Ухвала від 26.05.2011 по справі 2-а-14135/09/2170

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2011 р.Справа № 2-а-14135/09/2170

Категорія:10.3.4Головуючий в 1 інстанції: Кисильова О.Й.

Одеський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

судді-доповідача - Косцової І.П.

суддів - Турецької І.О.

- Стас Л.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 14 січня 2010 року за адміністративним позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до гаражно-будівельного кооперативу «Шуменський»про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2009 року позивач Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з гаражно-будівельного кооперативу «Шуменський»адміністративно - господарських санкцій у розмірі 650 грн. та пені у розмірі 116 грн. 20 коп., за не створення робочих місць для інвалідів.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач не виконав вимоги ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»і не працевлаштував на своєму підприємстві у 2008р. інвалідів відповідно до встановленого нормативу. Штрафні санкції в сумі 766 грн. 20 коп. відповідачем до Фонду не сплачені, у зв'язку з чим позивач вживає заходів щодо стягнення суми в судовому порядку.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 14 січня 2010 року в задоволенні позову - відмовлено.

В апеляційній скарзі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ставиться питання про скасування судового рішення з ухваленням нової постанови про задоволення позову.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що 30.07.2009 року позивачем проведено планову перевірку гаражно-будівельного кооперативу «Шуменський»з питань дотримання вимог статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»за 2007-2008 роки.

За результатами проведеної перевірки позивачем застосовано до відповідача адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відмовляючи у задоволенні позову в частині стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, суд першої інстанції зазначив, що гаражно-будівельний кооператив «Шуменський»внесений до Реєстру неприбуткових організацій, тобто є неприбутковою організацією, тому не повинен сплачувати адміністративно-господарські санкції.

Колегія суддів погоджується з зазначеним висновком суду першої інстанції, та вважає, що при винесенні оскаржуваної постанови, суд дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного.

У відповідності до ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до п.п.7.11.5 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці «г»пункту 7.11.1 (юридичними особами, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів) отримані у вигляді коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від проведення їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів.

Статтею 7 п.п.7.11.1 п.7.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»встановлено які організації та установи віднесено до неприбуткових.

Неприбутковість підприємства може підтверджуватись виключно довідкою податкових органів про неприбутковість підприємства та знаходження його в державному реєстрі неприбуткових організацій, якщо підприємство таким є.

Як встановлено судом першої інстанції, відповідача зареєстровано у ДПІ у м.Херсоні у якості неприбуткової установи. Таким чином, як випливає з матеріалів справи, відповідач є неприбутковою установою відповідно до Закону.

Разом з тим слід врахувати, що відповідно до ст..188 КУпАП невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів тягнуть за собою накладення штрафу.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скаргах доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів -залишити без задоволення.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 14 січня 2010 року за адміністративним позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до гаражно-будівельного кооперативу «Шуменський»про стягнення адміністративно -господарських санкцій та пені - залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів у відповідності до діючого законодавства.

Суддя-доповідач: І.П. Косцова

Судді: І.О. Турецька

Л.В.Стас.