ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
місто Київ
18 травня 2011 року 10:43 справа № 2а-4410/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Сергієнко-Колодій В.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Десна-С-ЛТД»
доДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
про скасування рішення № 7/23-35012753/0079 від 18 березня 2011 року
за участю представників сторін:
від позивача: Пампуха Л.О., Завірюха М.І.,
від відповідача: Оксененко К.П.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Десна-С-ЛТД»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про скасування рішення № 7/23-35012753/0079 С від 18 березня 2011 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами проведеної перевірки податковим органом винесено рішення про застосування фінансової санкції № 7/23-35012753/0079 від 18 березня 2011 року, яким встановлено порушення статті 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Проте, як вважає позивач, зазначене рішення є необґрунтованим. В зв'язку з чим позивач просить позов задовольнити та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував надавши суду усні та письмові пояснення, які мотивовано тим, що в результаті проведеної перевірки встановлено порушення ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: на території підприємства була відсутня наочна інформація графічного знака про заборону куріння та тексту: «Куріння заборонено!»та «Місце для куріння. Курінні шкодить Вашому здоров'ю!».
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва на підставі Наказу від 22 лютого 2011 року № 413 та направлення № 400 від 2 березня 2011 року проведено перевірку з питань дотримання вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці».
За результатами перевірки складено акт (довідка) про результати фактичної перевірки від 2 березня 2011 року, яким встановлено, що в приміщенні ТОВ «Десна-С-ЛТД»не розміщено наочної інформації, яка повинна складаєтися із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!»(ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»).
На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 18 березня 2011 року № 7/23-35012753/0079, яким до підприємства застосовано санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400 грн.
Суд не погоджується з твердженнями відповідача щодо правомірних дій при винесенні рішення про застосування штрафних санкцій, виходячи з наступного.
Статтею 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у закладах громадського харчування; 2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 3) у приміщеннях закладів культури; 4) у приміщеннях закритих спортивних споруд; 5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту:«Куріння заборонено!». У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».
У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: «Місце для куріння»та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».
Як вбачається з матеріалів справи, а саме довідки № 542 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, одним із основних видів діяльності позивача за КВЕД є здавання в оренду власного нерухомого майна; роздрібна торгівля з лотків на ринках та інше.
Крім того, Статутом ТОВ «Десна-С-ЛТД»визначено, що одним із предметів діяльності товариства є діяльність на ринках.
В Акті перевірки (п. 2.2.16) зазначено, що графічний знак про заборону куріння відсутній у приміщенні товариства. Однак, територія товариства (ринку) не є приміщенням. Тобто, вимоги частини 4 статті 15-2 Закону «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами»про склад наочної інформації не можуть поширюватись на знаки про заборону куріння на території, так як ці знаки розміщені на території товариства, а не у приміщенні.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись статтями 9, 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позовні вимоги задовольнити повністю.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва № 7/23-35012753/0079 від 18 березня 2011 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Десна-С-ЛТД»судовий збір у розмірі 3 (три) 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук