Ухвала від 22.06.2011 по справі 2-а-4690/09/0270

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-4690/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Федчук В.В.

Суддя-доповідач: Борисюк Л.П.

УХВАЛА

Іменем України

"22" червня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді

суддівБорисюк Л.П.,

Бистрик Г.М., Дурицької О.М.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Відділу громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Управління МВС у Вінницькій області, Відділення громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Відділу внутрішніх справ Замостянського району УМВС України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2009 року ОСОБА_4 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із позовом до Відділу громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Управління МВС у Вінницькій області, Відділення громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Відділу внутрішніх справ Замостянського району УМВС України у Вінницькій області в якому просив визнати дії Відділу громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Управління МВС у Вінницькій області щодо невжиття належних заходів реагування, спрямованих на спонукання підпорядкованого підрозділу до вчинення відповідних дій по реєстрації місця проживання позивача, а також Відділення громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Відділу внутрішніх справ Замостянського району УМВС України у Вінницькій області щодо відмови у реєстрації місця проживання позивача протиправними та зобов'язати зареєструвати фактичне місце проживання.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2009 року в задоволенні позову відмовлено.

Позивач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Згідно п.п. 2 п. 1 статті 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду.

У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ст. 41 КАС України).

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, в квітні 2008 року згідно з рішенням начальника Вінницького гарнізону ОСОБА_4 було виділено службову однокімнатну квартиру АДРЕСА_1.

29.05.2008 на підставі рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 22.05.2008 № 1160 оформлено ордер на це службове приміщення № 0200.

З метою юридичного закріплення відносин з організаціями, що здійснюють господарську діяльність у сфері надання комунальних послуг, ОСОБА_4 уклав договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій з ТОВ ВКП «Городок», а також договір на електропостачання.

21.06.2008 позивач звернувся з заявою до начальника відділення у справа громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб відділу внутрішніх справ Замостянського району м. Вінниці з метою реєстрації нового місця проживання.

Однак, у реєстрації місця проживання позивачу було відмовлено. Відмова мотивована тим, що в ордері на службове жиле приміщення вказана, крім позивача, його дружина, яка не подала паспорт з відміткою про зняття з реєстраційного обліку з попереднього місця проживання, а відтак, реєстрація ОСОБА_4 неможлива.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, колегія суддів виходить з наступного.

Правовідносини, що стосуються реєстрації місця проживання особи, регулюються Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Цей Закон регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основних свобод, протоколами до неї, іншими міжнародними актами, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження.

Згідно ст. 1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Стаття 6 Закону встановлює порядок реєстрації та документи, які необхідні для реєстрації -громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Для реєстрації особа подає: письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку; паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації.

Частиною 5 статті 6 Закону встановлено, що зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні»від 28.07.2004 № 985 затверджено зразок заяви про реєстрацію місця проживання в Україні та зразок талона про зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

Так, Закон вказує, що заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи. У зразку заяви, який встановлений вищезазначеною Постановою КМУ встановлено, що заявник має вказати, що є підставою для реєстрації місця проживання заявника.

Зокрема, серед підстав зазначено ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. В даному випадку, підставою для реєстрації позивача є ордер.

Згідно ст. 58 Житлового кодексу України, ордер є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Пунктом 72 Постанови Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок «Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР»від 11.12.1984 № 470 передбачено, що при вселенні в надане жиле приміщення громадянин здає ордер у житлово-експлуатаційну організацію, а за її відсутності -відповідному підприємству, установі, організації; ордер зберігається як документ суворої звітності. Одночасно подаються паспорти усіх членів сім'ї, включених до ордера, з відміткою про виписку з попереднього місця проживання.

Пунктом 23 Положення про порядок надання службових приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого Постановою Ради Міністрів УРСР від 04.02.1988 № 37 також передбачено, що при вселені у надане службове жиле приміщення громадянин разом з ордером подає у житлово-експлуатаційну організацію паспорти усіх членів сім'ї, включених до ордеру, з відміткою про виписку з попереднього місця проживання.

Вивченням матеріалів справи, колегією суддів встановлено, ордер позивачем був наданий. Однак, не був наданий паспорт його дружини з відміткою про виписку з попереднього місця проживання, а відтак, відмова відповідача в реєстрації місця проживання ОСОБА_4 є правомірною.

Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, викладених у оскаржуваній постанові, у зв'язку з чим підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст. ст. 41, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2009 року -залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2009 року -залишити без змін.

Ухвала апеляційної інстанції за наслідками її перегляду, набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя

суддя

суддя Л.П. Борисюк

Г.М. Бистрик

О.М. Дурицька