10 червня 2011 року Справа № 2а/1770/2444/2011
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Дорошенко Н.О., за участю секретаря судового засідання Бондаренко В.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник Тарасюк Р.В.,
відповідача: представник Веремчук С.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням:
Державна податкова інспекція у Рівненському районі
доВідкритого акціонерного товариства "Любомирський вапняно-силікатний завод"
про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції у Рівненському районі до Відкритого акціонерного товариства "Любомирський вапняно-силікатний завод" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
В судовому засіданні представник заявника пояснила, що Державною податковою інспекцією в Рівненському районі прийнято рішення № 6181/10-14 від 06.06.2011 року про застосування адміністративного арешту коштів на рахунках платника податків - відповідача (а.с.19). Рішення про застосування адміністративного арешту майна, про підтвердження обгрунтованості якого подано подання, на час звернення з поданням до суду та на час судового розгляду справи податковим органом не приймалося. Подала письмове клопотання про залишення подання про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків без розгляду з підстав, визначених п.5 ч.1 ст.155 КАС України, в зв'язку з відкликанням подання.
Представник відповідача проти заявленого клопотання про залишення подання без розгляду не заперечує.
Вищим адміністративним судом України в листі № 149/11/13-11 від 02.02.2011 року роз'яснено, що провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного). Загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу. Тому сторони в процесі розгляду подання податкового органу користуються всіма правами, які мають позивач та відповідач згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України, за винятком тих, що не можуть бути реалізовані за змістом статті 183-3 зазначеного Кодексу.
Згідно статті 11 ч.3 КАС України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.
З огляду на вказану норму закону, суд вважає, що клопотання представника заявника про відкликання подання та залишення подання без розгляду з підстав, визначених п.5 ч.1 ст.155 КАС України, не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу, за якими здійснюється судовий розгляд подання.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо від позивача надійшло клопотання про відкликання позовної заяви.
Керуючись п.5 ч.1 ст. 155, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Подання Державної податкової інспекції у Рівненському районі до Відкритого акціонерного товариства "Любомирський вапняно-силікатний завод" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дорошенко Н.О.