79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
27 квітня 2011 р. № 2а-12515/10/1370
у складі: головуючого -судді Кузьмича С.М.
при секретарі Залуцькій І.І.
з участю представників: позивача Ілів О.М.
відповідача Задорожного І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тропік»до державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова про скасування рішення,
Позивач звернувся з позовом до державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова про скасування рішення.
Позов мотивує тим, що 13.12.2010р. відповідач на підставі Акту перевірки від 06.12.2010р. було прийнято Рішення № 0000622200/0/31343/10/22-0 про застосування до ТзОВ «Тропік»штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 81 898 грн. 81 коп., яке є неправомірним, оскільки останній наклав на ТзОВ «Тропік»штрафні санкції мотивуючи це порушенням ст.7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»№ 15-93 від 19.02.1993р. Дана норма передбачає, що у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки. Фактично, виїзна позапланова перевірка не проводилась, оскільки в період з 26.11.2010р. по 02.12.2010р. працівники ДПІ у Личаківському р-н. м.Львова в ТзОВ «Тропік»не з'являлись, жодних документів не вимагали.
Відповідно до п. 2.1.9. «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» (затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10.08.2005р.) - інформація про наявність журналу реєстрації перевірок суб'єкта господарювання та вчинення в ньому запису про проведення перевірки. У Акті від 06.12.2010р. немає жодних посилань на журнал реєстрації перевірок ТзОВ «Тропік».
Відповідач повинен був вказати докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення. На підставі наведеного вважають, що оскільки працівники ДПІ у Личаківському р-н. м. Львова не з'являлись в ТзОВ «Тропік»для проведення виїзної позапланової перевірки та не надали докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення, Відповідач неправомірно наклав на ТзОВ «Тропік»стягнення передбачене ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»№ 15-93 від 19.02.1993р.
Окрім того вважають рішення відповідача неправомірним, тому що таке винесене без врахувань відповідачем норм Господарського кодексу України, а саме порядку та строків застосування адміністративно-господарських санкцій. Адміністративно - господарський штраф, який застосував до TOB «Тропік» є адміністративно-господарською санкцією в розумнні в статтей 238, 239, 241 Господарського кодексу України. У зв'язку із тим, що встановлений законом термін застосування штрафних санкцій сплив, у Відповідача не було підстав для застосування штрафних санкцій згідно із ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і контролю»Просять скасувати Рішення ДПІ у Личаківському районі м. Львова № 0000622200/0/31343/10/22-0 від 13.12.2010р.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з аналогічних підстав наведених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив щодо задоволення позову та пояснив, що відповідачем правомірно застосовано адміністративно-господарську санкцію. Крім того пояснив, що за наслідками перевірки позивача складено Акт № 631/22-0 від 06.12.2010 року та винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0000622200/0/31343/10/22-0 від 13.12.2010 року. В ході проведеної перевірки використано відповідь на спеціальний запит від компетентних органів Республіки Польщі доведену листом від 28.10.2010р. № 24972/7/22-222/501 (з копіями підтверджуючих документів). Згідно отриманої інформації та підтверджуючих документів від компетентних органів Республіки Польща встановлено наступне. Згідно контракту № 58/2006 від 27.09.2006р. фірма-нерезидент «ITUM Sp. Zo.o.»надавала ТзОВ «Тропік»логістичні послуги на загальну суму 10000,00 Євро. Розрахунок за товар був зроблений готівкою, без залучення банку. Прийняття оплати за вищезгадані товари було підтверджено документом № 858/КР/2 від 30.07.2008р. на суму 2500 Євро, №948/КР/2 від від 28.08.2008р. на суму 2500 Євро, №1107/КР/2 10.11.2008р. на суму 2500 Євро, №568/КР/2 від 13.07.2009р. на суму 2500 Євро.
Таким чином, позивачем допущено порушення частини 1 статті 7 ДКМ України від 19.02.1993р. №15-93 "Про систему валютного регулювання та валютного контролю", яка вказує, що у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
З рішень про застосування штрафних фінансових санкцій № 0000622200/0/31343/10/22-0 від 13.12.2010 року, вбачається, що до позивача застосовані фінансові санкції на суму 81898,81грн., на підставі акту перевірки від 06.12.2010р. Окрім того з акту вбачається, що порушення на яких наполягає відповідач мали місце в 2008 та 2009 роках. Такий висновок суду підтверджується наявними в матеріалах справи копіями платіжних документів № 858/КР/2 від 30.07.2008р. на суму 2500 Євро, №948/КР/2 від від 28.08.2008р. на суму 2500 Євро, №1107/КР/2 10.11.2008р. на суму 2500 Євро, №568/КР/2 від 13.07.2009р. на суму 2500 Євро.
Суд поділяє позицію позивача, щодо того, що штрафні (фінансові) санкції застосовані відповідачем являються адміністративно господарськими, а відповідно до ст.250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Санкції за порушення правил здійснення господарської діяльності є адміністративно-господарськими санкціями в розумінні ст.238 ГК України та підлягають застосуванню протягом строків, встановлених ст.250 ГК України.
Таким чином суд приходить до переконання, що відповідач пропустив строк застосування адміністративно-господарської санкції, а відтак позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7 - 14, 18, 19, 70, 71, 86, 99-102, 158-163, 167 КАС України, суд
позов задовольнити.
Скасувати Рішення ДПІ у Личаківському районі м. Львова № 0000622200/0/31343/10/22-0 від 13.12.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 81 898 грн. 81 коп.
Стягнути з Державного бюджету України в користь товариства з обмеженою відповідальністю «Тропік»3,40грн. сплаченого судового збору.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 02.05.2011 року.
Головуючий С.М.Кузьмич