добровільному порядку сплачено не було.
Представник позивача у судовому засіданні, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представники відповідача заперечували проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, з підстав викладених в запереченнях на адміністративний позов, зазначивши що дошкільний навчальний ясла-садок «Буратіно»є неприбутковою організацією. Відповідно до розпорядження №14 Трудівської сільської ради від 29.06.2010р. у садку «Буратіно»було проведено об'єднання груп і було надано доручення скоротити чисельність обслуговуючого персоналу підприємства, що і було здійснено у відповідному до чинного законодавства України порядку. Тобто було видано відповідні накази та здійснено записи у трудові книжки робітників. Крім того, як зазначає відповідач, ОСОБА_1 дійсно працювала по сумісництву бухгалтером на 0,5 ставки в ДНЗ ясла -садок «Буратіно»з 05.05.2009р., але її основним місцем роботи згідно записів трудової книжки була посада контролера філіалу №6731/04 Кілійського відділення Ощадбанку України №6731 з 13.04.2004р. де вона продовжувала виконувати свої обов'язки до 29.10.2010р. Таким чином, позивач стверджує, що ОСОБА_1 набула статусу безробітної за основним місцем роботи після звільнення з посади контролера філії Кілійського Ощадбанку України №6731. За таких обставин представники відповідача вважали, що подавати звіт щодо ОСОБА_1., як безробітної до державної служби зайнятості повинно Кілійське відділення Ощадбанку України №6731.
Крім того, представник відповідача - керівник ДНЗ ясла -садок «Буратіно»ЧиканчиЛ.П. додатково пояснила, що Кілійський районний центр зайнятості не проводив ніяких консультацій щодо необхідності надання зазначених звітів, у зв'язку з чим відповідачу не було відомо про необхідність їх надання.
Заслухавши пояснення представника позивача та заперечення представників відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
10.03.2011р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Одеського обласного центру зайнятості була проведена перевірка додержання Дошкільним навчальним закладом ясла-садок «Буратіно» законодавства України про зайнятість населення, за результатами якої складено акт №12-17/36 від 10.03.2011р. (а.с.9-10).
Також, 10.03.2011р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Одеського обласного центру зайнятості було складено акт про порушення законодавства України про зайнятість населення №12-16/8 (а.с.8), у якому зазначено, що при проведенні 10.03.2011р. перевірки Дошкільного навчального закладу ясла -садок «Буратіно»виявлені порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: наказом Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно» від 30.09.2010р. №18, згідно п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, з посади бухгалтера з 30.09.2010р. звільнена ОСОБА_1. Звіти про заплановане та про фактичне вивільнення працівників за формами 4-ПН (план) та 4-ПН (факт) Кілійського районного центру зайнятості не подавалися.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Згідно з абзацом другим п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Як вбачається з наказу №18 від 30.09.2010р. ОСОБА_1 звільнена з 30.09.2010р. у зв'язку зі скороченням штату, відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України. (а.с.16)
Згідно довідки №145 від 11.03.2011р. річна заробітна плата вивільненого з Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно» -ОСОБА_1 за період з 01.10.2009р по 30.09.2010р. склала 5957,96 грн. (а.с.11).
На час судового розгляду справи зазначений штраф за порушення законодавства України про зайнятість населення відповідачем не сплачений.
Суд не приймає до уваги посилання представників відповідача, на те що оскільки ОСОБА_1 працювала у Дошкільному навчальному закладі ясла -садок «Буратіно»по сумісництву, а основним місцем її роботи було Кілійське відділення Ощадбанку України №6731 де вона продовжувала працювати до 29.10.2010р., то звіти про її вивільнення повинно було надавати саме Кілійське відділення Ощадбанку України №6731.
Так, приписами п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено обов'язок повідомлення підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направлення списків фактично вивільнених працівників. При цьому, будь -яких виключень щодо зазначеного обов'язку діючим законодавством України не передбачено.
Також, суд критично ставиться до пояснень представника відповідача щодо ненадання Кілійським районним центром зайнятості роз'яснень, консультацій з приводу подання вищезазначених звітів, оскільки, зазначені питання врегульовані діючим законодавством України, зокрема, Законом України «Про зайнятість населення», а не знання відповідачем вказаних положень не звільняє його від відповідальності за встановлене порушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Кілійського районного центру зайнятості до Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно»про стягнення штрафу 5957,96 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Кілійського районного центру зайнятості до Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно» села Трудове Кілійського району Одеської області про стягнення 5957,96 грн.-задовольнити.
Стягнути з Дошкільного навчального закладу ясла-садок «Буратіно» села Трудове Кілійського району Одеської області про стягнення 5957,96 грн. (68331, Одеська обл., Кілійський р-н., с.Трудове, вул. Фрунзе,22) код ЄДРПОУ 35990450 штраф у розмірі 5957,96 (п'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят сім гривень дев'яносто шість копійок) на р/р37171305900234, одержувач Кілійський районний центр зайнятості, код ЄДРПОУ 20991760, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 01 серпня 2011 року
Суддя К.О. Танцюра