«04» лютого 2008 року 14 год. 45 хв. м. Рівне
Колегія суддів у складі: головуючий - Чалий І.С. , судді- Юрчук М.І., Шевчук С.М., при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача:
ОСОБА_1, ОСОБА_2;
відповідача:
Грабовська В.Ф. (дов.№ 22/228-Д від 16.09.2005 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до відповідача
Служби Безпеки України
про
стягнення невиплаченої компенсації за продовольче забезпечення в сумі 26504,14 грн.,-
Позивач - ОСОБА_1- звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Служби Безпеки України про стягнення невиплаченої компенсації за продовольче забезпечення в сумі 26504,14 грн.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні надала суду пояснення, які повністю співпадають з позицією, викладеною в запереченнях. Згідно заперечень визнає себе належним відповідачем по справі.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.
Позивач проходив військову службу у військовій частині А2647 Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації Служби Безпеки України, яка припинила своє існування 31.12.2006 р., на даний час, згідно довідки № 28 від 01.12.2006 р. (а.с. 5), є прапорщиком запасу. Дані обставини підтверджені дослідженими в судовому засіданні доказами і не заперечуються відповідачем.
За час проходження військової служби, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 316 від 12 березня 1996 року «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань", він забезпечувався продовольчим пайком за нормою № 7 у відповідності ч.2 ст.17 Конституції України: «... Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які знаходяться на службі в Збройних Силах України і інших військових формуваннях, а також членів їх сімей."; ч.2 ст.9 Закону України « Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей": « ...військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також продовольчі пайки або, по їх бажанню, грошову компенсацію." до 10 березня 2000 року.
Згідно з статті 2 Закону України "Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів" від 17.02.2000 року №1459-111 який вступив в дію з 11 березня 2000 року, призупинено дію частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо одержання генералами, офіцерами, прапорщиками та військовослужбовцями, які проходять службу за контрактом, продовольчих пайків за нормою № 7, що призвело до втрати військовослужбовцями права отримувати продукти харчування або грошову компенсацію замість них.
Відповідно до вимог частини 3 статті 9 Закону України від 20.12.91 № 2Ш1 - XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" порядок і розміри грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців та компенсації замість речового майна і продовольчих пайків встановлюються Кабінетом Міністрів України тобто законодавець чітко надає право Кабінету Міністрів України встановлювати розміри і порядок компенсації за продовольчий пайок.
Виходячи із зазначеного, Законами України "Про Державний бюджет України на 2001-2006 роки" та "Про Державний бюджет України на 2007 рік", витрати на придбання продуктів харчування за нормою № 7 або компенсації замість них не передбачені, тому Міністерству оборони України з державного бюджету кошти на вказані цілі не виділяються.
Виходячи з норм Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. N 159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати" вбачається, що компенсація на продовольчий пайок не поширюється.
Також, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і деяких інших осіб" від 03 листопада 2006 року № 328, яким було внесено зміни в Закону України від 20.12.91 № 2011 - XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" взагалі не передбачена компенсація за продовольчий пайок.
Зважаючи на вищевикладене позовні вимоги не підтверджені належними та допустимими доказами і не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
1. В задоволенні позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З оригіналом згідно
Головуючий І.С.Чалий