Постанова від 17.06.2011 по справі 3878/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

17 червня 2011 р. № 2-а- 3878/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Зміївської районної державної адміністрації про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Контрольно-ревізійне управління в Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Зміївської районної державної адміністрації з питань розрахунку за оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та інших категорій земель за період з 01.04.2005 по теперішній час на 15 робочих днів з дня набрання рішенням суду законної сили.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що до КРУ в Харківській області звернувся начальник УБОЗ ГУМВС України в Харківській області з листом № 111/15-27/лз від 01.04.2011 року в якому зазначено, що УБОЗ в Харківській області володіє інформацією відносно посадових осіб Зміївської районної державної адміністрації про порушення діючого законодавства під час укладання угод оренди земельних ділянок та розміру орендної плати за земельні ділянки. У зв"язку з наведеним УБОЗ ГУМВС України в Харківській області надано доручення щодо ініціювання позапланової ревізії з питань розрахунку за оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та інших категорій земель за період з 01.04.2005 року по теперішній час. З вищенаведеного вбачається, що Зміївська РДА є підконтрольною установою в розумінні Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", а питання, що зазначені у зверненні начальника УБОЗ ГУМВС України в Харківській області відносяться до компетенції органів Державної контрольно-ревізійної служби.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАСУ, у разі, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але перебували не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

16.06.2011 року через канцелярію суду надійшла заява від представника відповідача про визнання позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що визнання позовних вимог відповідачем не суперечить законодавству та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, у зв'язку з чим така заява про визнання позову приймається судом.

Частиною 3 ст. 112 КАС України визначено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття цього судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено, що до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області звернувся начальник УБОЗ ГУМВС України в Харківській області з листом № 111/15-27/лз від 01.04.2011 року в якому зазначено, що УБОЗ в Харківській області володіє інформацією відносно посадових осіб Зміївської районної державної адміністрації про порушення діючого законодавства під час укладання угод оренди земельних ділянок та розміру орендної плати за земельні ділянки з гр. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, та юридичними особами Сасін ЮД, ФГ "Довжик", ФГ "СОЛВІ", ФГ ОСОБА_4 та іншими.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Частиною 6 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»передбачено, що позапланова виїзна ревізія може проводитись лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Згідно п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні”встановлено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби

З вищенаведеного вбачається, що Зміївська районна державна адміністрація Харківської області, відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»є підконтрольною установою.

Таким чином, є відповідні підстави передбачені п.5 ч.5 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” для проведення позапланової ревізії.

Згідно ч.11 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позов КРУ в Харківській області щодо надання дозволу на проведення позапланової ревізії відповідача є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 6 ст. 128, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Зміївської районної державної адміністрації Харківської області про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії - задовольнити в повному обсязі.

Надати Контрольно-ревізійному управлінню в Харківській області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Зміївської районної державної адміністрації Харківської області тривалістю 15 робочих днів.

Постанова може бути оскаржена.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 17 червня 2011 року.

Суддя О.М. Шляхова