Категорія №12.2
13 липня 2011 року Справа № 2а-5527/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Горпенюк О.А., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Первомайського МВ УМВС в Луганській області про стягнення компенсації за невикористану відпустку, -
20 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Первомайського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про стягнення компенсації за невикористану відпустку у розмірі 5698,80 грн.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що з 14.09.1990 по 30.12.2010 він працював на посаді заступником начальника Первомайського МВ УМВС в Луганській області. На підставі наказу начальника УМВС України в Луганській області від 28.12.2010 № 493 звільнений з органів внутрішніх справ за п. 65 «а» (за віком).
За 2010 рік щорічна оплачувана відпустка позивачу не надавалась, компенсація за невикористану відпустку не нараховувалась та не виплачувалась, позивачем використано 15 днів чергової відпустки за 2010 рік, невикористаним залишилось 30 днів відпустки.
До позовної заяви позивачем не подано клопотання про поновлення строків звернення до суду з адміністративним позовом.
В судове засідання позивач не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, в позовній заяві зазначив про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача в судовому засіданні не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, правом надати заперечення на адміністративний позов не скористався.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 102 КАС України питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI) передбачено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Частиною першою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного позову є стягнення компенсації за невикористану відпустку під час проходження позивачем публічної служби.
Згідно наказу № 493 о/с від 28.12.2010 полковника міліції ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ з 30.12.2010 за власним бажанням (а.с. 7).
Як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви 08.12.2010 позивач в усному порядку звернувся до керівництва УМВС України в Луганській області з приводу виплати компенсації за невикористану відпустку. Позивачу в усному порядку було відмовленому в виплаті компенсації за не використану відпустку.
У зв'язку з тим, що ч. 3 ст. 99 КАС України передбачено спеціальний - місячний строк звернення до суду з позовами щодо захисту прав, які виникають під час проходження та звільнення з публічної служби, то загальний - шестимісячний строк, передбачений ч. 2 ст. 99 КАС України, до даний правовідносин не застосовується.
Здійснюючи системний аналіз положень Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема п. 7 ч. 5 ст. 107 КАС України, згідно якої в ухвалі про відкриття провадження у справі зазначається висновок суду про поновлення строку звернення до суду, якщо для цього є підстави, пункту 3 частини 1 статті 3 КАС України про те, що поняття «суд» у розумінні КАС України це суддя адміністративного суду, який розглядає і вирішує адміністративну справу одноособово, колегія суддів адміністративного суду; суд приходить до висновку, що положення ст. 100 КАС України про те, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, повинні застосовуватись судом під час вирішення питання про відкриття провадження у справі або в судовому засіданні.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів, пов'язаних з проходженням та звільненням з публічної служби, а позивачем не подано до позову заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку про необхідність залишення даного позову без розгляду, у зв'язку із поданням позову після закінчення строків звернення до суду, передбачених ч. 3 ст. 99 КАС України.
Керуючись ст.ст.99, 100, 106, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Первомайського МВ УМВС в Луганській області про стягнення компенсації за невикористану відпустку залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя
О.А. Горпенюк