Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про залишення позовної заяви без розгляду
23.06.2011 р. № 2а-4776/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О., за участю секретаря судового засідання Миндрул Л.В., позивач ОСОБА_1, пр. відповідача ОСОБА_2 дов. від 16.06.2011 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1
доГолова Новоодеської районної ради Делікатний О.М., АДРЕСА_2
прозабов'язати вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Голови Новоодеської районної ради ОСОБА_4, м. Нова Одеса про зобов'язання відповідача подати документи щодо ініціативної групи всеукраїнського референдуму до Центральної виборчої комісії.
24.05.2011 р. сторони склали акт на виконання ст. 20 Закону України “ Про всеукраїнський та місцевий референдум ”.
Відповідач 01.06.2011 р. за № 181/1-30/06 надав позивачу відповідь про те, що у зв'язку з тим, що збори були проведені з порушенням статті 16 Закону України “ Про всеукраїнський та місцевий референдум ”, в направленні подання до Центральної виборчої комісії, щодо реєстрації ініціативної групи для збирання підписів під вимогою проведення всеукраїнського референдуму відмовлено.
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічні спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
У Постанові Вищого адміністративного суду України “Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму»№ 2 від 02.04.2007 р. зазначено, що згідно зі ст.72 Конституції України всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їх повноважень. Прийняттю такого рішення передує певна процедура, визначена Законом України “ Про всеукраїнський та місцевий референдум ”, через яку реалізується право вимоги проведення референдуму. Тому правовідносини, пов'язані з реалізацією права вимоги щодо проведення та призначення референдуму повинні розглядатись за особливостями Кодексу адміністративного судочинства для розгляду спорів, пов'язаних з виборчим процесом та процесом референдуму.
Таким чином, суд вважає за необхідне дану справу розглядати за особливостями Кодексу адміністративного судочинства для розгляду спорів, пов'язаних з процесом референдуму, оскільки правовідносини між сторонами виникли з питання призначення референдуму, що регламентується гл. ІІ Закону України “ Про всеукраїнський та місцевий референдум ”.
Відповідно до п.3,4 ст.174 КАС України позовна заява щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб подається до окружного адміністративного суду за їх місцезнаходженням. Позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 172 цього Кодексу, якою передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Позивачем по суті оскаржується бездіяльність відповідача, яка виразилась у відмові надіслання подання до Центральної виборчої комісії, щодо реєстрації ініціативної групи для збирання підписів під вимогою проведення всеукраїнського референдуму, про яку він дізнався 01.06.2011 р.
Згідно з п.5 ст. 179 КАС України строки подання позовних заяв встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Позивач звернувся до Новоодеського районного суду 15.06.2011 р. ( арк.с.2), тобто з пропуском строку встановленого нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 165, 174, 177, 179, КАС України, адміністративний суд, -
Залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення судуапеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення відповідно до ст.177 КАС України.
Суддя Гордієнко Т. О.