про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/5273/11
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови, -
22 червня 2011 року Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження .
Частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
В свою чергу, відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як слідує із матеріалів позовної заяви, Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, зокрема, просить поновити строк на оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження.
При цьому, позивачем не зазначаються ідентифікаційні дані (дату, номер тощо) постанови про відкриття провадження, яка ним оскаржується.
Поряд із цим, в матеріалах позовної заяви наявні: постанова про відкриття виконавчого провадження (ВП № 25232388), що винесена 22.03.2011, та згідно даних реєстраційного штампу на супровідному листі, отримана Управлінням праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області 13.04.2011 (вх. № 08-657) та постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №19080868 винесена 07.05.2010, при цьому доказів які б належним чином свідчили про дату отримання останньої постанови не надано.
Враховуючі, вказане встановлений частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України строк звернення до суду про оскарження постанов про відкриття провадження від 22.03.2011 та від 07.05.2011 позивачем пропущено.
Поряд із цим, в обґрунтування поважності пропуску строку звернення до суду з оскарженням постанови про відкриття виконавчого провадження, позивач вказує, що таку постанову винесено 14.06.2011 та отримано позивачем 16.06.2011.
Втім, постанова яка датована 14.06.2011 та наявна в матеріалах позовної заяви - є постановою про накладення штрафу по виконавчому провадженню №25232388 в розмірі 1360,00 грн.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Отже, викладені позивачем вимоги позовної заяви, в тому числі і клопотання про поновлення строку звернення до суду, суперечать обґрунтуванню таких вимог та доказам, наявним в матеріалах позовної заяви.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, у разі необхідності клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 15 липня 2011 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів дотримання строку звернення до суду або, у разі необхідності, заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням причин поважності пропущення такого строку та позовної заяви із уточненим змістом позовних вимог та докази направлення такої заяви відповідачу.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя С.О. Удовіченко