22 серпня 2011 року Справа № 2а-0870/6875/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Щербак А.А., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Запорізького природоохоронного міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької районної державної адміністрації до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області про визнання недійсним висновку,
19 серпня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду звернувся Запорізький природоохоронний міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Запорізької районної державної адміністрації до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області про визнання недійсним висновку № 154/13/09 від 25.05.2011 року.
Нормою п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України встановлено, що після одержання позовної заяви суддя, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, яким позивач обґрунтовує позовні вимоги.
Згідно ч.2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо, і які можуть бути використані судом.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовні вимоги стосуються визнання висновку відповідача незаконним. Матеріалами справи встановлено, що зазначеним висновком відмовлено в погодженні матеріалів проекту відведення зазначеної земельної ділянки для ведення садівництва заявнику ОСОБА_2 В даному випадку суд приходить до висновку, що рішення по справі може вплинути на права, свободи та інтереси самого заявника - ОСОБА_2, який, відповідно до ст. 53 КАС України, підлягає залученню до участі у справі як третя особа. Однак позивачем в адміністративному позові не вказана будь - яка інформація відносно заявника матеріалів проекту відведення зазначеної земельної ділянки для ведення садівництва ОСОБА_2 та його поштова адреса.
Також відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Згідно з ч. 5 ст. 106 КАС одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Частина 2 ст.58 КАС України встановлює, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Адміністративний позов Запорізького природоохоронного міжрайонного прокурора підписаний Запорізьким природоохоронним міжрайонним прокурором молодшим радником юстиції ОСОБА_3 але доказів що останній займає вказану посаду до адміністративного позову не додано.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.
Згідно до ч. 1 ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
В якості підстав звернення з позовом зазначено саме звернення з протестом та подальше його відхилення відповідачем.
З огляду на норми Закону України "Про прокуратуру" прокурор може самостійно звернутися з заявою до суду у разі відхилення протесту про визнання акта незаконним, але по даній справі позивачем виступає Запорізька районна державна адміністрація.
В даному випадку постає необхідність надати суду обґрунтування того, яким чином відхилення протесту прокурора впливає на права та інтереси позивача - Запорізької районної державної адміністрації.
Зазначені обставини перешкоджають суду у вирішенні питання щодо можливості відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом: надання відомостей щодо заявника матеріалів проекту відведення зазначеної земельної ділянки для ведення садівництва ОСОБА_2, із зазначенням його поштової адреси; надання документів, які стверджують займану посаду особи, яка підписала адміністративний позов; надання письмових обґрунтувань того яким чином відхилення протесту прокурора впливає на права та інтереси позивача Запорізької районної державної адміністрації.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст. ст. 160, 164 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Запорізького природоохоронного міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Запорізької районної державної адміністрації до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області про визнання недійсним висновку - залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків до 08 вересня 2011 року
Роз'яснити заявнику, що відповідно до ст. 108 ч. 1 п. 1 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.А. Щербак