Справа № 2а/1770/2449/2011
21 червня 2011 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
доРівненське обласне бюро технічної інвентаризації , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Клесівська селищна рада
про зобов'язання скасувати запис № 28-197 в реєстраційній книзі, визнання рішення № 46 від 18.02.1998 року та визнання права власності на житловий будинок,
До Рівненського окружного адміністративного суду звернулася з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Клесівська селищна рада про зобов'язання відповідача скасувати запис № 28-197 в реєстраційній книзі 1, визнання Рішення виконавчого комітету Клесівської селищної ради № 46 від 18.02.1998 року недійсним та визнання права власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за позивачем.
Позивачу слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання права власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за позивачем, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Таким чином, з урахуванням наведеного суд вважає, що ці позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки даний спір підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Клесівська селищна рада в частині позовних вимог щодо визнання права власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за позивачем.
Роз'яснити позивачу, що розгляд даної позовної вимоги віднесено до юрисдикції місцевого загального суду.
Повторне звернення з тією самою позовною вимогою до Рівненського окружного адміністративного суду не допускається.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання права власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1 за позивачем надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Борискін С.А.