Україна
20 червня 2011 р. справа № 2а-14612/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голуб В.А.
при секретарі Пітель В.М.
за участю:
представника позивача не з'явився,
представника відповідача Муштіної І.Г.,
представника третьої особи не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, третя особа - Красноармійський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення заборгованості, -
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулась до суду з позовною заявою до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення заборгованості у розмірі 12 405, 90 грн.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30.06.2010 року залучено Красноармійський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена планова перевірка Сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Красноармійського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області з питання дотримання державної дисципліни цін.
За результатами проведеної перевірки заступником начальника інспекції у відповідності з «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами» було прийнято рішення № 211 від 03.08.2009 року, згідно якого до відповідача застосовано штрафні фінансові санкції у розмірі 12 405, 90 гривень. Вказане рішення разом із претензією було направлено на юридичну адресу відповідача.
Оскільки інформації щодо виконання зазначеного рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на час подання позову відповідачем позивачу надано не було, позивач просить стягнути з відповідача суму застосованої у відношенні нього економічної санкції у розмірі 12 405, 90 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, оскільки рішення, на підставі якого подано позов, скасовано.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення», згідно Плану роботи інспекції на ІІІ квартал 2009 року була проведена планова перевірка Сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Красноармійського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області з питання дотримання державної дисципліни цін.
На підставі акту перевірки акт № 429 від 27.07.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області 03.08.2009 року було прийнято рішення № 211 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12 405, 90 гривень (а.с.5).
Правовою підставою прийняття вказаного рішення зазначено ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 року № 507-ХІІ.
Вказане рішення разом із претензію на суму 12 405, 90 гривень (а.с.6) 06.08.2009 року направлено на адресу відповідача (а.с.7).
Як встановлено у судовому засіданні, сума економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12 405, 90 гривень відповідачем до бюджету не сплачена.
Згідно зі ст.8 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та п.1.6 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 року № 298/519 (реєстрація Міністерства юстиції України від 18.12.2001 року за № 1047/6238), вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Судом встановлено, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області за № 211 від 03.08.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін було оскаржено третьою особою до суду.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 22.02.2011 року у адміністративній справі № 2а-25729/10/0570 позов Красноармійського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про скасування рішення за № 211 від 03.08.2009 року, припису № 260-211 від 03.08.2009 року та претензії на суму 12405, 90 грн. від 03.08.2009 року - задоволено. Скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області за № 211 від 03.08.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та припис Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області № 260-211 від 03.08.2009 року.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.04.2011 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22.02.2011 року у адміністративній справі № 2а-25729/10/0570 залишено без змін.
У відповідності до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, суд вважає, що відсутні підстави для стягнення з відповідача суми економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 12 405, 90 грн.
За таких обставин, суд відмовляє у задоволенні позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позову Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, третя особа - Красноармійський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про стягнення заборгованості, - відмовити повністю.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 20 червня 2011 року. Постанова виготовлена у повному обсязі 25 червня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.