ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"10" червня 2011 р. Справа № 2a-3415/08/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Андрейчук Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв'язку в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області
до відповідача: ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.,-
21.04.2008 року Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв'язку в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн., мотивуючи тим, що під час перевірок було встановлено таке порушення законодавства як відсутність документів, які є обов'язковими при перевезенні вантажів, а саме ліцензійної картки та дорожнього листа, за наслідками чого складено акт від 22.02.2007р., у відповідності до якого 19.04.2007 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову №010440, якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. та 27.02.2007 року складено акт відповідно до якого начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийнято постанову №010441, якою застосовано до відповідача фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.
Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином про що свідчить розписка наявна в матеріалах справи.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак направив на адресу суду клопотання в якому просиить розгляд справи проводити без участі представника територіального управління за наявними матеріалами у справі, позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином про що свідчать повідомлення про вручення потового відправлення (рекомендоване). Наданим правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів без участі відповідача. Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що 22.02.2007 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля марки «КАМАЗ 53212», держ. номер - НОМЕР_1, при здійсненні вантажного перевезення відповідачем, було встановлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт №006391.
Як вбачається з акту перевірки №006391 від 22.02.2007 року, відповідно до накладної № 10 від 22.02.2007 року відповідач надавав послуги з перевезення вантажів. При здійсненні перевезення у відповідача було виявлено таке порушення як відсутність документів, які є обов'язковими при перевезенні вантажів, а саме ліцензійної картки та дорожнього листа. Водій ОСОБА_2 з актом ознайомився. 19.04.2007 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській областіщодо ОСОБА_1 винесено постанову № 010440 на суму 1700 гривень за порушення передбачені абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
27.02.2007 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля марки «КАМАЗ 53212», держ. номер - НОМЕР_1, при здійсненні вантажного перевезення (металобрухту) відповідачем, було виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт №006328.
Як вбачається з акту перевірки №006328 від 27.02.2007 року, відповідач надавав послуги з перевезення вантажів. При здійсненні перевезення у відповідача було виявлено таке порушення як відсутність документів, які є обов'язковими при перевезенні вантажів, а саме ліцензійної картки та дорожнього листа. Водій ОСОБА_2 з актом ознайомився. 20.04.2007 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 010441 на суму 1700 гривень за порушення передбачені абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: - для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:
- надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п. 21,27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до п. 28 вказаного порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Як встановлено в судовому засіданні постанови про застосування фінансових санкцій за №010440 від 19.04.2007 року та №010441 від 20.04.2007 року на загальну суму 3400,00 грн, відповідачем були оскаржені до Івано-Франківського окружного адміністративного суду та постановою цього суду від 13.03.2009 року позов задоволено повністю й вказані постанови визнані протиправними та скасовані.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області було подано апеляційну скаргу.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2011 року, апеляційну скаргу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області задоволено повністю, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.03.2009 року - скасовано. Вищевказане рішення набрало законної сили.
Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України, обставини встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки, обставина, з приводу правомірності застосування фінансових санкцій до приватного підприємця ОСОБА_1, та винесення постанов про застосування фінансових санкцій за №010440 від 19.04.2007 року та №010441 від 20.04.2007 року за порушення передбачені абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» на загальну суму 3400,00 грн., стягнення якої є предметом розгляду даної справи, встановлена постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2011 року, яка набрала законної сили, то вона не підлягає доказуванню, а сума штрафних санкцій підлягає стягненню.
Доказів погашення заборгованості відповідачем на адресу суду не направлено.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України - фінансові санкції по постановах за №010440 від 19.04.2007 року та №010441 від 20.04.2007 року, на суму 3400 (три тисячі чотириста ) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: (підпис) Матуляк Я.П.
Постанова складена в повному обсязі 15.06.2011 року.