Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
Іменем України
"17" квітня 2008 р. Справа № А6/047-08
11.00 год.
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Поднебєс О.В.
розглянувши адміністративну справу № А6/424-07
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Київський картонно -паперовий комбінат», м. Обухів
до Державної податкової інспекції в Обухівському районі, м. Обухів
про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень
Представники:
позивача: Андреев В.В.(довіреність №15 від14.01.2008р.)
відповідача: Бендюк А.В.(довіреність №66 від 29.10.2007р.;
Цюкало Т.В.(довіреність 310 від 05.02.2008р.)
Обставини спору:
Відкрите акціонерне товариство «Київський картонно -паперовий комбінат», м. Обухів (далі - позивач) звернувся з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Обухівському районі (далі - відповідач) про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень від 25.05.2007 №0000572301/0/561, від 03.08.2007р. №00000572301/1/1326, від 24.10.2007р. № 0000572301/2/2162.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 22.01.2008 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач порушив права та інтереси позивача у сфері публічно-правових відносин через безпідставне визначення податкового зобов'язання та застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Підставою прийняття оспорюваних у справі податкових повідомлень-рішень став Акт № 774/231/05509659 від 16.05.2007року, складений на підставі проведеної Державної податкової інспекції в Обухівському районі позапланової перевірки відкритого акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
За результатами перевірки Державної податкової інспекції в Обухівському районі було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000572301/0/561 від 25.05.2007р.
Позивач не погоджуючись з такими висновками контролюючого органу, з метою захисту своїх прав і охоронюваних законом інтересів, звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечує про що подав до суду заперечення проти позову та просить суд відмовити у його задоволенні.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -
встановив:
Державною податковою інспекцією в Обухівському районі було проведено позапланову перевірку відкритого акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за рахунок за період з 01.02.2007р. по 28.02.2007р.
Перевіркою встановлено, що у періоді, якій перевірявся, ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» здійснювало безоплатну видачу молока своїм працівникам. Згідно з даними бухгалтерського обліку підприємством було видано безоплатне молоко робочим та змінним майстрам в лютому 2007 року на загальну суму 30 616,38 грн. (в т.ч. ПДВ 5 102,73 грн.)
За результатами проведеної перевірки був складений Акт № 00871/2301/5509659 від 23.05.2007 (далі -Акт перевірки), в якому зазначено, що перевіркою підтверджено заявлену ВАТ «ККПК» суму бюджетного відшкодування по податку на додану вартість за лютий 2007 року в сумі 1 838 095 грн.
На підставі Акту перевірки, Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Закону України «Про податок на додану вартість», Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» Відповідачем було прийнято податкове повідомлення -рішення форми «В1» від 25.05.2007 №0000572301/0/561 щодо зменшення суми бюджетного відшкодування, заявленої позивачем у лютому 2007 року, на 11 011,00 грн.
Позивач не погоджується з висновками викладеними в акті перевірки, а прийняті на їх підставі податкові повідомлення -рішення від 25.05.2007 №0000572301/0/561, від 03.08.2007р. №00000572301/1/1326, від 24.10.2007р. № 0000572301/2/2162 вважає протиправними.
Згідно ст. 3 Закону «Про податок на додану вартість», об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України. Тобто, операції з надання певним категоріям працівників з важкими та шкідливим умовами праці лікувально-профілактичного харчування, зокрема молока або інших рівноцінних харчових продуктів, є фактично операціями з поставки молока за рахунок коштів підприємства (безоплатна передача), а тому ПДВ при здійсненні цих операцій нараховується в порядку, визначеному пунктом 4.2 ст.4 цього Закону.
Перевіркою встановлено, що згідно з договором від 02.01.2007 №3/41/0107 між ТОВ «Стугна» ЛТД Вірменія (Покупець) та ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» Україна (Постачальник), яким передбачено, що Покупець доручає Постачальнику заключити договір на перевезення залізничних вагонів від ст. Н. Безрадичі до порту України в Іллічівську, та в додатку №2 до договору дозволяє Постачальнику включити до вартості товарів послуги по перевезенню цих товарів по ціні не більше 1170 дол. США за один вагон, ВАТ «ККПК» було укладено договір з ДТГЕО «Південно -Західна залізниця» від 18.01.2007 №7323060/284/47/0207 про надання послуг з перевезення товарів.
ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» здійснювало операції з експорту ТМЦ (картонно-паперова продукція) та супутніх послуг. Обсяг послуг по транспортуванню товару, наданих нерезиденту на митній території України, ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» відображено в податкових накладних:
- від 08.02.2007 №10589 на загальну суму 11 817,00 грн. без ПДВ;
- від 13.02.2007 №10590 на загальну суму 5 908,50 грн. без ПДВ;
- від 28.02.2007 №10591 на загальну суму 11 817,00 грн. без ПДВ.
Згідно з п.1.14 ст.1 Закону № 168/97-ВР супутні послуги - послуги, вартість яких включається відповідно до норм митного законодавства до митної вартості товарів, що експортуються або імпортуються. Митна вартість товарів, що вивозяться (експортуються) з України, визначається згідно зі ст.274 Митного кодексу України і включає в себе ряд фактичних витрат, які поніс платник податку -експортер у зв'язку із здійсненням експорту таких товарів. Митна вартість - вартість товару, що визначається до положень Закону України «Про Єдиний митний товар» і використовується виключно для цілей митного оподаткування товарів та ведення митної статистики.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» при експорті товарів та супутніх такому експорту послуг ставка податку становить «0» відсотків до бази оподаткування, у тому числі за нульовою ставкою оподатковуються операції з поставки транспортних послуг залізничним, автомобільним, морським та річковим транспортом по перевезенню пасажирів, багажу, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу за межами державного кордону України, а саме: від пункту за межами державного кордону України до пункту знаходження зовнішнього митного контролю України; від пункту знаходження зовнішнього митного контролю України до пункту за межами державного кордону України; між пунктами за межами державного кордону України, а також авіаційним транспортом: від пункту за межами державного кордону України до пункту проведення митних процедур з пропуску пасажирів, багажу, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу через митний кордон на митну територію України (включаючи внутрішні митниці); від пункту проведення митних процедур з пропуску пасажирів, багажу, вантажобагажу (товаробагажу) та вантажу через митний кордон за межі митного кордону України (включаючи внутрішні митниці) до пункту за межами державного кордону України; між пунктами за межами митного кордону України.
Відповідно до п.6.1 ст.6 вищевказаного Закону, об'єкти оподаткування, визначені ст.3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
Таким чином, у випадку надання окремих послуг з транспортування вантажів залізничним транспортом, що знаходяться під митним контролем, тільки між внутрішньою митницею та митницею на кордоні, тобто без перетину державного контролю України, надання таких операцій слід вважати як здійснення операцій на митній території України і оподаткування таких послуг провадиться за ставкою 20 відсотків.
Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що відповідач довів суду ті обставини на підставі яких були прийняті податкові повідомлення - рішення форми «В1» від 25.05.2007 №0000572301/0/561, від 03.08.2007р. №00000572301/1/1326, від 24.10.2007р. № 0000572301/2/2162.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.
Враховуючи наведене, керуючись ст.124 Конституції, ст.ст. 71, 94, 158-163 КАС України,господарський суд -
1.В позові відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя Маляренко А.В.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -05.05.2008 року.