Постанова від 21.09.2010 по справі 2а-1903/10/1170

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2010 року Справа № 2а-1903/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черниш О.А., при секретарі судового засідання Валявській О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської об'єднаної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу зі сплати податку на додану вартість у розмірі 2040 грн.

Позов мотивовано тим, що за результатами планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.05 по 31.12.07, оформленої актом №16/17-10/НОМЕР_1 від 14.02.08, винесено податкове повідомлення-рішення №0000561710/2 від 21.07.08, яким відповідачеві донараховано штрафну санкцію по податку на додану вартість у розмірі 2 040 грн. Оскільки у встановлений строк узгоджену суму податкового зобов'язання відповідачем не сплачено, позивач просить суд стягнути вказаний податковий борг у розмірі 2 040 грн. за рахунок активів відповідача.

Ухвалою суду від 15.07.10 замінено позивача у справі - державну податкову інспекцію у м. Кіровограді - її правонаступником - Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та надані у справу матеріали і документи.

Відповідач, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду (а.с. 31, 34, 45), у судове засідання повторно не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, заперечення на позов не надав, тому справа вирішується без його участі, на підставі наявних у ній доказів.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 13.09.01 зареєстрований як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 (а.с. 22), та 14.09.01 взятий на податковий облік в ДПІ у м. Кіровограді.

Відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни тощо.

Контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів покладається на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції (п. 3 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

ДПІ у м. Кіровограді у період з 04.02.08 по 14.02.08 проведено планову перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.05 по 31.12.07, за результатами якої складено акт №16/17-10/НОМЕР_1 від 14.02.08. (а.с. 4-13). Перевіркою, зокрема, встановлено порушення відповідачем абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме неподання декларацій з податку на додану вартість за грудень 2005 року, січень-грудень 2006 року, січень-грудень 2007 року.

На підставі цього акту та за наслідками розгляду ДПА у Кіровоградській області скарги платника податків у межах адміністративної апеляційної процедури (а.с. 47-51) ДПІ у м. Кіровограді винесено податкове повідомлення - рішення №0000561710/2 від 21.07.08, яким відповідачеві згідно з п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 2 040 грн. за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2006 року (а.с. 14).

Вказане податкове повідомлення-рішення 21.07.08 направлено відповідачеві поштою та отримано ним 29.07.09, про що свідчить зворотне повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.14). У встановленому порядку податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалося, однак у визначений строк вказана сума ним не сплачена.

Відповідно до п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за порушення податкового законодавства на платника податків накладаються штрафні санкції у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Зокрема, відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум (п. 17.3 ст.17 Закону).

Згідно з пп. 5.2.1, 5.2.2 п.5.2. ст.5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Відповідно до п.п.5.2.4 п.5.2. ст.5 Закону процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.

Згідно з п.п.5.3.2. п.5.3. ст.5 Закону у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Підпунктом 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 п.6.2. ст.6 Закону передбачено, що податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.

Встановлено, що у зв'язку з непогашенням відповідачем суми узгодженого податкового зобов'язання зі сплати штрафної санкції з податку на додану вартість за податковим повідомленням-рішенням №0000561710/2 від 21.07.08 ДПІ у м. Кіровограді сформовано першу податкову вимогу №1/3526 від 20.08.08 про сплату податкового боргу за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 2 040 грн. (а.с. 16). Перша податкова вимога направлена відповідачеві рекомендованим листом із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, але 29.09.08 конверт повернутий до ДПІ у м. Кіровограді поштою у зв'язку з неможливістю вручення, за закінченням терміну зберігання (а.с. 16). Податкову вимогу 01.10.08 розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) та відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону вона вважається врученою платнику податків (а.с. 17).

ДПІ у м. Кіровограді сформовано другу податкову вимогу №2/5287 від 06.11.08 про сплату податкового боргу з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 2 040 грн. (а.с. 15). Друга податкова вимога направлена відповідачеві рекомендованим листом із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, але 20.02.09 конверт повернутий до ДПІ у м. Кіровограді поштою у зв'язку з неможливістю вручення, за закінченням терміну зберігання (а.с. 15). Податкову вимогу 24.02.09 розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) та відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону вона вважається врученою платнику податків (а.с. 17).

Таким чином, у ході судового розгляду знайшли підтвердження доводи позову про наявність у відповідача податкового боргу зі сплати штрафної санкції по податку на додану вартість - узгодженої суми податкового зобов'язання, визначеного податковим повідомленням-рішенням №0000561710/2 від 21.07.08.

Розмір цього податкового боргу зі сплати штрафної санкції за неподання декларацій з податку на додану вартість за січень-грудень 2006 року становить 2 040 грн. (12 х 170 грн. = 2 040,00 грн.), що узгоджується з даними картки особового рахунку відповідача та наданим позивачем розрахунком (а.с. 24-25, 54).

Враховуючи, що те, що доказів погашення податкового боргу, який є предметом даного спору, відповідачем не надано, він підлягає стягненню за рахунок його активів на підставі пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог даного адміністративного позову та про його задоволення.

Судові витрати у даній справі не понесені.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету України (рахунок відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ідентифікаційний код 24145329, рахунок №34122999700002) податковий борг зі сплати податку на додану вартість у сумі 2 040 грн. (дві тисячі сорок гривень) за рахунок активів.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш

Повний текст постанови складено 24.09.10.