79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
25 травня 2011 р. № 2а-4195/11/1370
у складі: головуючого -судді Кузьмича С.М.
при секретарі Залуцькій І.І.
з участю представника позивача Гусака Ю.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, з участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування постанови та визнання незаконними дій,
Позивач звернувся з позовом до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, з участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування постанови та визнання незаконними дій.
В обґрунтування позову покликається на те, що 06.04.2011 р на адресу управління комунальної власності надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження ВП№25632717 винесена 05.04.2011р. головним державним виконавцем Галицького ВДВС Львівського МУЮ Меленчук В.І. Вказана постанова є незаконною та винесеною з порушенням вимог чинного законодавства, а дії державного виконавця такими, що не відповідають Закону України «Про виконавче провадження»та Закону України «Про державну виконавчу службу».
Ст.21 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що на відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України покладається виконання рішень, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи, а постанова про відкриття виконавчого провадження ВП№2563717, винесена головним державним виконавцем Галицького відділу державної виконавчої служби.
Відповідно до положення про управління комунальної власності, затвердженого рішенням Львівської міської ради №1100 від 07.12.2007р., управління комунальної власності Львівської міської ради є структурним підрозділом департаменту економічної політики Львівської міської ради, враховуючи вимоги ст.21 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний був відмовити у відкритті виконавчого провадження на підставі п. 4 ст. 26 Закону, відповідно до якої державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі пред'явлення виконавчого документа до відділу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення.
Враховуючи вищевикладене дії державного виконавця Галицького ВДВС ЛМУЮ Меленчука В.І. є незаконними і такими що суперечать чинному законодавству, а постанова про відкриття виконавчого провадження підлягає скасуванню. Просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП№25631147 від 05.04.2011р., як таку, що прийнята з порушеннями та не відповідає нормам чинного законодавства України. Визнати дії державного виконавця Галицького ВДВС Львівського МУЮ Меленчук В.І. незаконними і такими що суперечать чинному законодавству.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з аналогічних підстав наведених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Представник відповідача та третя особа в судове засідання не з»явилися, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а тому суд розглянув справу у їх відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Постановою державного виконавця від 05.04.2011р. ВП №25632717 відкрито виконавче провадження, щодо виконання виконавчого листа виданого Шевченківським районним судом м.Львова про стягнення з Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради в користь ОСОБА_2 заробітну плату за час вимушеного прогулу 56427,84грн.
Статтею 124 Конституції України встановлено що, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Згідно ст.18 вказаного Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа: за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону; за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом; в інших передбачених законом випадках.
Частиною 2 ст. 20-1 вказаного Закону передбачено, що на підрозділ примусового виконання рішень відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції покладається виконання рішень, зокрема, за якими боржниками є територіальні підрозділи центральних органів державної влади, місцеві суди, міські або районні ради чи районні державні адміністрації, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, а також інші територіальні підрозділи органів державної влади.
З врахуванням наведеного суд вважає, що хоча і відповідач прийняв виконавчий документ не за підвідомчістю, однак це не може бути підставою для скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, з огляду на вимоги ст.124 Конституції України, на думку суду відповідачу в даному випадку необхідно вирішити питання про передачу виконавчого провадження належному органу.
Підсумовуючи наведене суд вважає, що позовні вимоги до задоволення не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 70, 71, 86, 99-102, 158-163, 167 КАС України, суд
В задоволенні позову відмовити повністю.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 31.05.2011 року.
Головуючий С.М.Кузьмич