Справа № 2а/1570/2495/2011
14 червня 2011 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 7864 грн. 81 коп., -
29.03.2011 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 7864 грн. 81 коп.
30.05.2011 року відповідач - ОСОБА_1 отримав копію ухвали про відкриття провадження у справі, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням, але жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надходило.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
08.09.2009 року Виконавчим комітетом Одеської міської ради був зареєстрований фізична особа-підприємець ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.8).
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 4 частини 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Судом встановлено, що 27 липня 2010 року співробітниками ДПА в Одеській області було проведено перевірку павільйону, що належить позивачу та розташованій за адресою: м.Одеса, Миколаївська дорога, 142. Перевірку було проведено щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки було складено акт (довідка) перевірки дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 26.07.2010 року (арк. справи № 11-13).
Перевірку здійснено в присутності ОСОБА_1 та продавця ОСОБА_3
Суд дослідив, що на підставі, акту перевірки від 26.07.2010 року позивачем -ДПІ у Київському районі м.Одеси були прийняті рішення № 0004082360 від 25.08.2010 року на суму 5990 грн. 00 коп., за порушення вимог п.1 ст.3, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та рішення № 0000042360 від 24.09.2010 року на суму 1700 грн. 00 коп. за порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Перевіркою були виявлені порушення вимог п. 1 та 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на місці знаходяться кошти від реалізації товарів на загальну суму 316 грн. 00 коп., які не проведені через реєстратор розрахункових операцій. Згідно ст. 17 Закону №265/95-ВР, до суб'єктів господарювання за рішенням органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність:
- у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів;
- у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій;
- у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Сума штрафної санкції за дане порушення складає 1580 грн. 00 коп. (316,00 х 5).
Згідно п.п. 2.2.14. п.2 акта перевірки та додатка № 3 до акта перевірки ФОП ОСОБА_1, здійснює реалізацію товарів з порушенням порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, чим порушено п.12 ст. 3 Закону 265/95-ВР. Загальна сума не облікованого товару становить - 2205 грн.
Відповідно до ст.20, 21 Закону 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, або ведуть його з порушення застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; тобто 2205,00*2= 4410,00 грн.
Крім того, згідно акту перевірки ФОП ОСОБА_1 здійснював реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії чим порушено вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями, далі - Закон 481/95-ВР). Відповідальність за порушення норм цього Закону передбачена ст.17 - Закону 481/95-ВР, яка передбачає штрафні фінансові санкції за проведення роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Так згідно наданого додатку № 3 до акту перевірки загальна вартість алкогольних напоїв на місці реалізації, складає лише 150 грн., таким чином загальна штрафна фінансова санкція за порушення ст. 15 вказаного вище закону становить = 1700,00 грн.
За виявлені порушення ДПІ у Київському районі м.Одеси було винесені вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 7690,00грн. .
Відповідно до довідки ДПІ у Київському районі м. Одеси про суми заборгованості платника податків від 02.03.2011р., ФОП ОСОБА_1 має податковий борг у сумі 174,81 грн (сто сімдесят чотири грн. 81 коп.) по сплаті податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб.
Відповідно до п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення та згідно п. 4.6. розділу IV Наказу ДПА України «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків»від 24.12.2010 №1037,
24 січня 2011 р. ФОП ОСОБА_1 отримав податкову вимогу на загальну суму податкового боргу платника податків та узгодженими грошовими зобов'язаннями, яка становить 7864,81 грн.00 коп. (сім тисяч вісімсот шістдесят чотири грн. 81 коп.) у тому числі основний платіж 174,81грн., та штрафні (фінансові) санкції 7690,00грн., про що свідчить його особистий підпис на поштовому повідомленні про вручення від 14.02.2011р (а.с. 21).
Судом встановлено, що згідно даних ДПІ у Київському районі м.Одеси відомості про оскарження ФОП ОСОБА_1 рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004082360 від 25.08.2010р.; № 0000042360 від 24.09.2010р на загальну суму 7864,81грн.00 коп. (сім тисяч вісімсот шістдесят чотири грн. 81 коп.), у судовому порядку не надходили.
Оскільки в порядку, встановленому законодавством, вищевказані рішення не оскаржувались, тому сума фінансових санкцій є узгодженою.
Згідно даних ДПІ у Київському районі м.Одеси у ФОП ОСОБА_1 відкрито 2 (два) розрахункових рахунки, а саме: № НОМЕР_2 - українська гривня; № НОМЕР_3 -українська гривня, у ОДЕСЬКА ОБЛ.Ф.ПАТ "УСБ"М.ОДЕСА,МФО 328016 (а.с.22)
Відповідно до довідки КП «ОМБТІ та РОН»від 17.11.2010р. № 9660-04/787 за ФОП ОСОБА_1 зареєстроване нерухоме майно, а саме, квартира за адресою, АДРЕСА_1(а.с.23-26).
Судом також встановлено, що згідно листа ДПА в Одеській області №37212/7/26-0505 від 12.10.2010р., відомості з бази даних АІС «Автомобіль»про зареєстровані транспортні засоби за ФОП ОСОБА_1 станом на 12.10.2010р. відсутні (а.с.27).
Згідно ст.25 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р., суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В добровільному порядку сума штрафних санкцій відповідачем також не сплачена.
Виходячи з вищевикладеного, оцінюючи надані позивачем докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси про стягнення заборгованості в сумі 7864 грн. 81 коп., є обґрунтованим, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Поряд із зазначеними вище обставинами суд звертає увагу сторін на те, що у зв'язку із набранням чинності Податкового кодексу України деякі положення зазначених вище нормативно правових актів на які посилається суд втратили чинність, проте їх застосування обумовлено тими обставинами, що встановлені судом порушення позивача на підставі яких йому нараховані фінансові санкції вчинені під-час дії зазначених вище норм законодавства.
Згідно вимог п.4 ч.1 та ч.2 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим кодексом строк оскарження. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Положеннями ч.3 та 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до ч. 3, п.2, ч.5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку отримання відповідачем адміністративного позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 183-2 КАС України, суд, -
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 7864 грн. 81 коп. -задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (65080, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/рахунок № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, у ОДЕСЬКА ОБЛ.Ф.ПАТ "УСБ" М.ОДЕСА, МФО 328016) на користь держави заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям у сумі 7864,81грн. (сім тисяч вісімсот шістдесят чотири гривні вісімдесят одну копійку), та перерахувати за наступними реквізитами:
- Суму в розмірі 5990,00 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто гривень) перерахувати на: отримувач: УДК в Одеській області, ОКПО 23213460 банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області; МФО 828011; код б/к 21080900; р/р: 31116104700005;
- Суму в розмірі 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень) перерахувати на:отримувач: УДК в Одеській області, ОКПО 23213460 банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області; МФО 828011; код б/к 21081100; р/р: 31114106700005;
- Суму в розмірі 174,81 грн. (сто сімдесят чотири гривні вісімдесят одну копійку) перерахувати на: отримувач: УДК в Одеській області, ОКПО 23213460 банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області; МФО 828011; код б/к 18050200; р/р: 34216379700005.
Допустити негайне виконання постанови.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Глуханчук
14 червня 2011 року