ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01001, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
Іменем України
м. Київ
10 березня 2011 року 14:25 год. № 2а-1853/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А.,
при секретарі судового засідання Тимкович І.О.,
за участю представників: позивача - Грабовської Ю.С., відповідача - Тюшкевич С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лава і Куче Україна" (далі - ТОВ "Лава і Куче Україна") до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва (далі - ДПІ) про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.06.2010 р. № 0006402305,
ТОВ "Лава і Куче Україна" звернулося до суду з позовом, у якому просить скасувати рішення ДПІ від 14.06.2010 р. № 0006402305 про застосування штрафних (фінансових) санк цій у сумі 8000 грн.
Під час розгляду справи представник позивача підтримала позов. Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що в направленні на перевірку не було вказано наказу про її проведення, а сам наказ не надавався, а також відсутністю зазначених в акті перевірки порушень.
Представник відповідача не визнала позов. Відповідач заперечує проти позову, поси-лаючись на встановлені під час перевірки порушення, які відображені в акті перевірки.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з такого.
Статтею 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосу вання реєстрато рів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265/95) встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1);
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13).
Згідно із п. 1 ст. 9 цього Закону РРО та розрахункові книж ки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
Пунктом 1 ст. 17 Закону № 265/95 передбачено застосування до суб'єкта господарю вання за рішенням відповідних органів державної податкової служби України фінансових санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Як встановлено судом, 17.05.2010 р. співробітниками ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області на підставі направлення від 13.05.2010 р. № 218/23-8 (а.с. 16) проведено позапланову перевірку хімчистки ТОВ "Лава і Куче Україна" (ід. код 36529154), за адресою: Львівська область, с. Сокільники, вул. Стрийська, 30, на предмет дотри мання порядку прове-дення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу го тівки, наявності торго-вих патентів і ліцензій, про що складено акт від 17.05.2010 р. (а.с. 12-15, 49-52).
Згідно із даним актом під час перевірки виявлено наступне: відсутня касова книга і прибутко ві касові ордери, проведення розрахункової операції з пору шенням, невидача клієн там корінців прибуткових ордерів, невідповідність готівки на місці проведення розрахунків у сумі 1600,00 грн. Також в акті зазначено, що РРО не перед бачений, відсутні книги обліку розрахункових операцій і розрахункова книжка. За результатами перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону № 265/95.
При цьому присутня при перевірці адміністратор хімчистки ТОВ "Лава і Куче Украї на" ОСОБА_1 зау важень до акта перевірки не мала, про що вказано у п. 4.1 акта.
На підставі зазначеного акта перевірки ДПІ прийнято рішення від 14.06.2010 р. № 000402305, яким за порушення п.п. 1, 13 ст. 3 Закону № 265/95 та згідно із п. 1 ст. 17 цьо го Закону до позивача застосовано штраф у сумі 8000,00 грн. (а.с. 17). Дане рішення залише но без змін за наслідками адмініс тративного оскарження.
Під час судового розгляду справи зазначені у акті обставини та висновки перевірки, не були спростовані позивачем належними і допустимими засобами доказування.
Отже, відсутність касової книги і оформлених прибуткових касо вих ордерів вказує на відсутність підстав для правомірного не застосування РРО чи розрахункової книж ки, як передба чено у п. 1 ст. 9 Закону № 265/95. За таких обставин позивач зобов'язаний був на виконання вимог ст. 3 вказаного Закону проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Однак відсутність у справі доказів, які б свідчили про додержання позивачем зазна чених вимог і на лежне виконання своїх обов'язків, та з огляду на висновки перевірки, вказують на те, що контролюючим органом прийнято рі шення у відповідності з п. 1 ст. 17 Закону № 265/95.
Оцінюючи доводи позивача суд зазначає, що ст. 112 Закону України від 04.121990 р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (чинною на час виникнення спірних правовідносин) визначалися умови допуску посадових осіб податкового органу до перевірки. Відсутність даних умов є підста вою для відмови платника податків у допуску перевіряючих до перевірки, однак своїм пра вом позивач не скористався. Водночас дані обставини не спростовуються наявність пору шень, які були виявлені під час перевірки, до проведення якої посадові особи були допущені.
Виходячи з меж позовних вимог, враховуючи встановлені судом факти і викладені мотиви, та керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 14, 69, 70, 71, 76, 79, 86, 138, 158-163 КАС, суд
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Лава і Куче Україна" в задово ленні адміністративного позову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 185-187 КАС. Апеляційна скарга на постанову подається до протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту.
Суддя Д.А.Костенко