Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 108
Іменем України
26.05.2008
Справа №2-9/839-2008А
За адміністративним позовом Фонду майна АРК, м.Сімферополь
до Управління ПФУ в м.Алушта АР Крим, м. Алушта
про скасування рішення
Суддя Н.С. Пєтухова
Від позивача - Голубєва Н.А.- ю\к., дов. пост. №03д від 08.01.2008 р.
Від відповідача - Баркутова Е.М. - кер.юр.від., дов. пост. №527/01-10-05 від 24.01.2008 р.
Суть адміністративної справи:
Суть спору: Фонд майна АРК звернувся з адміністративним позовом до Управління ПФУ в м.Алушта АР Крим про скасування рішення №857 від 10.12.2007р. про застосування фінансових санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем, відповідно до рішення УПФУ у м.Алушта АР Крим №857 від 10.12.2007р., нараховані фінансові санкції: 29026,66грн. штрафу та 26531,09грн. пені, виходячи з кредиторської заборгованості, що утворилася у Представництва Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК, на адресу якого була спрямоване вказане рішення. Позивач посилається на те, що Державним бюджетом України на 2006-2007 р.р. не передбачено видатків на утримання представництв фонду майна, а оспорювання рішення УПФУ суперечить бюджетному законодавству України.
Відповідач у запереченні вих. №1125/08-10-05 від 19.02.2008р. не згоден з позовними вимогами, просить суд у задоволенні позову відмовити на підставі того, що Представництво Фонду майна є створеним органом позивача, а тому відповідальність з погашення заборгованості по фінансовим санкціям та страховим внескам є обов'язком позивача як установи, якою було створено Представництво.
Від відповідача надійшло доповнення до заперечення вих. №2764/08-10-05 від 08.05.2008р., у якому він просить в задоволенні вимог позивача про скасування рішення №857 від 10.12.2007р. про застосування фінансових санкцій у сумі 29026,66грн. та нарахування пені у розміру 26531,09грн. відмовити.
В порядку ст.150 КАС України у судовому засіданні оголошувалась перерва, у зв'язку з необхідністю надання додаткових документів.
Розглянувши|розгледівши| матеріали справи, а також додатково надані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
Відповідно до Указу Президента України «Про органи приватизації в Автономної Республіки Крим» від 18.08.1995р. № 757/95, Фонд майна АР Крим і Представництва Фонду майна АР Крим у районах та містах діють на підставі положень, затверджених Урядом Автономної Республіки Крим.
Пунктом 1 Положення про Фонд майна АР Крим, затвердженого Постановою Уряду Автономної Республіки Крим від 02.11.1995р. № 325 (із змінами та доповненнями), та погодженого Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 16.06.2004р. № 994-3/04 і Фондом Державного майна України, Фонд майна Автономної Республіки Крим здійснює державну політику у межах повноважень, визначених Фондом Державного майна України, делегованих ВР АР Крим і органами місцевого самоврядування.
Згідно довідки Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим №09/2-6-01/365 від 17.02.2003 р. про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Фонд майна АРК є юридичною особою.
Пунктом 1 Положення про представництва Фонду майна АРК, затвердженого Постановою Уряду АРК від 02.11.1995р. № 325 (із змінами та доповненнями), погодженого Постановою Верховної Ради АРК від 16.06.2004р. № 994-3/04 і Фондом Державного майна України, Представництво здійснює державну політику у межах повноважень визначених Фондом Державного майна України, делегованих Верховною Радою АРК і місцевими радами.
Згідно п.п. 9,10,12 Положення, Представництво утримується за рахунок Державного бюджету України та є юридичною особою, яке має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Гербу України і своїм найменуванням.
На підставі наказу Фонду майна Автономної Республіки Крим від 19.07.07р. №33 ліквідаційна комісія була створена з метою ліквідації Представництва та проведенню роботи з виявленням кредиторів і погашенню заборгованості, але Представництво повністю не ліквідоване, відповідно до діючого законодавства.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України Представництво Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК значиться у реєстрі як юридична особа.
Вказані обставини свідчать про те, що Фонд майна Автономної Республіки Крим та Представництво Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК є окремими юридичними особами та несуть окрему відповідальність перед державою відповідно чинному законодавству України.
Як свідчать матеріали справи, Представництво Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
10.12.2007р. Управлінням Пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим було винесене рішення №857 про застосування фінансових санкцій у сумі 29026,66грн. та нарахування пені у розміру 26531,09грн. до Представництва Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК, оскільки їм було допущено несвоєчасну сплату сум, нарахованих страхових внесків за період з 20.02.2006р. до 20.12.2007р., про що свідчать дані картки особового рахунку.
Фонд майна АРК звернувся до господарського суду АРК з позовними вимогами про скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим №857 від 10.12.2007р. про застосування у відношенні Представництва Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК фінансових санкцій у сумі 29026,66грн. та нарахування пені у розміру 26531,09грн.
Судом вбачається, що Фонд майна АРК не є відповідною стороною у взаємовідносинах з Управлінням пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим відповідно до винесеного рішення№857 від 10.12.2007р.
Зобов'язання по сплаті фінансових санкцій у сумі 29026,66грн. та пені у розміру 26531,09грн., згідно рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим №857 від 10.12.2007р. належать Представництву Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК, як відповідної юридичної особі, зареєстрованої у пенсійному фонді як платник страхових внесків.
Документально обґрунтованих доказів того, що Фонд майна АРК є правонаступником Представництва, а саме того, що Фонд майна АРК несе зобов'язання Представництва по сплаті податків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в матеріалах справи відсутні.
Представником позивача в суд представлені документи, які свідчать про ліквідацію Представництва Фонду майна Автономної Республіки Крим у місті Алушта АРК, але доказів виключення Представництва з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України як юридичної особи, а також зняття з обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Алушта АР Крим Представництва як платника збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та наступного правонаступництва суду не надано.
Таким чином, Фонд майна АРК не є належним позивачем по даній справі, тому позивні вимоги задоволенню не підлягають.
При вказаних обставинах, позов не підлягає задоволенню.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 26.05.2008 р.
Постанова складена у повному обсязі 27.05.2008 року.
З огляду на викладене та керуючись ст. 155, ст. 160-162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. У позові відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова набирає сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Петухова Н.С.