Ухвала від 21.06.2011 по справі 2а/1770/2614/2011

УХВАЛА

Справа № 2а/1770/2614/2011

21 червня 2011 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Щербаков В. В., розглянувши позовну заяву

Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" в особі філії ПАТ "КБ "Надра"" Рівненське РУ

довідділ державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції- державний виконавець Лавор Н.П.

про визнання дій незаконними, визнання постанови про стягнення з боржника виконавчого збору такою, що не підлягає виконанню та її скасування,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся з адміністративним позовом Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" в особі філії ПАТ "КБ "Надра"" Рівненське РУ до відділ державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції- державний виконавець Лавор Н.П. про визнання дій незаконними, визнання постанови про стягнення з боржника виконавчого збору такою, що не підлягає виконанню та її скасування.

У відкритті провадження у даній адміністративній справі слід відмовити з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України, виходячи з наступного.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, у провадженні відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження №16219878 щодо примусового виконання виконавчого листа Рівненського міського суду №2-7526 від 24.11.2009 року про стягнення з ВАТ КБ "Надра" на користь ОСОБА_2 грошових коштів.

11.12.2009 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції було винесено постанову про стягнення з боржника виконавчого збору, яка наразі є предметом спору даної адміністративної справи.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження", державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи - виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.

Положеннями ч. 2 ст. 4 КАС України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

У даному випадку, порядок подання скарги у виконавчому провадженні №16219878 по виконанню виконавчого листа Рівненського міського суду №2-7526 від 24.11.2009 року про стягнення з ВАТ КБ "Надра" на користь ОСОБА_2 грошових коштів, встановлений Законом України "Про виконавче провадження". Так, ч. 4 ст. 82 даного Закону передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Згідно з ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Відповідно до ч. 2 ст. 384 Цивільного процесуального кодексу України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

З врахуванням наведеного суд вважає, що позовні вимоги позивача не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки даний спір підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства судом, що видав виконавчий документ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" в особі філії ПАТ "КБ "Надра"" Рівненське РУ у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до відділ державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції- державний виконавець Лавор Н.П. про визнання дій незаконними, визнання постанови про стягнення з боржника виконавчого збору такою, що не підлягає виконанню та її скасування.

Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції Рівненського міського суду.

Повторне звернення з тією самою позовною заявою до Рівненського окружного адміністративного суду не допускається.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Щербаков В. В.