Постанова від 10.08.2010 по справі 5850/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2010 року 2а-5850/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 за участю третьої особи виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області про припинення (скасування) державної реєстрації,

ВСТАНОВИВ:

07.06.2010 року Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до Київського окружного адміністративного суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про припинення (скасування) державної реєстрації.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 не подає більше року, а саме з IІІ кварталу 2004 року податкової звітності до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції, що відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року № 775-IV є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Представник позивача 10.08.2010 року подав до суду заяву, в якій повністю підтримав позовні вимоги та просив розглядати справу за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання. Заперечень проти позову до суду не надавав, заяв чи клопотань щодо розгляду справи за його відсутності до суду не надсилав. Враховуючи вимоги ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи і наявні у справі докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.

31.01.2003 року Бучанською селищною радою ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), відповідно до цього зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № НОМЕР_2 та видане свідоцтво про державну реєстрацію.

Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 знаходиться на обліку як платник податків у Ірпінській об'єднаній державній податковій інспекції з 04.02.2003 року відповідно до довідки № 169 від 24.02.2010 року наданої Ірпінською ОДПІ.

Згідно з довідкою № 833/10/172 від 22.03.2010 року, наданої Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією, ОСОБА_1 не звітує до Ірпінської ОДПІ з ІIІ кварталу 2004 року.

Відповідно до довідки № 159/к/24-0 від 16.02.2010 року, наданої Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією, відповідач не має заборгованості із сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 № 509-ХІІ встановлено, що органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною завою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 6 ст. 128 Господарського кодексу України, громадянин-підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.

Згідно з абзацом 3 ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Господарського кодексу України, скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до ст. 59 цього кодексу.

Київський окружний адміністративний суд вважає за необхідне зазначити, що Господарським кодексом України та Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вжиті різні терміни для визначення такого правового інституту, як припинення підприємницької діяльності. У Господарському кодексі України, вживаються терміни «скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання», «припинення діяльності суб'єкта господарювання». Водночас, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вживає термін «припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця».

Утім, усі зазначені вище нормативно-правові акти (ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст. 59 Господарського кодексу України) пов'язують момент припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (суб'єкта господарювання) з однією подією: внесенням до державного реєстру запису про припинення такої особи (суб'єкта господарювання).

Викладене дає підстави для висновку, що будь-які позовні вимоги, спрямовані на припинення (скасування) державної реєстрації фізичної особи-підприємця, мають бути розцінені як вимоги про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, які в свою чергу, відповідають повноваженням органу державної податкової служби, а відповідно і компетенції адміністративних судів.

Враховуючи викладене, суд вважає можливим припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 128, 159-163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1), зареєстрованого 31.01.2003 року Бучанською селищною радою.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

Суддя Спиридонова В.О.