17 червня 2011 року 12:39 Справа № 2а-0870/1890/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Буряковій А.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Панцакова С.Ю., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Приватного підприємця ОСОБА_3
до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
про скасування податкової вимоги від 26.01.2011 р. № 119 та Рішення від 26.01.2011 р. № 337/16/24-15
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про скасування податкової вимоги від 26.01.2011 р. № 119 та Рішення від 26.01.2011 р. № 337/16/24-15. В позові позивач зазначив, що відповідачем необґрунтовано винесено податкову вимогу від 26.01.2011 р. № 119 про сплату боргу у сумі 113 грн. 19 коп. та винесено Рішення від 11.03.2011 р. № 135/14/24-111 про опис майна у податкову заставу, оскільки заборгованість зі сплати єдиного податку у позивача відсутня, у зв'язку з чим позивач просить скасувати податкову вимогу від 26.01.2011 р. № 119 та Рішення від 26.01.2011 р. № 337/16/24-15 у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягає.
Відповідачем надані письмові заперечення на позов, в яких зазначено, що відповідно до спільного листа Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України від 14.02.2011 за період з 01.01.2011р. до 07.02.2011р. сплата єдиного та фіксованого податків здійснювалась на розподільчі рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України у 2010 році. Розподіл зазначених видів платежів між місцевими бюджетами та фондами загальнообов'язкового держаного соціального страхування здійснювався у порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Нові рахунки для зарахувань сум єдиного та фіксованого податків в органах Державного казначейства відкрито 07.02.2011 року. Відповідно до абз. 4 п. 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 р. N 599 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 р. за N 752/4045 у разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку. Єдиний податок за лютий 2011 року сплачується у січні 2011 року. У зв'язку з тим що, у січні 2011 року були відсутні рахунки для сплати єдиного податку, відповідно до Постанови №1196 від 30.12.2010, сплата відбувалася на розподільчі рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України відкриті у 2010 році. Розподіл платежів між місцевими бюджетами та фондами загальнообов'язкового держаного соціального страхування здійснювався у порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. У зв'язку з викладеним відповідач просить у задоволенні позову відмовити.
У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечує, просить у позові відмовити з підстав, зазначених у письмових запереченнях, та пояснив, що всупереч вимогам законодавства позивачем сплата податку здійснена в розмірі, що не відповідає встановленої ставки податку, частина податку, що підлягає перерахуванню на розподільчий рахунок Пенсійного фонду України позивачем не сплачена, тому Державною податковою інспекцією обґрунтовано направлено позивачу Податкову вимогу від 26.01.2011 р. № 119, та винесено Рішення про опис майна у податкову заставу № 337/16/24-15.
Вислухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_3 зареєстрований як Фізична особа - підприємець, про що свідчить свідоцтво від 04.11.2009 р. НОМЕР_1.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
На підставі заяви Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про застосування спрощеної системи оподаткування, йому видано Свідоцтво про сплату єдиного податку від 10.12.2009 р. за видом діяльності - інші види виробництва, роздрібна торгівля, транспортне обслуговування громадян легковим автомобілем.
Згідно ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Рішенням Запорізької міської ради від 26.01.2011 р. № 12 затверджені ставки податку, в тому числі за видом діяльності, що веде позивач - 200 грн. 00 коп. на місяць
Згідно ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
до місцевого бюджету - 43 відсотки;
до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;
на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.
Пунктом 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. № 507 «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727» (в редакції станом на 18.01.2011 р.) передбачено, що розподіл сплачених суб'єктом малого підприємництва сум єдиного податку Державною казначейською службою не здійснюється.
Суб'єкт малого підприємництва сплачує:
43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету;
57 відсотків нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
18.01.2011 р. Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 за квитанцією від 18.01.2011 р. № К16/1/139 через ВАТ «Банк Надра» перерахував на рахунок НОМЕР_2 Місцевого бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя 86 грн. 00 коп. єдиного податку за лютий 2011 р., що складає 43 відсотки нарахованого єдиного податку.
Таким чином, позивачем своєчасно та у повному обсязі сплачено єдиний податок за лютий 2011 р.
Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя складено та направлено позивачу Податкову вимогу від 26.01.2011 р. № 119 на суму 113 грн. 19 коп., та 26.01.2011 р. винесено Рішення про опис майна у податкову заставу № 337/16/24-15.
Підставою для винесення Податкової вимоги від 26.01.2011 р. № 119, та Рішення про опис майна у податкову заставу від 26.01.2011 р. № 337/16/24-15 є те, що позивачем на розподільчий рахунок сплачено єдиний податок не у повному обсязі, а тільки у розмірі 43%.
Відповідно до п.п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України орган державної податкової служби надсилає (вручає) платнику податку податкову вимогу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, в порядку.
Оскільки перерахування єдиного податку за лютий 2011 р. здійснено Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 у відповідності до діючого законодавства, суд вважає, що винесені Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Податкова вимога від 26.01.2011 р. № 119 на суму 113 грн. 19 коп., Рішення про опис майна у податкову заставу № 337/16/24-15 від 26.01.2011 р. не відповідають діючому законодавству.
Посилання відповідача на те, що відповідно до Спільного листа Державної податкової адміністрації України N 2634/03-20 та Пенсійного фонду України N 3986/7/19-0117/165 від 14.02.2011 р., за період з 01.01.2011 р. до 07.02.2011 р. сплата єдиного та фіксованого податків здійснювалась на розподільчі рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України у 2010 році, розподіл зазначених видів платежів між місцевими бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснювався у порядку, що діяв до 1 січня 2011 року, не може бути прийнято до уваги, оскільки зазначений лист, яким визначений порядок сплати єдиного податку до відкриття відповідних рахунків для зарахування податку та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (тобто до 07.02.2011 р.), на час сплати позивачем податку що не існував, та ні який нормативний акт, крім Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. № 507 «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727», не визначав порядку сплати податку.
Враховуючі викладене, суд вважає, що позовні вимоги Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про скасування Податкової вимоги від 26.01.2011 р. № 119 та Рішення про опис майна у податкову заставу № 337/16/24-15, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 11, 17, 94, 160, 163 КАС України; п.п 59. 1 ст. 59 Податкового кодексу України, ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»; Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. № 507 «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727», суд, -
Позов задовольнити.
Скасувати податкову вимогу від 26.01.2011 р. № 119 Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, сформовану відносно Приватного підприємця ОСОБА_3.
Скасувати Рішення Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя від 26.01.2011 р. № 337/16/24-15 про опис майна у податкову заставу, винесене відносно Приватного підприємця ОСОБА_3.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 22.06.2011 р.