Ухвала від 24.06.2011 по справі 2а/1570/4732/2011

Справа № 2а/1570/4732/2011

УХВАЛА

24 червня 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Іванов Е.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання приватизації житла недійсною, про визнання недійсним свідоцтва про право власності, про виділ житлової площі в рівних долях та визнання права власності на частку квартири, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися з позовом до Одеського окружного адміністративного суду до ОСОБА_3, Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Одеської міської ради, в якому просять визнати свідоцтво про право власності на АДРЕСА_1, видане на ім'я ОСОБА_3 недійсним з моменту видачі, зобов'язати Управління виконавчого комітету Одеської міської ради анулювати свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, визнати право власності на рівні долі (частки) житла за мешканцями квартири АДРЕСА_1, а саме -за ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зобов'язати УЖКГ виконавчого комітету Одеської міської ради оформити та зареєструвати свідоцтво про право власності на рівні долі (частки) вищевказаної квартири за мешканцями указаної квартири.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Як вбачається з адміністративного позову позивачі просять недійсним свідоцтво про право власності, що є правовстановлюючим документом та підтверджує право відповідача - ОСОБА_3 володіти, користуватися та розпоряджатися спірною квартирою, а також просять визнати право власності на спірку квартиру за всіма трьома її мешканцями, тобто в даному випадку наявний спір про право власності на квартиру між позивачами та відповідачем ОСОБА_3, а відносини щодо встановлення, зміни та припинення права власності є цивільно-правовими відносинами та регулюються нормами Цивільного Кодексу України.

Способи захисту цивільних прав визначені статтею 16 ЦК України, відповідно до ч. 2 якої, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути серед інших визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб.

Відповідно до ст.1 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Оскільки підстави позову випливають зі спірних правовідносин, що мають цивільно-правовий характер, і він не пов'язаний безпосередньо зі здійснення відповідачем владних управлінських повноважень, цей спір не відноситься до компетенції судів адміністративної юрисдикції та не може ними розглядатися.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищенаведене, позивачу слід відмовити у відкритті провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 2, 3, 17, 109, ст. 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання приватизації житла недійсною, про визнання недійсним свідоцтва про право власності, про виділ житлової площі в рівних долях та визнання права власності на частку квартири.

Роз'яснити позивачам, що розгляд такої справи підлягає в порядку цивільного судочинства.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання її копії

Суддя Е.А. Іванов