26.07.11УКРАЇНА
Чернігівської області
14000, м. Чернігів, тел. (462) 672-847
проспект Миру, 20
Іменем України
“ 21 ” липня 2011 року справа № 18/59
За позовом Управління комунального майна Чернігівської обласної ради
14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43
До Приватного акціонерного товариства «Кінотехпром»
14021, м. Чернігів, вул. Любецька, 66
про стягнення 2492 грн. 09 коп.
Суддя А.С. Сидоренко
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 -нач. відділу правової та кадрової роботи, дов. від 27.01.2011р. № 01-83
від відповідача: Олексієнко О.П. -директор, протокол від 19.04.2011р. № 1
Рішення виноситься після перерви, оголошеної в судовому засіданні з 12.07.2011р. по 21.07.2011р., на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні 21.07.2011р., на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради (надалі -позивач) заявлено позов до закритого акціонерного товариства «Кінотехпром»(надалі -відповідач) про стягнення 2364,75 грн. заборгованості по орендній платі згідно договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 18 від 01.11.2006р., 30,10 грн. нарахованого на суму боргу індексу інфляції, 38,13 грн. десяти процентів річних з простроченої суми, а також 59,11 грн. пені за несвоєчасну сплату орендних платежів.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором № 18 від 01.11.2006р. щодо своєчасного внесення орендних платежів.
Відповідач, в судовому засіданні 14.06.2011р., надав відзив на позовну заяву (від 14.06.2011р. № 34/06), яким проти позову заперечив, вважаючи його необґрунтованим та безпідставним.
В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що позивач не мав права нараховувати орендну плату за оцінкою майна, проведеною в 2006 році, оскільки внесені в договір № 18 від 01.11.2006р. зміни (Додаткова угода № 3 та протокол розбіжностей до неї) змінили розмір орендної плати. При цьому, відповідач зазначає, що на підставі п. 4 ст. 181 Господарського кодексу України, враховуючи те, що в Додатковій угоді № 3 питання щодо зменшення розміру орендної плати не було відображене, вказану Додаткову угоду № 3 (підписану відповідачем з протоколом розбіжностей) він направив на адресу позивача.
Згідно листа від 08.12.2009р. № 01-1152 позивач не заперечив щодо здійснення розрахунку орендної плати за Методикою 2006 року, з іншими пропозиціями відповідача позивач не погодився. В той же час, у визначений чинним законодавством термін, неврегульовані розбіжності позивачем до суду передані не були, а, отже, на думку відповідача, позивач погодився на його пропозиції щодо зміни розміру орендної плати.
В судовому засіданні 12.07.2011р. відповідачем надано письмові пояснення по справі (від 07.07.2011р. № 09/07) в яких він вказує, що при приватизації державного майна Чернігівського державного комунального госпрозрахункового підприємства «Кіноремтехника»орендоване, згідно договору оренди від 01.11.2006р. № 18, нерухоме майно не увійшло до статутного фонду ЗАТ «Кінотехпром». Керуючись ч. 2 ст. 13 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відповідач залишив дане майно на балансі товариства.
В пункті 14.2 Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області зазначено, що у разі коли орендодавцем майна виступає Управління комунального майна обласної ради, орендна плата за майно, що не увійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації), перераховується в повному обсязі до обласного бюджету.
Таким чином, на думку відповідача, позивач перебрав на себе повноваження та вчинив дії, які не передбачені законодавством України, результатом чого стало привласнення 30% орендної плати, яка повинна надходити до обласного бюджету.
У зв'язку з вищевикладеним, відповідач просить, на підставі ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, винести окрему ухвалу про недоліки в діяльності позивача.
Також, в судовому засіданні 12.07.2011р. відповідачем подано клопотання про припинення провадження у справі (від 07.07.2011р. № 10/07) у зв'язку з відсутністю предмета спору.
В обґрунтування поданого клопотання відповідач посилається на те, що Управління комунального майна не наділене повноваженнями орендодавця для майна, що не увійшло в статутний фонд підприємства при приватизації, та незаконно привласнює 30% орендної плати, яка належить обласному бюджету.
Припинення провадження у справі -це форма завершення справи, яке зумовлене передбаченими законом обставинами, що повністю відкидають можливість судочинства.
Існування норм, що регулюють припинення провадження у справі, викликано необхідністю вилучати з процесу судочинства справи, порушені за позовами, що подані на підставі помилкового уявлення особи про її право на звернення до господарського суду, або внаслідок розпорядчих дій сторін. При виявленні встановлених законодавством обставин відсутня необхідність розгляду справи по суті та винесення рішення. Припинення провадження у справі відбувається у випадках, коли неможливий судовий захист особи у господарському суді.
Згідно п. 11 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору, зокрема у випадку, коли спір врегульовано самими сторонами шляхом перерахування боргу (передачі майна чи усунення перешкод у користуванні ним) після звернення кредитора з позовом за умови подання доказів такого врегулювання.
Втім, як вбачається із матеріалів справи, між сторонами існує спір щодо розміру орендної плати, яку має сплачувати відповідач за користування майном, а тому клопотання про припинення провадження у справі не підлягає задоволенню.
До початку судового засідання 21.07.2011р. відповідачем подані додаткові письмові пояснення (від 18.07.2011р. № 38/07) в яких він звертає увагу суду на те, що у відповідності з п. 31 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.
На думку відповідача, укладення договору оренди та продовження терміну дії оренди на новий строк є окремими повноваженнями, які повинні бути делеговані позивачеві виключно на пленарному засіданні. Ні в одному з документів, що прийняті Чернігівською обласною радою, таких повноважень Управлінню комунального майна надано не було.
Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:
Управління комунального майна Чернігівської обласної ради зареєстроване рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 06.04.2005р. за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців внесені відомості за № 1 064 102 0000 001407.
Закрите акціонерне товариство «Кінотехпром»зареєстроване рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 17.07.1996р. за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців внесені відомості за № 1 064 120 0000 002370.
Як вбачається із п. 1.5 Статуту Приватного акціонерного товариства «Кінотехпром», затвердженого у новій редакції загальними зборами акціонерів (протокол № 1 від 19.04.2011р.), товариство є правонаступником Чернігівського державного комунального госпрозрахункового підприємства «Кіноремтехника»та Закритого акціонерного товариства «Кінотехпром». Загальними зборами акціонерів товариства прийнято рішення про обрання типу товариства та зміну його найменування на Приватне акціонерне товариство «Кінотехпром».
Згідно з ч. ч. 1, 3 - 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. № 280/97-ВР (надалі -Закон № 280/97-ВР), територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності, зокрема, на нерухоме майно, нежитлові приміщення, нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності.
Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Абзацем 2 п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 280/97-ВР встановлено, що майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.
Рішенням господарського суду Чернігівської області від 26.11.2007р. по справі № 15/338/16 за позовом Управління комунального майна Чернігівської обласної ради до закритого акціонерного товариства «Кінотехпром»про врегулювання переддоговірного спору та постановою Київського апеляційного господарського суду від 30.03.2011р. по справі № 21/162 (13/82) за позовом Управління комунального майна Чернігівської обласної ради до закритого акціонерного товариства «Кінотехпром»про стягнення заборгованості встановлено, що свідоцтвом про право власності на об'єкти нерухомості по вул. Любецька, 66 м. Чернігова від 25.11.2002р. підтверджується, що двоповерхова будівля майстерні літ. „Т-2”, загальною площею 488,3 м2, та приміщення механічної майстерні літ. „А1-2”, розташоване у двоповерховій будівлі, загальною площею 242,1 м2, належать територіальним громадам сіл, селищ, міст Чернігівської області.
За правилами ч. 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»від 10.04.1992р. № 2269-XII (надалі -Закон № 2269-XII), орендодавцями щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності, є органи, уповноважені органами місцевого самоврядування управляти майном.
Згідно з п. п. 1.1, 2.1 -2.3, 3.5 та 3.8 Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням сесії обласної ради від 22.12.2005р. та погодженого головою обласної ради В.О.Ковальовим, управління комунального майна Чернігівської обласної ради утворене рішенням Чернігівської обласної ради від 25.03.2005р., зареєстроване Державним реєстратором Чернігівської міської ради 06.04.2005р., ідентифікаційний код 33469166 і відповідно до чинного законодавства України забезпечує реалізацію повноважень обласної ради по управлінню та розпорядженню об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області (надалі -об'єкти комунальної власності).
Основними завданнями управління є реалізація державної та регіональної політики у сфері управління майном комунальної власності; забезпечення ефективного використання об'єктів комунальної власності; забезпечення надходження до обласного бюджету коштів за рахунок передачі в оренду та відчуження майна, яке належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (надалі -комунального майна).
Управління відповідно до покладених на нього завдань виступає орендодавцем цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває у його управління, а також контролює виконання договорів оренди об'єктів спільної власності територіальних громад області, а також надходження коштів від оренди до обласного бюджету.
Рішенням Чернігівської обласної ради від 18.09.2006р. «Про підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області шляхом удосконалення орендних відносин»затверджені положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду, а також типовий договір оренди нерухомого майна.
Зокрема, пунктом 2 Положення встановлено, що право управління комунальним майном області від імені територіальних громад Чернігівської області здійснює Чернігівська обласна рада; Управління комунального майна обласної ради. Пунктом 5 Положення передбачено, що Управління комунального майна може бути орендодавцем комунального майна.
Пунктом 10.1 рішення обласної ради від 24.05.2007р. «Про розмежування повноважень щодо управління та розпорядження об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області»встановлено, що Управління комунального майна Чернігівської обласної ради здійснює укладання договорів оренди приміщень в будівлях, які перебувають на бухгалтерському обліку управління.
Отже, Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, створене обласною радою, підпорядковане, підзвітне і підконтрольне їй, є належним орендодавцем майна, переданого йому в управління.
Факт передачі нерухомого майна по вул. Любецька, 66 м. Чернігова в управління позивача підтверджується актами прийняття -передачі основних засобів від 17.06.2005р.
Вищевказані факти також встановлені рішенням господарського суду Чернігівської області від 26.11.2007р. по справі № 15/338/16 та постановою Київського апеляційного господарського суду від 30.03.2011р. по справі № 21/162 (13/82), а тому не потребують доведенню.
01 листопада 2006 року між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в особі начальника управління Сидоренка Володимира Андрійовича (надалі -Орендодавець) та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»в особі директора Олексієнка Олександра Павловича (надалі -Орендар) був укладений договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 18 (надалі -Договір № 18).
Згідно п. п. 1.1, 1.1.1, 1.1.2, 1.2, 2.1, 2.2, 2.4, 3.1 -3.6, 3.9, 5.1.1, 5.1.2, 7.1.1, 10.1 та 10.7 Договору № 18, Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування групу інвентарних об'єктів (надалі -Майно), що перебувають в оперативному управлінні управління комунального майна Чернігівської обласної ради і знаходяться за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66, у складі:
Двоповерхова будівля майстерні «Т-2», загальною площею 488,3 м2. Вартість будівлі визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 141 405 грн.
Приміщення механічної майстерні «А1-2», розташоване у двоповерховій будівлі, загальною площею 242,1 м2. Вартість приміщення визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 134 800 грн.
Майно передається в оренду з метою розміщення в ньому виробничих приміщень (488,3 м2 та 91,0 м2) та адміністративного приміщення (151,1 м2).
Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання -передачі Майна, який є невід'ємною частиною цього Договору (Додаток № 1).
Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно. Майно залишається у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а Орендар користується ним протягом всього строку оренди.
Обов'язок по складанню Акта приймання -передачі покладається на сторону, яка передає Майно іншій стороні Договору.
Орендна плата є платежем у грошовій формі, який Орендар вносить Орендодавцю незалежно від наслідків діяльності Орендаря та сплачується за весь термін фактичного користування майном, що визначається на підставі акта приймання -передачі в оренду та акта приймання -передачі майна з орендного користування.
До орендної плати не входить плата за комунальні послуги, вартість експлуатаційних витрат та плата за землю.
Розмір орендної плати визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 18.09.2006р. (5 сесія 5 скликання).
Розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у Додатку № 2 до цього Договору, що є невід'ємною його частиною і становить за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) -1826,85 грн.
Орендна плата за перший (листопад 2006р.) місяць оренди визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за жовтень та листопад 2006р.
Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за минулий місяць на щомісячний індекс інфляції, що друкується Мінстатом України.
Орендну плату Орендар зобов'язався перераховувати щомісячно не пізніше останнього числа поточного місяця, згідно виставлених рахунків Орендодавцем і співвідношенні, встановленому Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Розмір орендної плати змінюється Орендодавцем в односторонньому порядку у випадку зміни Методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України та рішеннями обласної ради.
Орендар зобов'язався:
використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього договору та своєчасно узгоджувати з Орендодавцем будь -які зміни використання орендованого Майна або його частини;
своєчасно та у повному обсязі сплачувати Орендодавцю орендну плату.
Орендодавець зобов'язався передати Орендарю Майно, згідно з розділом 2 цього Договору по акту прийому -передачі, який підписується одночасно з цим Договором.
Цей Договір діє з 01 листопада 2006р. по 29 жовтня 2007р. включно.
Термін дії Договору може бути продовжено тільки шляхом укладання додаткової угоди за наявності письмової заяви Орендаря, наданої Орендодавцю протягом місяця до закінчення строку дії Договору.
01 листопада 2006р. сторонами був складений та підписаний Акт прийому -передачі в оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (Додаток № 1 до Договору оренди № 18 від 01.11.2006р.) (надалі -Акт).
Згідно Акту, Орендодавець передав, а Орендар прийняв в строкове платне користування групу інвентарних об'єктів (надалі -майно), які розташовані по вул. Любецькій, 66 у м. Чернігові та перебувають в оперативному управлінні управління комунального майна Чернігівської обласної ради у складі:
Двоповерхова будівля майстерні «Т-2», загальною площею 488,3 м2. Вартість будівлі визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 141 405 грн.
Приміщення забезпечені централізованим електропостачанням. Електричні системи та обладнання знаходяться в діючому стані. Система опалення відключена від джерела тепла і знаходиться в неробочому стані.
Приміщення механічної майстерні «А1-2», розташоване у двоповерховій будівлі, загальною площею 242,1 м2. Вартість приміщення визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 134 800 грн.
Приміщення забезпечені централізованим електро- та теплопостачанням. Система опалення та внутрішні електричні системи і обладнання знаходяться в діючому стані.
Майно передається в оренду з метою розміщення в ньому виробничих приміщень (579,3 м2) та адміністративного приміщення (151,1 м2).
Акт складений у двох примірниках на одному аркуші кожний, що мають однакову юридичну силу:
1-й Орендодавцю
2-й Орендарю.
Як вбачається з матеріалів справи, розрахунок розміру орендної плати за оренду майна комунальної власності області по вул. Любецькій, 66 у м. Чернігові від 01.11.2006р. (Додаток № 2 до Договору оренди № 18 від 01.11.2006р.), згідно якого розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди становить 1826,85 грн., з боку Орендаря підписаний не був.
Договір № 18 та Акт підписані Орендарем із застереженнями (Протокол розбіжностей від 21.11.2006р.).
Згідно Протоколу розбіжностей по договору № 18 від 01.11.2006р. оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області та знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (надалі -Протокол від 21.11.2006р.), відповідач запропонував свою редакцію п. п. 1.1.1, 1.1.2, 1.2, 3.4, 3.6, 3.9, 5.1.8, 5.3, 6.1.2, 6.3, 6.4, 9.3 -9.5, 10.1, 10.2 та 10.7 Договору № 18.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до господарського суду Чернігівської області з позовною заявою про врегулювання розбіжностей, які виникли між сторонами під час укладення договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 18 від 01.11.2006р. та викласти п. п. 1.1.1, 1.1.2, 1.2, 3.4, 3.6, 3.9, 5.1.8, 5.3, 6.1.2, 6.3, 6.4, 9.3, 9.4, 9.5, 10.1 та 10.2 в редакції, запропонованій позивачем.
Рішенням господарського суду Чернігівської області від 26.11.2007р. по справі № 15/338/16 прийнято відмову позивача від позову в частині врегулювання розбіжностей по п. п. 5.1.8, 6.1.2, 6.3, 9.3, 9.4 та 9.5 в зв'язку з їх врегулюванням та припинено провадження по справі в цій частині, позов задоволено частково, зокрема, були врегульовані розбіжності по п. п. 1.1.1, 1.1.2, 1.2, 3.4, 3.9, 5.3, та 10.2. Вказані пункти були викладені в наступній редакції:
п. 1.1.1 -двоповерхова будівля майстерні «Т-2», загальною площею 488,3 м2. Вартість будівлі визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 141 405 грн.;
п. 1.1.2 -приміщення механічної майстерні «А1-2», розташоване у двоповерховій будівлі, загальною площею 242,1 м2. Вартість приміщення визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 24.03.2006р. і становить 134 800 грн.;
п. 1.2 -майно передається в оренду з метою розміщення в ньому виробничих приміщень (488,3 м2 та 91,0 м2) та адміністративного приміщення (151,1 м2);
абз. 1 п. 3.4 -розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у Додатку № 2 до цього Договору, що є невід'ємною його частиною і становить за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) -1067,88 грн.;
п. 3.9 -розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін розмір орендної плати може бути змінений у випадках, встановлених законодавчими актами України;
п. 5.3 -капітальний ремонт, реконструкція, технічне переобладнання орендованого майна, проводяться орендарем тільки з дозволу орендодавця за рахунок власних коштів, які підлягають компенсації, з наданням проектно -кошторисної документації, виготовленої за рахунок орендаря до початку проведення робіт і затвердженої у встановленому порядку;
п. 10.1 -цей договір діє з 01 листопада 2006р. по 29 жовтня 2007р. включно;
п. 10.2 -зміни і доповнення до договору допускаються за взаємної згоди сторін. Всі пропозиції щодо змін та доповнення розглядаться сторонами у двадцятиденний строк з дати їх одержання та оформляються додатковою угодою до договору.
Днем укладення договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 18 від 01.11.2006р. між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»вважати 21 листопада 2006р.
В решті позову було відмовлено.
Постановами Київського апеляційного господарського суду від 31.01.2008р. та Вищого господарського суду України від 23.04.2008р. рішення від 26.11.2007р. по справі № 15/338/16 було залишено без змін.
21 листопада 2008р. між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в особі начальника управління Сидоренка Володимира Андрійовича (надалі -Орендодавець) та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»в особі директора Олексієнка Олександра Павловича (надалі -Орендар) була укладена Додаткова угода № 1 до договору оренди № 18 від 01.11.2006р. нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованих за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (надалі -Угода № 1).
Згідно Угоди № 1, Орендар та Орендодавець, у зв'язку із закінченням терміну дії Договору оренди 29.10.2008р., дійшли згоди внести до п. 10.1 Договору № 18 та викласти його в наступній редакції: «Цей Договір діє з 01 листопада 2006р. по 30 квітня 2009р. включно.»
Інші умови вищезазначеного Договору, не порушені в цій Угоді, залишаються незмінними, і сторони підтверджують щодо них свої зобов'язання.
Додаткова угода складена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу: Орендодавцю та Орендарю, і вступає в дію з 30 жовтня 2008р.
Угода № 1 з боку відповідача була підписана з протоколом розбіжностей від 08.12.2008р. (надалі -Протокол від 08.12.2008р.).
Згідно Протоколу від 08.12.2008р. відповідач запропонував викласти п. 10.1 Угоди № 1 в наступній редакції: «Цей договір діє з 01 листопада 2006р. по 31 жовтня 2009р.».
Протокол від 08.12.2008р. був отриманий позивачем 12.12.2008р. (вх. № 1797) та підписаний його уповноваженим представником, що свідчить про досягнення між сторонами згоди щодо редакції п. 10.1 Договору.
15 липня 2009р. між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в особі начальника управління Сидоренка Володимира Андрійовича (надалі -Орендодавець) та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»в особі директора Олексієнка Олександра Павловича (надалі -Орендар) була укладена Додаткова угода № 2 до договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області від 01 листопада 2006р. № 18 (надалі -Угода № 2).
Згідно Угоди № 2, Орендар та Орендодавець, згідно рішення обласної ради від 05.06.2009р. «Про зміну орендних ставок»та інструктивним листом управлінням комунального майна від 24.06.2009р. № 03-643, з урахуванням звернення Орендаря від 14.07.2009р. № 108/7, вирішили внести зміни до п. 3.4 Договору № 18, виклавши його в наступній редакції: «Розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у Додатку № 1 до цієї Додаткової угоди, що є невід'ємною її частиною і становить за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) -1301,59 грн.
Орендна плата за перший (липень 2009р.) місяць оренди, після перегляду розміру орендної плати визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за липень 2009р. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.»
Інші умови вищезазначеного Договору, не порушені в цій Угоді, залишаються незмінними, і сторони підтверджують щодо них свої зобов'язання.
Додаткова угода складена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу: Орендодавцю, Орендарю та вступає в дію з 15 липня 2009р. і діє до 31 жовтня 2009р.
Додатком до Угоди № 2 є розрахунок розміру скоригованої орендної плати за оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66, згідно якого скоригована орендна плата за базовий місяць оренди (червень 2009р.) та за перший місяць оренди (липень 2009р.) складає 1301,59 грн. без ПДВ.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
30 жовтня 2009р. між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в особі начальника управління Сидоренка Володимира Андрійовича (надалі -Орендодавець) та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»в особі директора Олексієнка Олександра Павловича (надалі -Орендар) була укладена Додаткова угода № 3 до договору оренди № 18 від 01.11.2006р. нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованих за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (надалі -Угода № 3).
Угодою № 3 були внесені наступні зміни до Договору № 18: розрахунок орендної плати здійснити за Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 18.09.2006р. зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням обласної ради від 10.07.2007р.
Пункт 10.1 Договору № 18 був викладений в наступній редакції: «Цей Договір діє по 30 жовтня 2010 року включно».
Інші умови вищезазначеного Договору, не порушені в цій Угоді, залишаються незмінними, і сторони підтверджують щодо них свої зобов'язання.
Додаткова угода складена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу: Орендодавцю та Орендарю, і вступає в дію з 01 листопада 2009р.
Угода № 3 з боку відповідача була підписана з протоколом розбіжностей від 23.11.2009р. (надалі -Протокол від 23.11.2009р.).
Згідно Протоколу від 23.11.2009р. відповідач запропонував викласти Угоду № 3 в наступній редакції:
«п. 1. Орендодавець та Орендар, у зв'язку із закінченням терміну дії Договору оренди 31.10.2009р., дійшли згоди внести зміни до Договору № 18 від 01.11.2006р. на оренду нежилих приміщень, розташованих за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66.
1.1 Розрахунок орендної плати здійснити за Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 18.09.2006р. зі змінами та доповненнями та з врахуванням інструктивного листа управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 24.06.2009р. № 03-643.
1.2 Викласти в наступній редакції пункти Договору:
1.1.1 Двоповерхова будівля майстерні «Т-2», загальною площею 488,3 м2. Вартість будівлі визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 01.11.2009р. і становить 141 120 грн.
1.1.2 Приміщення механічної майстерні «А1-2», розташоване у двоповерховій будівлі, загальною площею 242,1 м2. Вартість приміщення визначена згідно звіту про оцінку майна, проведену станом на 01.11.2009р. і становить 137 371 грн.
3.4 Розмір та порядок розрахунку орендної плати наведено у Додатку № 1 до цієї Додаткової угоди, що є невід'ємною її частиною і становить за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) -779,84 грн. Орендна плата за перший (листопад 2009р.) місяць оренди, після перегляду розміру орендної плати, визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за листопад 2009р. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.».
Додатком до Угоди № 3 є розрахунок розміру орендної плати за оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66, згідно якого скоригована орендна плата за базовий місяць оренди (листопад 2009р.) та за перший місяць оренди (листопад 2009р.) складає 779,84 грн. без ПДВ.
Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
Листом від 08.12.2009р. № 01-1152 (направлявся на адресу відповідача 09.12.2009р. згідно фіскального чеку № 0044) позивач повідомив відповідача про можливість внесення змін до п. 1.1 Угоди № 3 згідно Протоколу від 23.11.2009р. щодо розрахунку орендної плати з урахуванням рішення обласної ради від 05.06.2009р. «Про зміну орендних ставок»на період дії такого рішення.
Щодо внесення змін до п. п. 1.1.1 та 1.1.2 Договору № 18, позивач зазначив, що не вважає за необхідне та доцільне проводити на даний час переоцінку майна та вносити відповідні зміни.
Лист від 08.12.2009р. № 01-1152 був отриманий відповідачем 10.12.2009р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення № 417777.
30 вересня 2009р. відповідач звертався до позивача (лист № 132/9) з проханням продовжити термін дії Договору № 18 до 31.10.2011р., а також актуалізувати вартість будівель, згідно якої здійснюється нарахування орендної плати, оскільки на момент укладення Договору № 18 вартість будівель становила 276 205 грн., а на сьогодні -450 418 грн., що не відповідає ринковій вартості будівель на даний час.
Листом від 28.01.2010р. № 01-125 позивач повторно повідомив відповідача про те, що він не погоджується на внесення змін до Договору № 18, передбачених Протоколом від 23.11.2009р.
Відповідач в обґрунтування власної позиції посилається на положення ч. 7 ст. 181 Господарського кодексу України згідно якої, сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона -виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими. Відповідач стверджує, що саме позивач не передав на розгляд суду отриманий протокол розбіжностей, а тому він погодився на пропозиції відповідача, а саме на зміну орендної плати.
Суд не погоджується з доводами відповідача, виходячи з наступного:
Стаття 181 Господарського кодексу України визначає загальний порядок укладення господарських договорів.
Як встановлено вище, сторонами договору були вчинені дії на внесення змін до чинного договору оренди № 18.
Порядок зміни договорів визначений ст. 188 Господарського кодексу України.
Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
Як вбачається зі змісту протоколу розбіжностей від 23.11.2009р., надісланого відповідачем позивачу разом з підписаною додатковою угодою № 3, останній містить нову пропозицію відповідача про внесення змін до чинного договору оренди № 18.
Як вже вказувалось вище, листом № 01-1152 від 08.12.2009р. позивач повідомив відповідача про те, що не заперечує стосовно внесення змін в п. 1.1 додаткової угоди № 3 відповідно до протоколу розбіжностей в частині розрахунку орендної плати з урахуванням рішення обласної ради від 05.06.2009р. «Про зміну орендних ставок»на період дії зазначеного рішення. Стосовно внесення змін в пункти 1.1.1. та 1.1.2. договору оренди та в розрахунок розміру орендної плати, позивач зазначив, що не вважає за необхідне та доцільне проводити переоцінку майна та вносити відповідні зміни в договір оренди.
Отже, пропозиція відповідача про внесення змін до Договору № 18 в частині перегляду розміру орендної плати не була прийнята позивачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, заінтересована сторона (в даному випадку -відповідач, який ініціював внесення змін до договору в частині перегляду розміру орендної плати) не звернувся до суду з приводу вирішення суперечностей щодо редакції пунктів 1.1.1 та 1.1.2 Договору оренди № 18.
З огляду на зазначене, слід дійти висновку, що зміна Договору № 18 щодо редакції пунктів 1.1.1 та 1.1.2 не відбулась і договір продовжує дію на погоджених раніше умовах.
30 жовтня 2010 року між управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в особі заступника начальника управління Свиридова Сергія Сергійовича (надалі -Орендодавець) та закритим акціонерним товариством «Кінотехпром»в особі директора Олексієнка Олександра Павловича (надалі -Орендар) була укладена Додаткова угода № 4 до договору оренди № 18 від 01.11.2006р. нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованих за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (надалі -Угода № 4).
Угодою № 4 були внесені наступні зміни до Договору № 18: розрахунок орендної плати з 01.01.2011р. здійснити за Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 18.09.2006р. зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням обласної ради від 10.07.2007р.
Пункт 10.1 Договору № 18 був викладений в наступній редакції: «Цей Договір діє по 30 жовтня 2012 року включно».
Інші умови вищезазначеного Договору, не порушені в цій Угоді, залишаються незмінними, і сторони підтверджують щодо них свої зобов'язання.
Додаткова угода складена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу: Орендодавцю та Орендарю, і вступає в дію з 31 жовтня 2010р.
Згідно п. 14.2 Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 18.09.2006р., у разі, коли орендодавцем майна виступає управління комунального майна обласної ради, орендна плата за оренду нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна перераховується у співвідношенні 70 % - до обласного бюджету, 30 % - управлінню.
25.02.2011р., 11.03.2011р. та 13.04.2011р., для внесення орендної плати позивачем на адресу відповідача направлялись наступні рахунки:
- від 14.02.2011р. № 0000000121 на суму 1386,24 грн. (одержувач -обласний бюджет);
- від 14.02.2011р. № 0000000121 на суму 594,10 грн. (одержувач -управління комунального майна Чернігівської обласної ради);
- від 14.03.2011р. № 0000000138 на суму 1398,71 грн. (одержувач -обласний бюджет);
- від 14.03.2011р. № 0000000138 на суму 599,45 грн. (одержувач -управління комунального майна Чернігівської обласної ради);
- від 12.04.2011р. № 0000000203 на суму 1418,30 грн. (одержувач -обласний бюджет);
- від 12.04.2011р. № 0000000203 на суму 607,84 грн. (одержувач -управління комунального майна Чернігівської обласної ради); всього на суму 6004,64 грн., у т.ч. 4203,25 грн. -в доход обласного бюджету та 1801,39 грн. на користь управління комунального майна Чернігівської обласної ради.
Вказані рахунки були отримані відповідачем 28.02.2011р., 17.03.2011р. та 13.04.2011р., що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштових відправлень № 14484290, № 14726154 та № 15022444.
Згідно банківських виписок від 14.02.2011р., від 01.03.2011р., від 31.03.2011р. та від 29.04.2011р. відповідач частково розрахувався, сплативши 3639,89 грн., у т.ч. 2547,92 грн. -в доход обласного бюджету та 1091,97 грн. на користь управління комунального майна Чернігівської обласної ради.
Таким чином, сума заборгованості по орендним платежам становить 2364,75 грн., у т.ч. 1655,33 грн. -в доход обласного бюджету та 709,42 грн. -на користь управління комунального майна Чернігівської обласної ради.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Стаття 526 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як зазначалося вище, позивач належним чином виконав свої зобов'язання шляхом надання в оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 66.
Відповідач, в свою чергу, зобов'язання щодо сплати орендної плати належним чином не виконав.
Частина 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачає, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з п. 9.4 Договору № 18, у разі несвоєчасного виконання зобов'язання по сплаті орендної плати, Орендар повинен сплатити Орендодавцю суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 10 % річних від простроченої суми.
Виходячи з того, що відповідач припустився прострочення виконання зобов'язання по сплаті орендних платежів, з нього підлягає стягненню 30,10 грн. нарахованого на суму боргу індексу інфляції та 38,13 грн. десять процентів річних від простроченої суми.
Згідно ч. 1 ст. 546 Цивільного кодексу України, виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
У відповідності зі ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з п. 3.7 Договору № 18, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день оплати.
На підставі умов Договору № 18 (п. 3.7) позивач за неналежне виконання відповідачем зобов'язання по сплаті орендної плати нарахував пеню в розмірі 59,11 грн. за період з 01.03.2011р. по 30.05.2011р.
Матеріалами справи підтверджується факт прострочення відповідачем виконання зобов'язань по сплаті орендних платежів, а тому з нього підлягає стягненню пеня в сумі 59,11 грн.
Заперечення відповідача судом до уваги не приймаються, виходячи з наступного:
згідно частини 1 статті 12 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов і підписання сторонами тексту договору.
У відповідності до частини 2 статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна, які розробляє і затверджує Фонд державного майна України, типові договори оренди майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, затверджують відповідно Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», орендна плата з урахуванням її індексації є однією з істотних умов договору оренди комунального майна, щодо розміру якої сторонами повинна бути досягнута домовленість.
Оскільки, як вже вказувалось вище, зміна договору № 18 щодо редакції пунктів 1.1.1. та 1.1.2. не відбулась, суд вважає безпідставними доводи відповідача щодо належного виконання ним договірних зобов'язань та правомірність внесення орендної плати в розмірах, визначених ним в протоколі розбіжностей, наданого до додаткової угоди № 3.
Щодо необхідності перерахування орендної плати в повному обсязі до обласного бюджету суд відмічає, що пунктом 1.1 договору купівлі -продажу цілісного майнового комплексу державного комунального госпрозрахункового підприємства «Кіноремтехника»від 27.02.1996р., укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Чернігівській області та товариством покупців державного комунального госпрозрахункового підприємства «Кіноремтехника», було передбачено, що в частині будівель (приміщень) між сторонами укладається окремий договір купівлі -продажу патенту на право їх оренди.
Угодою від 13.09.1996р. до вищевказаного договору були внесені зміни і останнє речення частини другої пункту 1.1 було викладено в наступній редакції: «в частині будівель (приміщень) між сторонами укладається окремий договір оренди з правом часткового викупу будівель (приміщень)».
Таким чином, дійсно орендоване, згідно договору оренди від 01.11.2006р. № 18, нерухоме майно не увійшло до статутного фонду ЗАТ «Кінотехпром».
Разом з тим, дане нерухоме майно на момент укладення договору оренди належало на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підтверджується свідоцтвом про право власності на об'єкти нерухомості по вул. Любецька, 66 м. Чернігова від 25.11.2002р.
За таких обставин позивач правомірно вимагає стягнення заборгованості по орендній платі у співвідношенні 70% - до обласного бюджету, 30% - управлінню, як і передбачено п. 14.2 Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Не можуть бути прийняті до уваги посилання відповідача на п. 31 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки дана правова норма знаходиться у розділі ІІ цього Закону «Повноваження сільських, селищних, міських рад»і визначає одне із питань, яке належить до їх виключної компетенції. Тобто, дана правова норма не стосується повноважень обласної ради.
Що стосується наявності, на думку відповідача, порушень чинного законодавства при укладенні договору оренди або продовженні терміну його дії, ці обставини можуть бути підставою позовних вимог про визнання договору або угод про внесення до нього змін недійсними.
На даний час, договір оренди являється чинним, а тому вищевказані заперечення відповідача не стосуються предмету спору по даній справі.
За таких обставин, позовні вимоги являються обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 530, 546, 549, 625, 629 Цивільного кодексу України, ст. ст. 35, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Кінотехпром», м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (р/р 26006012001700, АКІБ «Укрсіббанк»м. Харків, МФО 353586, код 30686816) в доход обласного бюджету (Одержувач: обласний бюджет, р/р 33216870700001 в ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592, КБК 22080400) 1655 грн. 33 коп. заборгованості та 21 грн. 07 коп. нарахованого на суму боргу індексу інфляції.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Кінотехпром», м. Чернігів, вул. Любецька, 66 (р/р 26006012001700, АКІБ «Укрсіббанк»м. Харків, МФО 353586, код 30686816) на користь Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, м. Чернігів, проспект Миру, 43 (р/р 35425001002691 в ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 33469166) 709 грн. 42 коп. заборгованості, 9 грн. 03 коп. нарахованого на суму боргу індексу інфляції, 38 грн. 13 коп. десяти процентів річних з простроченої суми, 59 грн. 11 коп. пені, 102 грн. 00 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно -технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя (підпис) А.С.Сидоренко
Рішення підписано 26 липня 2011 року.
Суддя (підпис) А.С.Сидоренко