Постанова від 13.05.2008 по справі 838-2008А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 313

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.05.2008

Справа №2-24/838-2008А

За адміністративним позовом - Фонду майна АР Крим. (95015 АР Крим, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, 17)

До відповідача - Управління Пенсійного фонду України у м. Феодосії АР Крим, (98100 АР Крим, м. Феодосія, вул.. Українська, 44)

про скасування рішення

Суддя Г.Г.Колосова

При секретарі Капустіної І.М.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Голубєва Н.А., довіреність № 03Д від 08.01.2008 р. у справі.

Від відповідача - Груша І.І., довіреність № 4300/09-5 від 17.08.2007 р. у справі

Обставини справи:

Позивач звернувся з позовом до суду про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальникам страхових внесків Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим, яким до позивача застосовані штрафні санкції у сумі 9524,18 грн. та нарахована пеня у розмірі 9317,82 грн.

Позивач заявою від 02.04.2008 р. в порядку статті 51 КАС України змінив позовні вимоги та просить суд скасувати рішення Управління ПФУ у м. Феодосії АР Крим № 1801 від 06.12.2007 р.

Судом заява позивача про зміну позивних вимог задоволена, оскільки такі дії не суперечать чинному законодавству та відповідають вимогам статті 51 КАС України, відповідно до якої позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.

Суд вважає за необхідне подальший розгляд справи здійснювати в межах змінених позивних вимог, що були прийняті та задоволені судом.

Відповідач проти позову заперечує за мотивами, які викладені у відзиві на позов, наполягає на тому, що Фонд майна АР Крим є правонаступником представництва Фонду майна АР Крим у м. Феодосії.

Згідно з п. 6 Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України» № 2953-ІУ від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р. до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд, -

встановив:

Представництво Фонду майна АР Крим у м. Феодосія зареєстроване в Управлінні ПФУ у м. Феодосії АР Крим як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з 15.02.1996 р. за № 07010620.

Відповідно до пунктів 4, 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058 страхувальники (платники) зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до пункту 2 статті 106 Закону України № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Так, рішенням № 1801 від 06.12.2007 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування) страхувальником страхових внесків до Фонду майна АР Крим (правонаступника Представництва Фонду майна АР Крим в м. Феодосії) були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 9524,18 грн. та пеня у розмірі 9317,82 грн. у період з 20.04.2006 р. по 12.11.2007 р., рішення було отримане позивачем.

Відповідно до Указу Президента України «Про органи приватизації в АР Крим» від 18.08.1995 р. № 757/95 Фонд майна АР Крим і представництва Фонду майна АР Крим у містах та районах діють на підставі положень, затверджених Урядом АР Крим.

Згідно з п.п. 9,10,11 Положення, затвердженого Постановою Уряду АР Крим від 02.11.1995 р. № 325, зі змінами та доповненнями, погодженого постановою Верховною Ради АР Крим від 166.06.2004 р. № 994-3/04 та Фондом держаного майна України Представництва утримуються за рахунок Державного бюджету України.

Листом Фонд державного майна України від 20.12.2005 р. № 10-14-20681 повідомив про зупинення фінансування представництв ФМ АР Крим у містах та районах за рахунок коштів Державного бюджету України з 01.01.2006 р.

Наказом Фонду майна АР Крим № 25 від 21.01.2006 р. прийняте рішення про ліквідацію представництва ФМ АР Крим у м. Феодосії.

Відповідно до постанови Ради міністрів АР Крим від 19.06.2007 р. № 391 «Про розподіл додаткових трансфертів з Державного бюджету України на 2007 рік» Фонду майна АР Крим виділена цільова субвенція із Державного бюджету України до бюджету АР Крим на здійснення ліквідації представництв ФМ АР Крим у містах та районах.

Відповідно до наказу ФМ АР Крим від 19.07.2007 р. № 433 про створення ліквідаційної комісії з ліквідації представництв Фонду майна АР Крим у містах та районах та постанови Ради міністрів АР Крим від 19.06.2007 р. № 391 створена ліквідаційна комісія для проведення заходів щодо погашення заборгованості представництв ФМ АР Крим у містах та районах у межах наданих субвенцій з Державного бюджету України.

Відповідачем нараховані штрафні санкції виходячи з заборгованості, що утворилась у період з 20.04.2006 р. по 12.11.2007 р., яку представництво відобразило у розрахунках суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з порушенням норм Бюджетного кодексу України, де відповідно до статті 51 будь-які зобов'язання, взяті фізичними та юридичними особами за коштами Державного бюджету України без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України, не вважаються бюджетними зобов'язаннями. Витрати державного бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватися.

Враховуючи з наведеного суд робить висновок, що призначивши комісію з ліквідації представництв, Фонд майна АР Крим здійснював заходи щодо проведення ліквідації представництв згідно діючого законодавства та вжиття заходів для погашення заборгованості представництв, однак Фонд майна АР Крим не виступає правонаступником представництв ФМ АР Крим у районах та містах та представництва Фонду майна АР Крим у м. Феодосії зокрема.

Тобто при винесенні оскарженого рішення № 1801 від 06.12.2007 р. щодо застосування до Фонду майна АР Крим штрафних санкцій та пені, Управління ПФУ у м. Феодосія діяло всупереч діючому законодавству, застосувавши штрафні санкції не до платника страхових внесків - представництв Фонду майна АР Крим у м. Феодосії, зареєстрованого у Управлінні ПФУ в м. Феодосії АР Крим як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача щодо скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосії АР Крим № 1801від 06.12.2007р. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

У судовому засідання оголошена вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова складена та підписана у повному обсязі 16.05.2008 р.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 98, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим № 1801 від 06.12.2007 р. «Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду».

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Колосова Г.Г.