Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 303
Іменем України
01.04.2011Справа №5002-17/132-2011
За позовом Феодосійської міської ради
До відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3
про зміну умов договору оренди землі реєстраційний номер 040701900038 від 15.03.2007 року, укладеного між суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 та Феодосійською міською радою, виклавши пункти Договору у наступній редакції:
«1. П. 1 - слова „зона «Ближні Комиші» №94" слід читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №37"
2. П. 5 - читати у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. - 16 599,38 гривень, з 01.01.2010 р. - 17 578,75 гривень."
3. П. 9. - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з:
- 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 497,98 грн. (Чотириста дев'яносто сім гривень 98 коп.) за рік,
- 01.01.2010 р., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 527,36 грн. (П'ятсот двадцять сім гривень 36 коп.) за рік."
4. П. 10 - читати у наступній редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
5. П. 12 абзац 2 - читати у наступній редакції: „зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
6. П. 33 - читати у наступній редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду"
7. Доповнити п. 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом."
Суддя В.І. Гайворонський
Від позивача - ОСОБА_4, представник
Від відповідача - не з'явився
Сутність спору: Позивач згідно з позовом та уточненням до нього просить змінити умови Договору оренди землі реєстраційний номер 040701900038 від 15.03.2007 року, укладеного між суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 та Феодосійською міською радою, виклавши пункти Договору у наступній редакції:
«1. П. 1 - слова „зона «Ближні Комиші» №94" слід читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №37"
2. П. 5 - читати у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. - 16 599,38 гривень, з 01.01.2010 р. - 17 578,75 гривень."
3. П. 9. - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем, починаючи з:
- 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 497,98 грн. (Чотириста дев'яносто сім гривень 98 коп.) за рік,
- 01.01.2010 р., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 527,36 грн. (П'ятсот двадцять сім гривень 36 коп.) за рік."
7. П. 10 - читати у наступній редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
8. П. 12 абзац 2 - читати у наступній редакції: „зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
9. П. 33 - читати у наступній редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду"
7. Доповнити п. 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом."
Позовні вимоги обґрунтовані приведенням умов договору відповідно до законодавства, у тому числі зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки і як наслідок зміни розміру орендної плати.
Відповідач у відзиві проти позову заперечує, а також просить припинити провадження у справі за п. 1-1 ст. 80 ГПК України, та вказує, що вимагаючи змінити розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки і як наслідок розмір орендної плати позивач не надав обґрунтованого розрахунку нормативної грошової оцінки землі та підстав її збільшення у три рази. Враховуючи, що розмір оплати (ціна) є суттєвою умовою Договору оренди, а позивачем відповідачу не надавався новий розрахунок грошової оцінки земельної ділянки, прийнятий без його участі, то відповідач не міг ґрунтовно розглянути додаткову угоду. Акт приймання-передачі земельної ділянки сторони не підписали, земельної ділянки від Феодосійської міської ради він не отримав, за вказаним в договорі цільовим призначенням землю ніколи не використовував.
Відповідач також посилається на те, що він запропонував позивачу припинити договір.
Суд вважає за необхідне розглянути справу за наявними у ній матеріалами, при цьому виходить із того, що згідно ст.129 Конституції України надання доказів є правом стороні, а не обов'язком.
Розглянувши матеріали справи, суд -
Згідно Договору оренди землі від 07.06.2006 року (зареєстрованого 15 березня 2007 року за номером № 040701900038) на підставі рішення 3-ї сесії 5-го скликання Феодосійської міської ради від 26.05.2006 року № 89 та рішення 6 сесії 5-го скликання від 30.06.2006 року № 164 Орендодавець (Феодосійська міська рада) надає, а Орендар (СПД ОСОБА_3) приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться: АРК, м. Феодосія, вул. Дружби, район будинку № 38, зона «Ближні Комиші» № 94, кадастровий номер 01 116 000 000 101 50 598. (п.1).
Згідно п. 5 Договору оренди землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі складала 6778,92 гривень.
Згідно з пунктом 9 даного Договору орендна плата мала вноситися орендарем в грошовій формі розміром 271,16 гривень за рік, що складало 4 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Згідно п. 12 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно п. 33 договору зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторонами укладений договір, і відповідно, відносини між ними регулюються цим договором і нормами, що відносяться до договорів.
У встановленому Законом порядку даний договір з будь-яких підстав недійсним не визнаний та згідно ст. 204 ЦК України є дійсним.
При цьому необхідно відмітити, що виходячи із закріпленого статтею 129 Конституції України принципу диспозитивності сторін суд не вправі давати оцінку договорам на предмет їх невідповідності законодавству, про що також указується в постанові Верховного суду України від 20.05.2002 року № 02/132 (справа № Д 12/2) по аналогічному випадку.
Так, статтею 129 Конституції України закріплений принцип змагальності сторін, та їх рівності перед законом та судом.
Згідно ст. 8 Конституції України вона має вищу юридичну силу та її норми являються нормами прямої дії.
В постанові Пленуму Верховного суду України від 01.11.1996 року “Про застосування норм Конституції України при здійсненні правосуддя” вказується, що суди вправі застосовувати безпосередньо норми Конституції як норми прямої дії.
Згідно ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Таким чином, якщо зацікавлена особа вважає що договір, чи окремі його пункти не відповідають законодавству, така особа вправі звернутися з відповідним позовом до суду.
Зацікавленою особою не надано доказів того, що договір чи окремі його пункти визнані судом недійсними.
При цьому необхідно відмітити, що згідно ст. 129 Конституції України передбачено, що сторона вільна в наданні суду доказів та доказуванні перед судом їх переконливості.
Таким чином суд вправі розглядати справу по тим матеріалам, яки надані зацікавленими особами.
Оскільки відповідні докази відсутні у справі до прийняття рішення, немає підстав їх залучати до справи після винесення рішення по справі.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, при цьому виходить з наступних підстав:
Згідно рішення Феодосійської міської ради 37-ї сесії 5-го скликання № 1698 від 29.08.2008 року «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії», керуючись ст.ст. 12,196,201 Земельного кодексу України, ст.ст. 2,3,5 Закону України «Про оцінку земель», ст. 21 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі», затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель м. Феодосії. Введено в дію нормативну грошову оцінку земель м. Феодосії з 01.01.2009 року на строк, встановлений Законом України «Про оцінку земель». Щорічний розмір орендної плати по договорам оренди землі встановлювати у відповідності з Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі» та Законом України «Про Державний бюджет України», що приймається на кожен рік з щорічною індексацією нормативної грошової оцінки на індекс інфляції. Всі зміни в розмірі орендної плати на землю по договорам оренди землі, пов'язані зі змінами в законодавстві України та щорічної індексацією грошової оцінки земель, фіксувати в додаткових угодах до договорів оренди землі. Встановлено розмір земельного податку у відповідності з нормативною грошовою оцінкою земель м. Феодосії на підставі положень Закону України «Про плату за землю».
Згідно рішення Феодосійської міської ради 41-ї сесії 5-го скликання № 1842 від 28.11.2008 року «Про введення ставок орендної плати за землю» у відповідності зі ст. 21 Закону України «Про оренду землі», ст.ст. 124,125 Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вирішено: Встановити розмір річної орендної плати за земельні ділянки, що надаються в оренду та застосовуються: для індивідуального житлового, гаражного та дачного будівництва; для житлових, житлово-будівельних, гаражних та дачно-будівельних кооперативів; для індивідуальних гаражів та дач громадян; для обслуговування будівель гуртожитків; для обслуговування багатоквартирних житлових будинків об'єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків; для обслуговування багатоквартирних житлових будинків; для кооперативних автостоянок, що використовуються для зберігання особистих транспортних засобів громадян; для сільськогосподарського виробництва, водного та лісного господарства в розмірі одного відсотка від їх нормативної грошової вартості; інші види діяльності згідно Українського класифікатора цільового використання земельних ділянок в розмірі трьох відсотків від їх нормативної грошової оцінки. При оформленні договорів на право дольової участі у землекористуванні незалежно від виду діяльності, встановити розмір річної плати за земельну ділянку в розмірі трьох відсотків від нормативної грошової оцінки; для організацій, установ, що фінансуються із бюджету усіх рівнів та громадянських організацій встановлено розмір річної плати за земельну ділянку в розмірі одного відсотку від нормативної грошової оцінки.
Згідно статті 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” акти органу місцевого самоврядування обов'язкові для виконання.
Більш того, про це також вказується в ч.1 ст. 144 Конституції України, яка має вищу юридичну силу.
Ч. 2 ст. 144 Конституції України передбачено, що якщо особа вважає, що рішення органу місцевого самоврядування не відповідає законодавству, вона вправі у встановленому законом порядку звернутись до суду.
При цьому необхідно відмітити, що предметом цього позову не є визнання рішень органу місцевого самоврядування таким, що не відповідають законодавству, та, відповідно, суд не повинен, виходячи із закріпленого ст. 129 Конституції України принципу диспозитивності сторін, давати оцінку вказаним рішенням на предмет невідповідності законодавству.
Згідно копії газети «Победа» № 101 (15189) від 11 вересня 2008 року та копії газети «Победа» № 141 (15229) від 13 грудня 2008 року вказані рішення опубліковані в друкованому виданні органу місцевого самоврядування.
Таким чином, рішення 37-ї сесії 5-го скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року за № 1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії» та рішення 41-ї сесії 5-го скликання Феодосійської міської ради від 28.11.2008 року № 1842 є чинними, та не приймати їх до уваги при розгляді цієї справи підстав не існує.
Відповідно, вказані рішення підлягають виконанню.
В Рекомендаціях Президії Вищого господарського суду України від 02.02.2010 року № 04-06/15 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. (п. 3.4.7).
Таким чином, у суду не існує підстав вважати, що вказані рішення не відповідають законодавству.
Листом від 26.07.2010 року № 02-30-26 Феодосійською міською радою відповідачу надіслана додаткова угода від 08.06.2010 року до договору оренди від 15.03.2007 року № 040701900038, відповідно до якої позивач запропонував відповідачу пункти спірної додаткової угоди викласти у своїй редакції, що у відзиві відповідачем також підтверджується.
Однак до теперішнього часу ніяких дій з боку відповідача щодо укладання додаткової угоди прийнято не було.
У всякому разі відповідач відповідних доказів не надав.
Ст. 526 ЦК України передбачено, що права та обов'язки виникають не лише з умов договору, але і з актів цивільного законодавства, та, відповідно, згідно ст. 651, ст. 652 ЦК України та ст. 188 ГК України сторона вправі вимагати зміни умов договору у разі прийняття відповідного нормативного акту.
Ч. 1 статті 651 ЦК України також прямо передбачено, що договір може бути змінений, якщо це встановлено не лише договором, але і Законом.
Законом - ст. 652 ЦК України встановлені такі випадки.
Так, ч. 1 ст. 652 ЦК України передбачена зміна договору у разі істотної зміни обставин.
Законодавча зміна розміру орендної плати є істотною зміною, оскільки згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі» орендна плата є істотною умовою договору.
Окрім цього, зміна договору у даному випадку відповідає позиції Верховного Суду України з аналогічного випадку (постанова Верховного Суду України від 06 грудня 2010 року по справі № 2-1/10068-2008).
Вказана Постанова Верховного Суду України прийнята у зв'язку з неоднаковим застосуванням судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, та згідно ст. 111-28 ГПК України суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України. Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установленому законом.
Таким чином, постанова Верховного Суду України у даному випадку обов'язкова до застосування.
У вказаній постанові зазначається про те, що умови договору можуть змінятись у випадках, встановлених договором або Законом, а також вказується про те, що в аналогічному випадку згідно умов договору є підстави для зміни договору.
При цьому необхідно відмітити, що зміна умов щодо орендної плати, у зв'язку з випадками, передбаченими Законом, також вказується у договорі (п. 12).
При цьому також необхідно відмітити, що рішення органу місцевого самоврядування не скасовані, та, відповідно, вважати, що вони не відповідають законодавству не можна.
У всякому разі зацікавленою особою відповідних доказів не надано.
Так, ст. 129 Конституції України передбачено, що сторона вільна в наданні суду доказів та доказуванні перед судом їх переконливості, а також закріплений принцип змагальності сторін, та їх рівності перед Законом та судом.
Таким чином, суд, виходячи із закріпленого ст. 129 Конституції України принципу диспозитивності сторін вправі розглядати справу по тим матеріалам, яки надані зацікавленими особами.
Також необхідно відмітити, що якщо вказані рішення будуть скасовані, це не є підставою для скасування рішення по цій справі, оскільки при прийнятті рішення щодо вказаної обставини матеріальне та процесуальне право не порушувалось.
Якщо будуть відповідні підстави, зацікавлена особа вправі звернутися із заявою про перегляд цього рішення за нововиявленими обставинами.
Пунктами 3,4 статті 11 Цивільного кодексу України також визначено, що цивільні права і обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, цивільні права і обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 189 Господарського кодексу України, статті 632 Цивільного кодексу України ціна є істотною умовою договору, у випадках, встановлених законом застосовуються ціни, які встановлюються або регулюються уповноваженим органом державної влади або органом місцевого самоврядування.
Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
При викладених обставинах, положення, коли одні орендарі платять орендну плату відповідно до встановленої законом сплати, тобто, платять справедливу ціну, а інші платять в цей же час меншу плату, не відповідає основним принципам цивільного права, закріпленим в ст. 3 ЦК України - принципам розумності, справедливості та добросовісності. Тобто, кожен повинен платити дійсну реальну плату, яка в даному випадку згідно діючого законодавства встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування.
Таким чином, законодавче змінення обставин щодо ціни є підставою для зміни умов договору.
Відповідно до статті 189 Господарського кодексу України, статті 632 Цивільного кодексу України ціна є істотною умовою договору, у випадках, встановлених законом застосовуються ціни, які встановлюються або регулюються уповноваженим органом державної влади або органом місцевого самоврядування.
Частиною 4 статті 188 Господарського кодексу України встановлено, що у випадку, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору, зацікавлена сторона має право передати спір на розгляд суду.
Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.
Викладені обставини свідчать про те, що є підстави для зміни договору згідно Закону.
Окрім цього, в договорі оренди також передбачена можливість збільшення розміру орендної плати.
В постанові Верховного Суду України від 06 грудня 2010 року по справі № 2-1/10068-2008 також вказується про те, що в аналогічному випадку є підстави для зміни умов договору щодо орендної плати згідно умов договору.
Ч.3 ст. 653 ЦК України передбачено, що якщо договір змінюється у судовому порядку, зобов'язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.
Про це також вказується в ч. 5 ст. 188 ГК України.
Таким чином, вказання у договорі дат щодо початку зобов'язань раніше, ніж рішення суду набере законної чинності законодавству не відповідає, та, відповідно, в указаній частині у позові відмовляється.
Окрім цього, законом не передбачений випадок зміни договору щодо іншого строку, встановленого за рішенням суду, та, відповідно, відповідач не може в примусовому порядку погоджуватись з цим.
Відповідно, у вказаній частині позову також відмовляється.
В іншій частині суд не вбачає, що запропоновані позивачем умови суперечать діючому законодавству, та типовому договору оренди землі (затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 03.03.2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі»).
Посилання відповідача на ненадання йому обґрунтованого розрахунку нормативної грошової оцінки землі та підстав її збільшення не може бути прийняте до уваги, оскільки питання щодо встановлення правильності розміру орендної плати повинно розглядатись у разі оскарження відповідного рішення органу місцевого самоврядування, що також відповідає п. 3.4.5 Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 02.02.2010 року № 04-06/15 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства».
Зацікавленою особою не надано доказів, що вказане рішення оскаржене та скасоване.
Оскільки відповідні докази відсутні у справі до прийняття рішення, немає підстав їх залучати до справи після винесення рішення по справі.
Окрім цього, відповідачем не доведено, що саме це було перешкодою щодо укладення додаткової угоди, та він з цього приводу звертався до позивача.
При цьому також необхідно відмітити, що у додатку до адресованого відповідачу листа значиться розрахунок орендної плати, та є повідомлення про те, що грошова оцінка проведена 01.01.2010 року.
Тобто, якщо відповідачу необхідні були будь-які додаткові матеріали, він вправі був звернутись до позивача.
Доказів відповідних звернень відповідача не надав.
В будь-якому випадку питання щодо неправильності орендної плати відноситься до відповідних рішень, що не є предметом спору по цій справі.
Посилання на відсутність акту прийомки-передачі також не може бути прийняте до уваги, оскільки законодавством не передбачено, що вказана обставина є перешкодою щодо внесення змін до укладеного договору.
Згідно ст. 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
Якщо відповідач не отримав земельну ділянку у використання, він вправі вимагати виконання зобов'язань позивачем у встановленому Законом порядку.
Посилання відповідача на пропозицію припинити договір також не може бути прийнята до уваги, оскільки у разі відсутності згоди позивача він вправі звернутись до суду.
На цей час доказів розірвання договору зацікавленою особою не надано.
Судові витрати згідно ч. 5 ст. 49 ГПК України підлягають відшкодуванню позивачу відповідачем наполовину, оскільки позов немайнового характеру задовольняється частково.
Відповідно до п. «б» ч. 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» із позовних заяв немайнового характеру, в тому числі із заяв про визнання недійсними повністю або частково актів ненормативного характеру ставка державного мита встановлюється в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (17Х5=85 грн.).
Відповідно до п. 5 Підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум встановлений у розмірі 17 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 року № 825 у господарських справах встановлений розмір витрат з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу за ставкою 236,00 грн.
Судові витрати позивача підтверджуються квитанцією № 4367 від 04 листопада 2010 року на суму 85,00 грн. (з державного мита), та квитанцією № 2732 від 04 березня 2010 року на суму 236,00 грн. (на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу).
Відповідно, позивачу підлягає відшкодуванню 42,50 грн. судових витрат з державного мита, та 118,00 грн. судових витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На підставі вищевикладеного, а також керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд -
Позов задовольнити частково.
Змінити умови Договору оренди землі реєстраційний номер 040701900038 від 15.03.2007 року, укладеного між Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) та Феодосійською міською радою (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Земська 4, р/р № 31513921700024 місцевий бюджет м. Феодосії, код доходів 24062100 ГУДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ідентифікаційний код: 34740709), виклавши пункти Договору оренди землі від 07 червня 2006 року в наступній редакції:
«П. 1 - слова «Зона «Ближні Комиші» № 94" слід читати: „економіко-планувальна зона №37"
П. 5 - читати у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: - 17 578,75 гривень."
- П. 9. - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 527,36 грн. (П'ятсот двадцять сім гривень 36 коп.) за рік."
П. 10 - читати у наступній редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
П. 12 абзац 2 - читати у наступній редакції: „зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"
П. 33 - читати у наступній редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням.
Доповнити п. 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом.»
В частині умов додаткової угоди щодо початку дії обставин до вступу рішення суду до законної сили, та щодо іншого строку, встановленого за рішенням суду - у позові відмовити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Феодосійської міської ради (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Земська 4, р/р № 31513921700024 місцевий бюджет м. Феодосії, код доходів 24062100 ГУДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ідентифікаційний код: 34740709) судові витрати з державного мита на суму 42,50 грн.
Видати наказ.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Феодосійської міської ради (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Земська 4, р/р № 31513921700024 місцевий бюджет м. Феодосії, код доходів 24062100 ГУДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ідентифікаційний код: 34740709) судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн.
Видати наказ.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Гайворонський В.І.