79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
14 червня 2011 р. № 2а-11913/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Чернишенко Н.А., представника позивача: Мандзиняк Г.В., відповідача: ОСОБА_3, представника відповідача: ОСОБА_4, розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції при ГУМВС України у Львівській області про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів,-
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції при ГУМВС України у Львівській області про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 53350,00 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що ОСОБА_3 є власником автомобілів марки VOLKSWAGEN T 4, державний номерний знак НОМЕР_1, 2001 року випуску; MERCEDES-BENZ SPRINTER, державний номерний знак НОМЕР_2, 1997 року випуску та відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»при першій реєстрації повинна була сплатити податок з власників транспортних засобів у розмірі 53350,00 грн. Платіжний документ про сплату вказаного податку відсутній, податок до бюджету не надійшов, а тому його фактично не сплачено. Відтак, такий підлягає стягненню податковим органом в примусовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі, просила його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, зазначила, що відповідач особисто реєструвала транспортні засоби марок VOLKSWAGEN T 4 та MERCEDES-BENZ SPRINTER та сплатила суму податку у розмірі 24610,00 грн. та 28740,00 грн. відповідно, однак оригіналів квитанцій про сплату не зберігала.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходив з наступного.
Відповідно до ст. 2, п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04.12.1990 року N 509-XII завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року, чинного на час виникнення спірних правовідносин, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ст. 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Положеннями ст. 5 згаданого Закону передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні.
Відповідно до ст. 3 цього Закону перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Листом управління Державтоінспекції Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи № 9/2074 від 31.08.2010 року повідомлено ДПА у Львівській області про те, що громадянка ОСОБА_3 зареєструвала 16.09.2009 р. транспортний засіб марки: VOLKSWAGEN T 4 (державний номерний знак НОМЕР_1, 2001 року випуску, об'ємом двигуна 2461 куб. см.) та 05.09.2009 р. транспортний засіб марки: MERCEDES-BENZ SPRINTER (державний номерний знак НОМЕР_2, 1997 року випуску, об'ємом двигуна 2874 куб. см.), а квитанції про сплату податку відсутні.
Вищевказані транспортні засоби відповідно до ст. 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" є об'єктами оподаткування.
Виходячи із встановленої ст.6 вищевказаного Закону ставки податку, за вказані транспортні засоби з розрахунку за рік належить до сплати:
- 24610,00 грн. податку з власників транспортних засобів за автомобіль марки VOLKSWAGEN T 4 (об'єм двигуна - 2461 куб.см., ставка податку за 100 куб.см. -1000 грн.).
- 28740,00 грн. податку з власників транспортних засобів за автомобіль марки MERCEDES-BENZ SPRINTER (об'єм двигуна - 2874 куб.см., ставка податку за 100 куб.см. -1000 грн.).
Всього сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів по гр. ОСОБА_3 за 2009 рік складає 53350,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи громадянці ОСОБА_3 надсилалось запрошення від 04.04.2010 року за №26649/10/17-114/3929 до ДПІ у Залізничному районі м.Львова для з'ясування питання своєчасності та повноти нарахування і сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів. На виклик позивача ОСОБА_3 не з'явилася. Сума нарахованого податку в розмірі 53350,00 грн. до цього часу в бюджет відповідачем не сплачена.
Позивачем подано довідку за №28475/9/19-023/1320 від 20.10.2010 року, якою підтверджено відсутність надходжень від гр. ОСОБА_3 сум податку в розмірі 24610,00 грн. та 28740,00 грн. на відповідний рахунок ВДК у Залізничному районі.
На адресу суду 01.03.2011 року надійшли копії документів, що стали підставою для реєстрації відповідачем транспортних засобів марки: VOLKSWAGEN T 4 та MERCEDES-BENZ SPRINTER. До вищенаведених документів долучені незасвідчені копії квитанцій від 17.09.2009 року на суму 24610,00 грн. та від 05.09.2009 року на суму 28740,00 грн.
Відповідно до ч. 5 ст. 50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Оскільки сума податку з власників транспортних засобів, яка мала бути сплачена відповідачем під час первинної реєстрації транспортних засобів до бюджету не зарахована на єдиний казначейський рахунок державного бюджету, cуд вважає, що відповідач не виконав обов'язку із сплати податку.
Відповідач не оскаржив дії ЗАТ КБ «Приватбанку»Філії ЗРУ, де за твердженням відповідача сплачувались кошти, які не зараховані до бюджету. На підтвердження своїх доводів про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ОСОБА_3 не представила оригіналів квитанцій.
Як передбачено ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Сума податкового зобов'язання відповідача із сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 53350,00 грн. у встановлені строки до бюджету не сплачена, тобто визнається сумою податкового боргу.
З огляду на викладене, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) до місцевого бюджету податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 53350 (п'ятдесят три тисячі триста п'ятдесят) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Крутько О.В.