Україна
17 листопада 2010 року Справа № 2а-4218/10/1170
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Гуманітарного департаменту Кіровоградської міської ради про визнання незаконним наказу про накладення дисциплінарного стягнення, -
ОСОБА_1 звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій просить визнати незаконним та скасувати наказ № 808 від 27 жовтня 2010 року про накладення на неї дисциплінарного стягнення у вигляді догани.
В обґрунтування позову позивач зазначила, що з 20.07.2007 року вона працює директором загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області. Наказом директора гуманітарного департаменту -заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради № 808-к від 27 жовтня 2010 року позивачу було оголошено догану за несумлінне виконання посадових обов'язків. Позивач стверджує, що накладене на неї дисциплінарне стягнення являється незаконним у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Суд, вивчивши матеріали позову разом з додатками та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування (п.15 ч.1ст.3 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не є державним службовцем та її трудова діяльність не є публічною службою, а тому в даному позові відсутній публічно-правовий спір. Даний спір не містить ознак справи адміністративної юрисдикції, оскільки не має характер публічно-правових правовідносин, бо фактично стосується правовідносин, які регулюються трудовим та цивільним законодавством, а тому не може бути предметом розгляду в адміністративному суді.
Відповідно до ч.2 ст.15 Цивільного Процесуального Кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Таким чином позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки компетенція адміністративного суду не поширюється на даний спір. Вищезазначена обставина згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 17, 109, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Гуманітарного департаменту Кіровоградської міської ради про визнання незаконним наказу про накладення дисциплінарного стягнення.
Копію цієї ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня постановлення ухвали, якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М.Притула