Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
м.Харків
14 червня 2011 р. №2а-4194/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності, -
Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 .
В обгрунтування позову зазначивши, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 в порушення діючого законодавства не надає фінансової та податкової звітності на протязі 2010-2011 року.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження від 22 квітня 2011 року разом з судовими документами надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням, яке повернулось до суду 02.06.2011р. з відміткою про те, що закінчився термін зберігання та міститься в матеріалах справи.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.183 -2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію ОСОБА_1, зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області 22.06.2005 року, про що зроблено відповідний запис у журналі обліку реєстраційних справ суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за НОМЕР_2.
ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції у Харківській області з 23 червня 2005 року за № 5190.
Згідно з актами № 705/17-147 від 16.02.2010 року, № 1305/17-147 від 14.05.2010 року, № 2105/17-147 від 16.08.2010 року, № 3105/17-147 від 16.11.2010 року, № 4073/17-147 від 14.02.2011 року встановлено, що відповідач податкову звітність не надає на протязі 2010-2011 року. Відповідно довідки № 3273/10/19-039 від 14.04.2011 року Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області відповідач заборгованості по платежах до бюджету не має.
Згідно ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року №509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно абз. 1 п. 4. ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) від 26 грудня 1992 року № 13-92 громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рiк або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).
Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) від 21 грудня 2001 року № 2181-ІІІ встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 8.6 положень Наказу ДПАУ № 80 від 19 лютого 1998 року “Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)”, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановляння судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до них.
Відповідно до п.17 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до абз.4 ч.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-ІУ підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Станом на дату розгляду справи в суді відповідачем до Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області податкову звітність з 2010 р. по теперішній час не надавалось.
Статтею 239 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV в частині 1 одним з видів адміністративно-господарських санкцій визначено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання. Зазначені санкції органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, до суб'єктів господарювання. Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом в межах зазначених строків, позов поданий на підставі повноважень податкового органу та з визначених Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” підстав.
Відповідачем дійсно не подано звітність до органів державної податкової служби протягом останнього року, заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.
Враховуючи викладене вище та беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст .71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факт подачі до Державної податкової інспекції Фрунзенського району м. Харкова фінансової звітності, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94,160-163,167,183-2,186, 254, 256 КАС України, суд -
Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити в повному обсязі.
Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1, інші відомості суду не відомі).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Шляхова О.М.