Постанова від 10.06.2008 по справі 20-2/378

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

09 червня 2008 року

Справа № 20-2/378

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Котлярової О.Л.,

суддів Антонової І.В.,

Прокопанич Г.К.,

секретар судового засідання Рєвєнко М.Ю.

за участю представників сторін:

позивача: Михайлова Н.В., довіреність №1 від 09.01.08;

відповідача: Сирський С.В.;

третьої особи: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Севастопольліфтсервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфткомфорт-ЛК" на постанову господарського суду міста Севастополя (суддя Шевчук Н.Г.) від 24 березня 2008 року

за позовом Дочірнього підприємства Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Севастопольліфтсервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфткомфорт-ЛК" (вул. Загородна балка, 3, Севастополь, 99008)

до Севастопольська міська рада (вул. Леніна, 3, Севастополь, 99011)

третя особа: Головне управління житлово-комунального господарства Севастопольської міської державної адміністрації (вул. Леніна, 2, Севастополь, 99011)

про визнання частково недійсним рішення № 650 від 12.09.2006

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство Спеціалізованого ремонтно-будівельного управління "Севастопольліфтсервіс" товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфткомфорт-ЛК" (далі -ДП СРБУ "Севастопольліфтсервіс") звернулось до господарського суду з позовом про визнання частково недійсним рішення Севастопольської міської ради №650 від 12 вересня 2006 "Щодо реалізації тарифної політики у сфері житлового господарства", визнавши його частково незаконним і таким, що не відповідає правовим актам вищої сили, в частині зазначення у пунктах 11, 13, 15 додатку №2 і у пункті 2 додатку №4 до рішення слів "для квартир вище перших поверхів", а також у частині пунктів 10, 12, 14 додатку №2.

Позивач у позі посилається на те, що не включення у тариф на послуги по утриманню та експлуатації житлових будинків і прибудинкових територій (квартирна плата) для населення для квартир перших поверхів тарифу за технічне обслуговування ліфтів і диспетчерських систем порушує його інтереси, у зв'язку з чим не в повній мірі відшкодовуються витрати ДП СРБУ "Севастопольліфтсервіс" на обслуговування ліфтів і диспетчерських систем.

Постановою господарського суду міста Севастополя від 24 березня 2008 року у позові відмовлено.

Не погодившись з даною постановою, Дочірнє підприємство Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Севастопольліфтсервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфткомфорт-ЛК" подало апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати, позов задовольнити.

На думку апелянта оскаржувана частина рішення Ради не відповідає постанові Кабінету Міністрів України №560 від 12 липня 2005 року "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій" (пункти 12, 13), Правилам утримання жилих будинків і прибудинкових територій, затвердженим наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року №76, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10 серпня 2004 року №150 "Про затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд".

У судовому засіданні, призначеного на 09 червня 2008 року, представник апелянта підтримав апеляційну скаргу, представник відповідача просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Представник третьої особи не з'явився, був повідомлений про дату і місце слухання справи.

Враховуючи, що явка у судове засідання це право, а не обов'язок учасників процесу, неприбуття у судове засідання вказаної сторони не перешкоджає розгляду справи, судова колегія ухвалила розглянути справу без представника третьої особи, належним чином повідомленого про дату, час та місце розгляду справи.

Перевіривши постанову в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представників позивача та відповідача, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

12 вересня 2006 року Севастопольською міською радою, відповідно до Законів України "Про житлово-комунальні послуги" та "Про місцеве самоврядування в Україні" було прийнято рішення №650 "Щодо реалізації тарифної політики у сфері житлового господарства".

Даним Рішенням (пункт 1.2) затверджені тарифи на послуги з утримання і експлуатації житлових будинків та прибудинкових територій (квартирна плата) для населення (додаток №2) та соціальний тариф на послуги з утримання та експлуатації житлових будинків і прибудинкових територій з урахуванням пільг для малозабезпечених категорій громадян (додаток №4).

Згідно з даним вищезазначеним рішенням Ради, до складу тарифів на послуги з утримання та експлуатації житлових будинків і прибудинкових територій для мешканців житлових будинків для квартир вище першого поверху, обладнаних ліфтами, включається і тариф за 1 кв.м. загальної площі за технічне обслуговування, електроенергію і системи ДСС ліфтів у розмірі 0,18 грн. для 7-9 поверхових будинків і 0,22 грн. для 10-12 поверхових та 0,32 грн. і 0,36 грн. відповідно для власників двох і більше квартир.

Рішенням Ради передбачено, що до тарифів для мешканців квартир перших поверхів таких будинків тариф за 1 кв.м. загальної площі за технічне обслуговування, електроенергію і системи ДСС ліфтів не включений (пункти 11, 13, 15 додатку №2 та пункт 2 додатку №4).

Статтею 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до статті 7, части 2 статті 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм; встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону. Ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

ДП СРБУ “Севастопольліфтсервіс» подані за супровідним листом №97 від 03 травня 2006 року до Севастопольської міської державної адміністрації тарифи за технічне обслуговування, електроенергію і системи ДСС ліфтів (розрахунок планових витрат), яки вище тарифів, які затвердженні рішенням Севастопольської міської ради.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що встановлення рішенням Ради тарифів на технічне обслуговування, електроенергію і системи ДСС ліфтів у розмірі, що не покриває заплановані позивачем витрати на утримання ліфтового господарства, не пов'язане з виключенням з числа платників цього тарифу мешканців квартир перших поверхів.

Пунктом 11 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Кабінетом Міністрів України 12 липня 2005 року №560, витрати на технічне обслуговування ліфтів (Влз) визначаються за формулою Влз = Вл : Пл, де Вл - вартість обслуговування одного ліфта (без електроенергії) за місяць (обчислюється відповідно до Порядку встановлення вартості технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації, затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства); Пл - середня загальна площа квартир будинку (без квартир першого поверху), що обслуговується одним ліфтом.

Таким чином, суд першої інстанції правомірно відмовив у задоволенні позову, оскільки рішення Севастопольської міської ради №650 від 12 вересня 2006 року прийнято відповідно до чинного законодавства.

Доводи апеляційної скарги спростовуються матеріалами справи.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що постанова суду першої інстанції прийнята при правильному застосуванні норм матеріального права, підстав для її скасування немає.

Керуючись статтями 195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 (частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Севастопольліфтсервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліфткомфорт-ЛК" залишити без задоволення.

Постанову господарського суду міста Севастополя від 24 березня 2008 року у справі № 20-2/378 залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту проголошення.

Головуючий суддя О.Л. Котлярова

Судді І.В. Антонова

Г.К. Прокопанич