Постанова від 29.06.2011 по справі 2759/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2011 р. Справа № 2-а-2759/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Варняк С.О.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001, № 2344-III, а саме: на автомобілі КАМАЗ - 5511, з номерним знаком НОМЕР_1, надавались послуги з перевезення вантажу без оформлення документів, визначених ст. 48 ЗУ № 2344-III, а саме ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 208759 від 04.11.2010 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 23.11.2010 року виніс постанову № 105952 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке було повернуто до суду із зазначеною причиною невручення за закінченням терміну зберігання.

Частиною 4 ст. 33 КАС України передбачено, що у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

04.11.2010 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до складеного акту № 208759 було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме: на автомобілі КАМАЗ - 5511, з номерним знаком НОМЕР_1, надавались послуги з перевезення вантажу без оформлення документів, визначених ст. 48 ЗУ № 2344-III, а саме: ліцензійної картки.

23.11.2010 року на підставі складеного акту начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області винесено постанову № 105952 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 5 Положення про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 територіальні управління відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

П. 4 ч. 6 цього Положення передбачає право територіального управління проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Законом України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000 року №1775-III ст.9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України „Про автомобільний транспорт” підлягає ліцензуванню.

Ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344-ІІІ) передбачає, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 1 Закону № 2344- ІІІ ліцензійна картка транспортного засобу -це документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Ст. 60 Закону № 2344-Ш передбачає застосування до автомобільних перевізників стягнення у вигляді штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 „Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.

Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме в частині експлуатації автомобіля без наявності ліцензійної картки. Таким чином суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в дохід державного бюджету на р/р 31116106700002, УДК у Херсонській області, код доходу 21081100, Держбюджет м. Херсон, код ОКПО 24104230, МФО 852010 фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Варняк С.О.

кат. 3.7.2