Cправа № 2а-0770/1501/11
Рядок статзвіту № 3.7.2
Код - 11
15 червня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Сідей І.І. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: представник - не з'явився;
відповідача: представник - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 510 ггрн., -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 15 червня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 червня 2011 року.
Ужгородський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якій просить суд стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 510 грн.
15.06.2011 р. від представника позивача надійшла заява, в якій він просить суд розглянути справу без його участі, за наявними у справі матеріалами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно поданої позивачем копії Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № 096652 відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція по даній справі. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, тому справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про автомобільний транспорт" основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг з метою забезпечення державних і суспільних інтересів, безпеки перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Державне регулювання та контроль спрямовані на забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок), яким визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Відповідно до п. З даного Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції, утворено відповідно до Положення про територіальні органи Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. № 888.
01.12.2010р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області під час проведення ними перевірки зафіксовано порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні перевезень пасажирів.
01.12.2010р. державними інспекторами, в порядку визначеному пунктами 14-18 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006р. № 1567, проведено рейдову перевірку транспортних засобів на автомобільній дорозі Київ-Чоп 803 км., в ході якої перевірено автомобіль марки "DAEWOO TI3I10" державний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1, мешканцю АДРЕСА_1 та перевіркою виявлено порушення ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: ОСОБА_1 експлуатував легковий автомобіль, облаштований як таксі, за відсутності ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 194386 від 01.12.2010 року.
Стаття 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлює відповідальність за такі порушення та передбачає застосування фінансових санкцій у розмірі 510 гривень. Відповідно до положень п. п. 25-29 даного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області або його заступник розглядає справу про порушення автотранспортного законодавства та виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням. Згідно п. 28 даного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
17.01.2011р. начальником Територіального управління головної державної автомобільної інспекції ОСОБА_2 було винесено постанову № 114258 від 17.01.2011р. про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн. за порушення статі 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Дана постанова направлена відповідачу рекомендованим листом.
У зазначений термін фінансові санкції за вказаною вище постановою відповідачем добровільно не були сплачені. Також, дана постанова відповідно до пунктів 32-35 Порядку, згідно з якими скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення, не оскаржувалась.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов Ужгородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 510 грн. - задоволити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь державного бюджету 510 (п'ятсот десять гривень) грн.
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.