14 червня 2011 р.Справа № 2-а-7028/10/1470
Категорія:9.2Головуючий в 1 інстанції: Мороз А.О
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Ступакової І.Г.
суддів - Бітова А.І.
- Милосердного М.М.
(у зв'язку з неприбуттям у судове засідання сторін,
справа розглядається в порядку письмового провадження)
розглянувши у порядку письмового провадження в м.Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року по справі за адміністративним позовом Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій, -
У жовтні 2010 року ФОП ОСОБА_3 звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0001272300 від 16.09.2010 року.
В обґрунтування позову зазначалося, що рішення про застосування штрафних санкцій не відповідає вимогам закону, оскільки позивач є платником єдиного податку, що звільняє його від ведення обліку товарних запасів.
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 задоволені. Визнано незаконним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.09.10 р. № 0001272300 ДПІ у Корабельному районі м.Миколаєва в частині застосування до СПД ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій за порушення встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання. Скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.09.10 р. № 0001272300 ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва в частині застосування до СПД ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій за порушення встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання у сумі 2687,50 грн.
В апеляційній скарзі Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва ставиться питання про скасування судового рішення, в зв'язку з тим. що воно постановлено з порушенням норм процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва, перевіривши законність і обгрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що
Судом першої інстанції встановлено, що 07.09.10 р. працівниками ДПА у Миколаївській області проведена перевірка дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - "ІНФОРМАЦІЯ_1", яка розташована за адресою:: АДРЕСА_1 та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3
За наслідками перевірки складено Акт № 0588/14/00/23/2232615708, яким з боку позивача виявлено порушення, а саме неведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації на суму 1343.75 грн.
На підставі Акту перевірки. ДПІ у Корабельному районі м. Миколаєва прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.09.10 р. № 0001272300. яким, на підставі ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", до позивача застосовано фінансову санкцію у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, що складає 2687.50 грн.
Па думку колегії суддів, при вирішенні спірного питання, суд першої інстанції правильно застосував норми матеріального та процесуального права, виніс обгрунтоване рішення про задоволення позову, виходячи з наступного.
У відповідності до п.12 ст.З Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265\95. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно зі ст.21 вказаного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Однак, як вірно було встановлено судом першої інстанції, позивачка перебуває на спрощеній системі оподаткування та звітності.
Пунктом 1 Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого, підприємництва»встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Згідно з п.6 вказаного Указу, порядок ведення спрощеного обліку та звітності суб'єктами малого підприємництва відповідно до цього Указу затверджується Міністерством фінансів України.
Так. відповідно до ст.6 Закону № 265\95, облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємниці ва.
Згідно п 3 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N1269, суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі відомості: порядковий номер запису; дата здійснення операції, пов'язаної зі проведеними витратами і/або отриманим доходом; сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника; сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг); сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з підсумком за день.
Враховуючи вищенаведені правові норми та те. що позивачка перебуває на спрощеній системі оподаткування та звітності, колегія суддів вважає вірними висновки суду першої інстанції щодо відсутності обов'язку у ФОП ОСОБА_3 ведення обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання.
Інші доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає, оскільки вони грунтуються на неправильному застосуванні відповідачем норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи все вищевикладене. колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.І ст. 198; ст. 200; п.1 ч.І ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Корабельному районі м.Миколаєва залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: