Постанова від 30.05.2011 по справі 2518/2-а-6434/11

Справа № 2518/2-а-6434/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( в п о р я д к у с к о р о ч е н о г о п р о в а д ж е н н я )

27 травня 2011 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б.,

розглянувши в смт. Ріпки в приміщенні суду, в порядку скорченого провадження, адмін.справу

за позовомОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання зробити перерахунок та виплату доплати до пенсії, та виплачувати в подальшому,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до УПФУ в Ріпкинському районі з вищевказаним адміністративним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія 3), непрацюючою пенсіонеркою, яка постійно проживає у зоні гарантованого добровільного відселення. Вказує, що розмір призначеної і виплачуваної їй доплати до пенсії не відповідає розмірам, передбаченим Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а тому просить:

- визнати бездіяльність відповідача щодо виплати їй щомісячної доплати, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі 2 мінімальних заробітних плат протиправною;

- зобов'язати відповідача зробити їй перерахунок та виплачувати їй щомісячну доплату, як непрацюючому пенсіонеру, що проживає у зоні гарантованого добровільного відселення з 14 вересня 2010 року в розмірі 2 мінімальних заробітних плат, виходячи з рівності мінімальної заробітної плати, та. виплачувати дану доплату у розмірі однієї мінімальної заробітної в подальшому, з наступним підвищенням моєї пенсії в зв'язку зі змінами у діючому законодавстві та встановленні нових розмірів мінімальних заробітних плат.

Ухвалою судді Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 13 квітня 2011 р.. відкрито скорочене провадження за період з 14 вересня 2010 року.

Копію ухвали відкриття скороченого провадження відповідач отримав 20 квітня 2011 р., але в 10-денний строк заперечень проти позову не подав, відсутні вони і на час винесення постанови.

Оцінивши повідомлені позивачкою обставини, приходжу до висновку, що достатні підстави для прийняття законної і обґрунтованої постанови, в порядку скороченого провадження, про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з таких мотивів.

По справі встановлено, що ОСОБА_1 є потерпілою від Чорнобильської катастрофи (Категорія 3), з 24.06.1986 р. по даний час проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке відповідно до Постанови Кабінету Міністрів Української РСР «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 23.07.1991р. №106 віднесено до третьої зони по забрудненню в зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, є непрацюючою пенсіонеркою, яка перебуває на пенсійному обліку в УПФУ в Ріпкинському районі, останнім позивачці доплата до пенсії, що передбачена ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проводиться в розмірі 10 грн. 50 коп. відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996р. №836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В той же час, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передбачає, що непрацюючим пенсіонерам, які у зоні гарантованого добровільного відселення підвищуються у розмірі 2 мінімальних заробітних плат (ст. 39).

Виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами при визначенні розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення застосуванню підлягає ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з якої вбачається, що під час визначення розміру передбачених цими статтями виплат за основу їх нарахування береться мінімальна заробітна плата, а не постановами Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», й від 28.05.2008 р. № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.

Таким чином, знаходжу, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини за період з 14 вересня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тому його дії щодо обрахування розміру та виплату у заниженому розмірі доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»позивачці з 14 вересня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тобто по час ухвалення постанови по справі слід визнати протиправними, задовольнивши позов в цій частині.

У зв'язку з цим, враховуючи ст.ст. 21, 105, 162 КАС України, знаходжу, що УПФУ в Ріпкинському районі Чернігівської області слід зобов'язати перерахувати та виплатити позивачці доплату до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі 2 мінімальних заробітних плат, за період з 14 вересня 2010 р. по 27 травня 2011 р., тобто по день винесення по справі постанови, оскільки в позові кінцевої дати проведення виплат не вказано, а жодних уточнень, доповнень або змін до нього не надходило.

В той же час, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до УПФУ в Ріпкинському районі щодо продовження виплати доплати до пенсії у відповідному розмірі слід відмовити, оскільки судове рішення за Кодексом адміністративного судочинства України має бути наслідком чинного правового регулювання, а не обмежувати волю законодавчого органу в майбутньому змінювати правове регулювання суспільних відносин, а відповідач зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах своїх повноважень, та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України. Крім того, відсутні будь-які докази про порушення відповідачем права позивача у майбутньому.

Керуючись ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ч.ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч.1 ст.46, ст. 50 Конституції України, ст.. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», ст.. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», й ст. 2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», ст.ст. 6, 8 - 11, 70, 71, 86, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області - задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області щодо обрахування розміру та виплату у заниженому розмірі доплати до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ОСОБА_1 за період з 14 вересня 2010 р. по 27 травня 2011 р. -протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 за період з 14 вересня 2010 р. по 27 травня 2011 р. доплату до пенсії відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі 2 мінімальних заробітних плат, який визначається виходячи із ст.. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»й ст. 2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», з обов'язковим урахуванням фактично виплачених коштів.

В задоволенні решти вимог (виплаті в подальшому доплати до пенсії) -відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст.. 256 КАС України, покласти на Управління Пенсійного фонду України в Ріпкинському районі Чернігівської області обов'язок виконати вказану постанову негайно.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.Б.Сташків