Постанова від 30.05.2011 по справі 2518/2-а-6464/11

Справа № 2518/2-а-6464/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( в п о р я д к у с к о р о ч е н о г о п р о в а д ж е н н я )

27 травня 2011 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б.,

розглянувши в смт. Ріпки в приміщенні суду, в порядку скорченого провадження, адмін.справу

за позовомОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання зробити перерахунок та виплату додаткової пенсії, та виплачувати в подальшому,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до УПФУ в Ріпкинському районі з вищевказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія 3), непрацюючою пенсіонеркою, яка постійно проживає у зоні гарантованого добровільного відселення. Вказує, що розмір призначеної і виплачуваної їй додаткової пенсії не відповідає розмірам, передбаченим Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а тому просить:

- визнати дії відповідача щодо неправомірного нарахування їй доплати до пенсії з 7 жовтня 2010 року та в подальшому проводити доплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»неправомірними;

- зобов'язати відповідача зробити перерахунок доплати до пенсії з 7 жовтня 2010 року та в подальшому проводити доплату до пенсії, виходячи з 25% мінімальної пенсії за віком відповідно до ч.2 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та виплатити з 7 жовтня 2010 року заборгованість за відрахуванням вже сплачених сум.

20.05.2011 року від УПФУ в Ріпкинському районі надійшло письмове заперечення проти позову, в якому вони просять відмовити в позові повністю за необґрунтованістю позовних вимог, оскільки розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” обрахований відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2008 року № 530 і становить 74 грн.. 60 коп..

Оцінивши повідомлені позивачкою та відповідачем обставини, приходжу до висновку, що достатні підстави для прийняття законної і обґрунтованої постанови, в порядку скороченого провадження, про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з таких мотивів.

По справі встановлено, що ОСОБА_1 є громадянкою, яка постійно проживала на території зони гарантованого добровільного відселення у 1986 - 1992 роках (Категорія 3), є непрацюючою пенсіонеркою, яка перебуває на пенсійному обліку в УПФУ в Ріпкинському районі та отримує додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на підставі статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, що станом на 1 квітня 2011 року становить становить 74 грн.. 60 коп..

В той же час, відповідно ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорій 3, призначається у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком.

Виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при розрахунку додаткової пенсії, передбаченої ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосуванню підлягає розмір 25 процентів мінімальної пенсії, який визначається виходячи із ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та встановлюється у розмірах прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а не розмір, передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, знаходжу, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини за період з 7 жовтня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тому його дії щодо обрахування розміру та виплату у заниженому розмірі додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачці з 7 жовтня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тобто по час ухвалення постанови по справі слід визнати протиправними, задовольнивши позов в цій частині.

У зв'язку з цим, враховуючи ст.ст. 21, 105, 162 КАС України, знаходжу, що УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області слід зобов'язати перерахувати та виплатити позивачці додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком, за період з 7 жовтня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тобто по день винесення по справі постанови, оскільки в позові кінцевої дати проведення виплат не вказано, а жодних уточнень, доповнень або змін до нього не надходило.

В той же час, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до УПФУ в Ріпкинському районі щодо продовження виплати додаткової пенсії у відповідному розмірі слід відмовити, оскільки судове рішення за Кодексом адміністративного судочинства України має бути наслідком чинного правового регулювання, а не обмежувати волю законодавчого органу в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних відносин, а відповідач зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах своїх повноважень, та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України. Крім того, відсутні будь-які докази про порушення відповідачем права позивача у майбутньому.

Керуючись ст.ст. 49, 51, 71 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ч.ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч.1 ст.46, ст. 50 Конституції України, ст.. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», ст.. 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», й ст.. 1 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», ст.ст. 6, 8 - 11, 70, 71, 86, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області - задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області щодо обрахування розміру та виплату у заниженому розмірі додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»ОСОБА_1 за період з 7 жовтня 2010 р. по 27 травня 2011 р. -протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 за період з 7 жовтня 2010 р. по 27 травня 2011 р. додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»у розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком, який визначається виходячи із ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та встановлюється у розмірах прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначених ст.. 52 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», ст.. 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», й ст.. 1 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», з обов'язковим урахуванням фактично виплачених коштів.

В задоволенні решти вимог -відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст.. 256 КАС України, покласти на Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області обов'язок виконати вказану постанову негайно.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.Б.Сташків