Постанова від 16.06.2011 по справі 2-а/1970/1473/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1473/11

"16" червня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Саадулаєва А.І. при секретарі Ліщинській М.М.,

за участю представників сторін:

від прокуратури: не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином;

від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 28.02.2011 року;

від відповідача: не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином;

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу

за позовною заявою Тернопільського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області;

до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2;

про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області (далі -позивач) звернувся у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (далі -відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_2 вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів на таксі, якою виявлено, що 18.01.2011 року відповідач надавав послугу з перевезення пасажирів на таксі з порушенням чинного законодавства, а саме, встановлено не оформлення документів: ліцензійна картка, що є порушенням абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідком перевірки складено акт №147687 від 30.06.2010 року та винесено постанову №100766 від 19.08.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн. Станом на дату подання позовної заяви заборгованість відповідачем добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.05.2011 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.

В судовому засіданні, яке відбулося 16.06.2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про день, час та місце слухання справи, що підтверджується записами в довідковому листі до справи та реєстром переданої на відправку кореспонденції. Судові виклики ФОП ОСОБА_2 здійснювались за адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а, тому, у відповідності до вимог статей 33 -35 КАС України відповідач вважається таким, що повідомлений належним чином про день, час і місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та норми чинного законодавства судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 року «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Відповідно до абз. 6 ч. 7 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001р. (далі - Закон України «Про автомобільний транспорт») урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Згідно з ч. 11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Згідно із ч. 6 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

для автомобільного перевізника -ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі -посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Як вбачається із матеріалів справи Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області проведено перевірку додержання ФОП ОСОБА_2 вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на таксі, результати якої оформлено в акті №208140 від 18.01.2011 року з яким відповідач ознайомлений.

При проведенні перевірки виявлено, що 18.01.2011 року під час надання послуг по перевезенню пасажирів, в автомобілі облаштованому як таксі, була відсутня ліцензійна картка, чим порушено абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до абз. 4 ч. 1, ч. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, 15.03.2011 року винесено постанову №124838, якою до відповідача -ФОП ОСОБА_2 за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано фінансові санкції у розмірі 510,00 грн.

Відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Позивачем на адресу відповідача надсилались повідомлення про розгляд акту перевірки №208140 від 18.01.2011 року та постанову №124838 від 15.03.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, проте фінансові санкції відповідачем станом на дату розгляду справи в суді в добровільному порядку не сплачені.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд встановив, що відповідачем були порушені норми чинного законодавства України, а саме -Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344-III від 05.04.2001р. та Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», а тому, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та підтверджені належними та допустимими доказами, а отже, підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави у судах.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп. фінансових санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області р/р №31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

Постанова набирає законної сили за правилами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Саадулаєв А.І.

копія вірна

Суддя Саадулаєв А.І.