Ухвала від 15.06.2011 по справі 2а-4331/11/0170/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

УХВАЛА

про залишення адміністративного позову без розгляду

15 червня 2011 р.Справа № 2а-4331/11/0170/21

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим

Євдокімова О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши за участі представників:

від відповідача (Підрозділ примусового виконання рішень відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим) - ОСОБА_2, довіреність № 11/3-04/3667

від відповідача (Відділ Державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції) - ОСОБА_3, довіреність № 03-28/2/4084 від 28.01.2011р.

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом

ОСОБА_4

до Підрозділу примусового виконання рішень відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, Відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції

про визнання протиправними дій та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим (далі відповідач 1), Відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції (далі відповідач 2) про визнання протиправними дій відповідачів по виконанню виконавчого напису нотаріуса № 2504 від 26.07.2010р. та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження відповідача 2 по виконанню виконавчого напису № 2504 від 26.07.2010р., здійсненого приватним нотаріусом Сімферопольського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та постанову про прийняття к виконанню виконавчого провадження від 15.10.2010р., прийнятого відповідачем 1.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.05.2011р. відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Позивач у судове засідання 15.06.2011р. не з'явилась, повідомлена належним чином, що підтверджується повідомленням про оголошення перерви в адміністративній справі з підписом позивача про ознайомлення.

Представники відповідачів проти заявлених позовних вимог заперечували, просили у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Представник відповідача ОСОБА_2 надала до суду клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду. У судовому засіданні заявлене клопотання підтримала.

Заслухавши представників відповідачів, розглянувши надані матеріали, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтею 181 КАС України передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. Відтак, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст. 181 КАС України).

В обґрунтування поважності причин пропуску строку позивач посилається на те, що дізналась про виконавче провадження відносно себе лише 30.03.2011р. при ознайомленні з матеріалами виконавчого провадження, на підтвердження чого надала заяву про ознайомлення з вхідним штампом № 5442/12 від 30.03.2011р. (а.с. 14-15).

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Позаяк, суд вважає за необхідне зазначити про те, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Відповідно до статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Поважними за змістом даної статті визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Позивач, в обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду, посилається на те, що дізнався про існування виконавчого провадження відносно себе лише під час ознайомлення з його матеріалами 30.03.2011р.

Матеріали справи свідчать про те, що 27.12.2010р. державним виконавцем Підрозділу примусового виконання рішень відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим при примусовому виконанню виконавчого напису нотаріуса № 2504 від 06.07.2010р. складений акт опису й арешту майна ОСОБА_4.

Позивач була присутня під час опису майна, копію акту опису та арешту майна отримала, що підтверджується її підписом на примірнику акту (а.с.38-41).

Відтак, з матеріалів справи вбачається, що позивачу достовірно було відомо про існування виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого напису нотаріуса № 2504 від 06.07.2010р. ще 27.12.2010р.

Крім того, після відкриття виконавчого провадження 16.08.2010р. по примусовому виконанню виконавчого напису нотаріуса № 2504 від 06.07.2010р. копію постанови було направлено позивачу, що підтверджується копією журналу вихідної кореспонденції (а.с.36).

У такому випадку, позивачем не зазначено про обставини, що можуть бути визнані судом поважними для пропущення строку звернення до суду. Відтак, суд звертає увагу на те, що позивачем не надано жодних обґрунтованих пояснень стосовно причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, а також не надано належних доказів на підтвердження поважності причини пропуску строку звернення до суду.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позивач звернувся до суду з пропуском строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, оскільки строк звернення до суду сплинув.

Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Приймаючи до уваги, що позивачем строк звернення до суду пропущений без поважних причин, суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_4 до Підрозділу примусового виконання рішень відділ державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, Відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанов залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Євдокімова О.О.