про відмову у відкритті провадження
16 березня 2011 року 1348/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Українська Спілка»до Відділу державної виконавчої служби Київсько-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправними дії та стягнення грошових коштів в сумі 74199,82 грн.,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна Українська Спілка»звернулось до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Київсько-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправними дії Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області по вчиненню виконавчих дій у виконавчому провадженні ВП №17899894, щодо стягнення в примусовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Українська Спілка»грошових коштів в сумі 814644,33 гривень та стягнення з Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Українська Спілка»грошові кошти в сумі 74199,82 гривень, отримані ВДВС Києво-Святошинського РУЮ Київської області в якості витрат на виконавче провадження ВП №17899894.
З позовної заяви та доданих до неї додатків вбачається, що позивач звертався з тими ж самими позовними вимогами, які є предметом позову у даній справі до Васильківського міськрайонного суду Київської області про що Васильківським міськрайонним судом Київської області 03.03.2011 року винесено ухвалу № 4с-31/2010р., якою скаргу задоволено частково.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Згідно ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частинами 1 та 2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду. Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Статтею 121-2 ГПК України визначено, що стягувач, боржник або прокурор мають право оскаржити дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів тільки до господарського суду, який розглянув відповідну справу по першій інстанції.
Як вбачається з матеріалів даної справи, рішення стосовно якого подано позовну заяву винесено за нормами Цивільного процесуального кодексу України, заява в суді першої інстанції також розглядалася за нормами ЦПК.
Відповідно до вимог ст. 109 КАС України , суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1, ч.2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 383 ЦПК України, ст. 17, п.1 ч.1 ст.109, ст.165, ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
1. У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна Українська Спілка»до Відділу державної виконавчої служби Київсько-Святошинського районного управління юстиції Київської області про визнання протиправними дії та стягнення грошових коштів в сумі 74199,82 грн., - відмовити.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами та матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Леонтович А.М.