Постанова від 21.03.2011 по справі 2а-10190/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21 березня 2011 року 15:04 № 2а-10190/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкової Н.В., при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Солом'янського району м. Києва

до Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації

третя особа: комунальне підприємство "Солом'янка Автопарк-сервіс"

про скасування розпорядження № 1772 від 04.10.2006року

за участю представників сторін:

від позивача: Коваль О.М.

від відповідача: Єрко Н.П.

від третьої особи - не з'явився

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21 березня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

07 липня 2010 року Прокурор Солом'янського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження № 1772 від 04.10.2006 року, третя особа: комунальне підприємство "Солом'янка Автопарк-сервіс". Позовні матеріали передані на розгляд судді 09 липня 2010 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-10190/10/2670 і призначено попереднє судове засідання на 06 серпня 2010 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 серпня 2010 року закінчено підготовче провадження в адміністративній справі № 2а-10190/10/2670 та призначено справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 вересня 2010 року було зупинено провадження у справі № 2а-10190/10/2670 за позовом Прокурора Солом'янського району м. Києва до Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації про скасування розпорядження № 1772 від 04.10.2006 року до набрання законної сили рішення у справі № 2а-12030/10/2670 за позовом Комунального підприємства "Солом'янка Автопарк-сервіс" до Київської міської ради.

09 березня 2011 року Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва було поновлено провадження у справі на підставі клопотання позивача про поновлення провадження у справі, оскільки набрало законної сили судове рішення по справі № 2а-12030/10/2670 за позовом Комунального підприємства "Солом'янка Автопарк-сервіс" до Київської міської ради.

Представник позивача підтримав позов в повному обсязі з підстав, викладених у запереченнях.

Відповідач та третя особа проти задоволення позову заперечували з підстав, викладених у запереченнях.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

04 жовтня 2006 року Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією прийнято розпорядження № 1772, яким Комунальне підприємство «Солом'янка Автопарк-сервіс»зобов'язано облаштувати цілодобовий паркувальний майданчик для зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівній, 21 у м. Києві.

На підставі проведеної перевірки 17.05.2010 р. Прокуратурою Солом'янського району міста Києва принесено протест на розпорядження Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації № 1772 від 04.10.2006 р. «Про облаштування цілодобового паркувального майданчика для зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівній, 21 у м. Києві» (далі-розпорядження 1772), яким від відповідача позивачем вимагалось скасувати дане розпорядження.

Про розгляд протесту Солом'янська районна в м. Києві державна адміністрація повідомила листами №6300\01 від 27.05.10, №7482\01 від 21.06.10, але по суті протест не розглянутий, що свідчить про ухилення відповідачем від його розгляду. Такі дії позивача стали підставою для звернення позивача до суду.

За результатами розгляду справи судом встановлено, що Прокуратурою Солом'янського району м. Києва проведено перевірку дотримання та виконання вимог земельного законодавства, зокрема, щодо законності прийнятих рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями різних форм власності в частині правил паркування автотранспорту та правил благоустрою.

Встановлено, що розпорядженням Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 04.10.2006 № 1772 Комунальне підприємство «Солом'янка Автопарк-сервіс»зобов'язано облаштувати цілодобовий паркувальний майданчик для зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівній, 21 у м. Києві.

Так, відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Місцеві державні адміністрації, згідно ст. 119 Конституції України, на відповідній території забезпечують виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади, законність і правопорядок; додержання прав і свобод громадян та ін.

Статтею 140 Конституції визначено, що питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад, ст. 142 Конституції України передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природа, ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у міста.

Відповідно до ст.ст. 26, 41 Закону України «Про місцеве самоврядування»районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомими майном та іншими об'єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях останніх і не можуть бути зміненими міськрадою без згоди відповідної районної у місті ради протягом даного скликання.

Водночас, відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»визначальними принципами діяльності місцевих державних адміністрацій являються, зокрема, верховенство прав, законність, тощо.

При цьому, вимоги, що ставляться до актів, що видаються службовими особами місцевих державних адміністрацій, передбачено положеннями ст. 6 вказаного вище Закону.

Також встановлено, що повноваження місцевих державних адміністрацій у сфері використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля визначено вимогами ст. 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

Встановлено, що рішенням Київської місткої ради № 216/1090 від 27.11.2003 районним в м. Києві радам рекомендовано створити комунальні підприємства по паркуванню та зберіганню автотранспортних засобів.

Так, у відповідності до п. 3 вказаного вище рішення Розпорядженням голови Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації № 1309 від 29.10.2003 створено комунальне підприємство «Солом'янка Автопарк-сервіс»для будівництва та експлуатації місць для відстою та зберігання автотранспортних засобів.

У подальшому, рішенням Київської міської ради № 261/922 від 15.03.2007, а також рішенням Київської міської ради № 930/1591 від 26.06.2007 створено комунальне підприємство «Київтранспарксервіс», яке визначено єдиним оператором з паркування транспортних засобів, стягнення паркувального збору та виготовлення єдиних абонементних талонів з паркування автомобільного транспорту.

Водночас, п. 4 рішення Київської міської ради № 930/1591 від 26.06.2007 скасовано п. З Рішення Київської міської ради № 1309 від 29.10.2003 в частині надання районним комунальним підприємствам права оператора з паркування та зберігання транспортних засобів, здійснення експлуатації платних місць паркування та стягнення збору за паркування.

Набрання законом чинності означає, що з цього моменту ним повинні керуватися, виконувати та дотримуватись усі підприємства, установи, організації, посадові особи та громадяни.

Крім цього, на виконання розпорядження Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 04.10.2006 № 1772 «Про облаштування цілодобового паркувального майданчика для зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівна, 21 ум. Києві», між КП «Солом'янка Автопарк-сервіс»та приватним підприємцем ОСОБА_3 01.01.2009 укладено договір про надання послуг на організацію об'єкту цілодобового платного зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівній, 21 ум. Києві, тобто вже після прийняття рішення Київради від 26.06.2007№ 930/1591 «Про вдосконалення паркування автотранспорту у м. Києві».

За таких обставин, судом встановлено, що розпорядження № 1772 є таким, що не відповідає чинному законодавству, а відтак підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Прокурора Солом'янського району м. Києва задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати розпорядження Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації № 1772 від 04.10.2006 "Про облаштування цілодобового паркувального майданчика для зберігання транспортних засобів по вул. Машинобудівна, 21 у м. Києві".

3. Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо постанова не оскаржена в апеляційному порядку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.В. Клочкова