73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"03" червня 2011 р. Справа № 2-а-2629/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
за участю: секретаря - Склонна Ю.В.,
представника позивача - Черненко А. Р.,
представника відповідача - Жука В. Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ліквідатора - арбітражного керуючого Приватної фірми "Вагрант" Гарана Семена Григоровича до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації, Прокуратури Високопільського району про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Ліквідатор - арбітражний керуючий приватної фірми "Вагрант" - Гаран Семен Григорович (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ), прокуратури Високопільського району, в якому просить визнати дії державного реєстратора в особі Херсонського державного бюро технічної інвентаризації про відмову в наданні витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно (далі - Витяг) протиправними та просить зобов'язати Херсонське державне бюро технічної інвентаризації видати арбітражному керуючому ліквідатору - Гарану С.Г. Витяг з реєстру права власності на нерухоме майно, ПФ "Вагрант", що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45, а саме - на масло - молочний цех літ. "В1, в, в1" та навіс "в2" - загальною площею 329,1 кв.м.; казеїновий цех літ. "В" та прибудову "вб" - загальною площею 260,1 кв.м; компресорну літ. "В2" - загальною площею 70 кв.м.; котельню літ. "В3" - загальною площею 94,8 кв.м.; ХВО літ. "В4" та зварювальну "в3" - загальною площею 70 кв.м.; бухгалтерію літ. "Б" та сіни "б" - загальною площею 86,1 кв.м.; гараж літ. "Д" - загальною площею 197,5 кв.м.; мийки літ. "З" - загальною площею 88,7 кв.м.; КНС літ. "М" - загальною площею 50,2 кв.м.; склад літ. "У" - загальною площею 23,9 кв.м.; навіс літ. "Ж" - загальною площею 76,9 кв.м.; навіс літ. "Є" - загальною площею 16,3 кв.м.; навіс літ. "Ю" - загальною площею 5,9 кв.м.; туалет літ. "П" - загальною площею 7,9 кв.м.; рефрежиратор літ. "Р" - загальна площа 49,6 кв.м.; заправку літ. "И" - загальною площею 11,6 кв.м.; щитову літ. "Я" - загальною площею 7,1 кв.м.; мощіння №1; огорожі №№ 1,4,5; ворота №№ 2,3,6,7; ємності №№ 8,9,10; артсвердловину №№ 12,12а; водонапірну вежу №13; пожежну водойму №11, з метою відчуження. Визнати не правомірними дії прокуратури Високопільського району стосовно не повернення до архіву Херсонського державного бюро технічної інвентаризації інвентарної справи на цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45. Зобов'язати прокуратуру Високопільського району повернути до архіву Херсонського державного бюро технічної інвентаризації інвентарну справу на цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги, просила їх задовольнити, пояснивши, що ліквідатор - арбітражний керуючий - Гаран С.Г., неодноразово звертався до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації з метою отримання витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45. В зв"язку з відновленням у приватної фірми "Вагрант" права власності на цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Херсонська область, смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45, відповідно до переліку: Масло - молочного цеху літ. "В1, в, в1" та навісу "в2" - загальною площею 329,1 кв.м.; казеїнового цеху літ. "В" та прибудова "вб" - загальною площею 260,1 кв.м; компресорної літ. "В2" - загальною площею 70 кв.м.; котельної літ. "В3" - загальною площею 94,8 кв.м.; ХВО літ. "В4" та зварювальна "в3" - загальною площею 70 кв.м.; бухгалтерії літ. "Б" та сіни "б" - загальною площею 86,1 кв.м.; гаражу літ. "Д" - загальною площею 197,5 кв.м.; мийки літ. "З" - загальною площею 88,7 кв.м.; КНС літ. "М" - загальною площею 50,2 кв.м.; склад літ. "У" - загальною площею 23,9 кв.м.; навіс літ. "Ж" - загальною площею 76,9 кв.м.; навіс літ. "Є" - загальною площею 16,3 кв.м.; навіс літ. "Ю" - загальною площею 5,9 кв.м.; туалет літ. "П" - загальною площею 7,9 кв.м.; рефрежиратор літ. "Р" - загальна площа 49,6 кв.м.; заправка літ. "И" - загальною площею 11,6 кв.м.; щитова літ. "Я" - загальною площею 7,1 кв.м.; мощіння №1; огорожі №№ 1,4,5; воріт №№ 2,3,6,7; ємностей №№8,9,10; артсвердловини №№12,12а; водонапірної вежі №13; пожежна водойма №11. Однак арбітражний керуючий отримав неодноразову відмову бюро технічної інвентаризації Херсонської області в наданні Витягу з Реєстру права власності на нерухоме майно в зв'язку з відсутністю інвентарної справи по даному об'єкту. Дану інвентарну справу було вилучено прокуратурою Високопільського району 12.10.2010 року на підставі листа вих.: №93/919вих-10 від 30.08.2010 року та до теперішнього часу не повернуто до архіву бюро. Вважає такі дії бюро технічної інвентаризації Херсонської області та прокуратури Високопільського району протиправними. Вказує на те, що тривале неповернення інвентарної справи до бюро технічної інвентаризації та як наслідок не отримання витягу обмежує позивача у здійсненні ним своїх обов'язків по ліквідації приватної фірми "Вагрант", а саме: реалізації майна боржника та закриття ліквідаційної процедури.
Представник відповідача - Херсонського державного бюро технічної інвентаризації проти задоволення позову заперечував, пояснив, що Херсонське державне бюро технічної інвентаризації при державній реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна керується Тимчасовим положенням про порядок реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.02.2002р. № 157/6445 (зі змінами та доповненнями), згідно якого державній реєстрації підлягають рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна. Таким чином, надані до бюро технічної інвентаризації Ухвали Господарського суду Херсонської області від 10.03.2010 та від 14.09.2010 не являються правовстановлюючими документами і не підлягають державній реєстрації.
Представник відповідача - прокуратури Високопівльського району в судове засідання не прибув, надіслав до суду заперечення, в якому заперечував проти задоволення позову, оскільки матеріали інвентарної справи № 31445/276 (Е.р. 27920) постановою від 24 березня 2011р. згідно ст. 81 КПК України визнано як речовий доказ та залучено оригінали вказаних документів до матеріалів кримінальної справи. Таким чином, інвентарна справа не може бути повернута до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає позовні вимога обґрунтованими виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 10 березня 2010 року по справі № 12/84-Б-06, скасовано ухвалу від 23.12.2008р. у справі №12/84-Б-06 (якою затверджено звіт та ліквідаційний баланс, юридичну особу приватну фірму "Вагрант" ліквідовано та виключено з державного реєстру підприємств і організацій України, провадження у справі припинено). Поновлено провадження у справі на стадії ліквідаційної процедури. Відмінено державну реєстрацію припинення юридичної особи - приватної фірми "Вагрант" м. Херсон, вул. Робоча, 82-а, код ЄДРПОУ 24961841 (вул. Дмитренка 19, кв. 131, м. Херсон). Призначено ліквідатором підприємства - боржника арбітражного керуючого Гарана С.Г. та зобов'язано його забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст.ст. 25-32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 14 вересня 2010 року по справі № 12/84-Б-06, ліквідатору арбітражному керуючому Гарану Семену Григоровичу на його заяву від 06.09.2010р. № 11, надано роз'яснення на ухвалу господарського суду Херсонської області від 10 березня 2010 р. у справі 12/84-Б-06. Відповідно до якої арбітражному керуючому роз'яснено, що у приватної фірми "Вагрант" відновлено право власності на цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Херсонська область, смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45, відповідно до вищевказаного переліку.
В ухвалі господарського суду Херсонської області від 14 вересня 2010 року по справі № 12/84-Б-06 зазначено, що у зв'язку з відновленням права власності ПФ "Вагрант" на цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Херсонська область, смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45, відповідно до вищенаведеного переліку згідно п.1 даної ухвали, ліквідатору належить звернутись до державного бюро технічної інвентаризації для реєстрації права власності ПФ "Вагрант" у встановленому порядку, отримання у БТІ правовстановлюючих документів, підтверджуючих право власності, здійснити дії передбачені ст.ст. 25-30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - прийняти майно до свого відання, включити його до ліквідаційної маси підприємства банкрута, здійснити його інвентаризацію, оцінку та реалізацію у встановленому порядку.
Керуючись ухвалою господарського суду Херсонської області від 10 березня 2010 р. по справі № 12/84-Б-06 ліквідатором - арбітражним керуючим подано заяву від 29.03.2010 р. до Державного бюро технічної інвентаризації з проханням надати Витяг з реєстру права власності на нерухоме майно - цілісний майновий комплекс, що належить ПФ "Вагрант" та знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45, з метою відчуження. На дану заяву відповіді не надійшло, в зв'язку з чим арбітражним керуючим було повторно направлено заяву від 27.04.2010р. №7.
У відповіді №727 від 06.05.2010р. начальник ХДБТІ повідомив, що надати будь-яку інформацію стосовно нерухомості, яка розташована в смт. Високопілля Херсонської області не має можливості у зв'язку з тим, що це питання не є компетенцією Херсонського ДБТІ. Для вирішення питання порекомендував звернутися до Високопільського бюро технічної інвентаризації.
Позивач повторно звертався з заявою №13 від 16.09.2010 р. та заявою № 16 від 20.10.2010 р. до Херсонського ДБТІ з проханням видати витяг з реєстру права власності на нерухоме майно - цілісний майновий комплекс, що належить ПФ "Вагрант" та знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45, з метою відчуження, на які було надано відповідь №1684 від 22.10.2010 р., в якій зазначено, що керуючись Тимчасовим положенням і методичними рекомендаціями надані Ухвали Господарського суду Херсонської області від 10.03.2010 р. та від 14.09.2010 р. не підлягають державній реєстрації.
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 18 листопада 2010 року по справі № 12/84-Б-06 Херсонське державне бюро технічної інвентаризації зобов'язано надати суду повний витяг встановленого зразка з електронного Єдиного державного реєстру прав власності на нерухоме майно, що за адресою смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45. Витяг надати нарочно ліквідатору арбітражному керуючому Гарану С.Г. за встановленою оплатою за надання витягу.
Керуючись вище вказаною ухвалою від 18 листопада 2010 року арбітражним керуючим було направлено заяву вих.: №18 від 23.11.2010р. з проханням видати витяг.
На вище вказану заяву начальником ХДБТІ було надано відповідь № 1848 від 26.11.2010р., в якій він повідомив, що на даний час Херсонське державне бюро технічної інвентаризації не може надати Витяг з Реєстру права власності на нерухоме майно в зв'язку з відсутністю інвентарної справи по даному об'єкту. Дану інвентарну справу було вилучено прокуратурою Високопільського району 12.10.2010 року на підставі листа № 93/919вих-10 від 30.08.2010 року та до теперішнього часу не повернуто до архіву бюро.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб"єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні регулюється Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон) та Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року (далі - Положення), які спрямовані на забезпечення визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності.
Відповідно до п.1.3 Положення державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно за заявами здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
За результатами розгляду заяв про реєстрацію прав на нерухоме майно, реєстратор приймає рішення про реєстрацію прав власності чи про відмову в реєстрації прав власності.
Згідно зі ст. 24 Закону у державній реєстрації прав на нерухоме майно може бути відмовлено, якщо: заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; об'єкт нерухомого майна або більша його частина розміщені на території іншого органу державної реєстрації прав; із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; заявлене право вже зареєстровано. Таким чином, зазначена норма дає БТІ право вибору відмовити або не відмовляти в державній реєстрації права на нерухоме майно.
За наявності підстав для відмови в державній реєстрації оформлюється рішення за зразком, встановленим Міністерством юстиції України.
Відповідно до абз. 6 п. 3.8 Положення після прийняття рішення реєстратором та внесення запису до Реєстру прав на право встановлювальних документах робиться відмітка (штамп) про реєстрацію відповідних прав, видається витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно, який є невід'ємною частиною право встановлювального документа та містить зокрема особливі позначки реєстратора (дані, у разі їх наявності, про самочинно збудовані, прибудовані чи реконструйовані об'єкти, про накладення арешту, про перебування майна у податковій заставі тощо).
Так, Херсонським державним бюро технічної інвентаризації було зареєстровано за приватною фірмою "Вагрант" право власності на будівлі та споруди за адресою: Херсонська область, Високопільський район, смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, буд. 45, на підставі рішення Господарського суду Херсонської області від 26.11.2002 р. та ухвали господарського суду Херсонської області від 26.12.2002 р. про, що видано витяг від 31.05.2005 р.
Пунктом 5.1.1. Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого 07.02.2002 року № 7/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 28.01.2003 року № 6/5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 року за № 157/6445 (далі - Тимчасове положення) передбачено, що право на отримання витягу мають: власник (власники), його спадкоємці та правонаступники юридичних осіб, уповноважені особи.
Пунктом 5.3. ст. 5 Порядку ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 січня 2003 року № 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 січня 2003 року за № 67/7388 визначено, що витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно видається на письмовий запит власника об'єкта нерухомого майна, його спадкоємців, правонаступників юридичної особи та належним чином уповноважених осіб.
Відповідно до п.5.11. Тимчасового положення у задоволенні заяви про надання витягу з Реєстру прав може бути відмовлено, якщо заявник не має права на отримання тих відомостей з Реєстру прав, які були викладені в його заяві.
Таким чином, Херсонське державне бюро технічної інвентаризації не мало підстав для відмови арбітражному керуючому в наданні Витягу з реєстру права власності на нерухоме майно - цілісний майновий комплекс, що належить ПФ "Вагрант" та знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45, з метою відчуження.
Як вбачається з відповідей Херсонського державного бюро технічної інвентаризації надати Витяг з реєстру права власності на нерухоме майно неможливо в зв'язку з тим, що інвентарна справа на цілісний майновий комплекс, розташований за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45, вилучена прокуратурою Високопільського району 12.10.2010 року на підставі листа № 93/919вих-10 від 30.08.2010 року та до теперішнього часу не повернуто до архіву бюро.
Статтею 4 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що діяльність органів прокуратури спрямована на всемирне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань: закріплених Конституцією України незалежності республіки, суспільного та державного ладу, політичної та економічної системи, прав національних груп і територіальних утворень; гарантованих Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод людини та громадянина; основ демократичного устрою державної влади, правового статусу місцевих Рад, органів самоорганізації населення.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону України "Про прокуратуру" органи прокуратури України: становлять єдину централізовану систему, яку очолює Генеральний прокурор України, з підпорядкуванням нижчестоящих прокурорів вищестоящим; здійснюють свої повноваження на підставі додержання Конституції України та чинних на території республіки законів, незалежно від будь-яких органів державної влади, посадових осіб, а також рішень громадських об'єднань чи їх органів; захищають у межах своєї компетенції права і свободи громадян на засадах їх рівності перед законом, незалежно від національного чи соціального походження, мови, освіти, ставлення до релігії, політичних переконань, службового чи майнового стану та інших ознак; вживають заходів до усунення порушень закону, від кого б вони не виходили, поновлення порушених прав і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення; діють гласно, інформують державні органи влади, громадськість про стан законності та заходи щодо її зміцнення.
Статтею 19 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є: відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам; додержання законів про недоторканність особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав; додержання законів, що стосуються економічних, міжнаціональних відносин, охорони навколишнього середовища, митниці та зовнішньоекономічної діяльності.
Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" реєстраційна справа включає документи, в яких містяться відомості про нерухоме майно, право власності на нього, інші речові права та їх обтяження. Документи розміщуються в реєстраційній справі у порядку їх надходження і нумеруються. Реєстраційна справа підлягає довічному зберіганню в архіві, який створюється в органі державної реєстрації прав.
Пунктом 6.3 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Мінюсту від 07.02.2002 р. № 7/5 визначено, що реєстраційна справа включає документи, в яких містяться відомості про об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, право власності на нього, інші речові права, а саме: заяви про державну реєстрацію прав; нотаріально засвідчені копії право встановлювальних документів; копії документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на об'єкт незавершеного будівництва; копії рішень реєстратора БТІ про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав; рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав; копії рішень реєстратора БТІ про відмову в державній реєстрації прав; копії розділів Реєстру прав; інформацію про видані витяги та інформаційні довідки з Реєстру прав; дані технічної інвентаризації; анульовані право встановлювальні документи у випадках, передбачених Положенням; копії документів, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав, видачу витягу про державну реєстрацію прав та надання витягу з Реєстру прав; інші документи, що отримані в результаті проведення державної реєстрації прав. Вилучення документів із реєстраційної справи забороняється, крім випадків, передбачених законом.
Положеннями ч.2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В порушення вказаних вимог прокуратура Високопільського району та Херсонське державне бюро технічної інвентаризації не довели правомірності своїх дій, пов'язаних з ненаданням Витягу на відчуження майна та неповерненням протягом року інвентарної справи до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації.
Відповідно до п.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень суди перевіряють чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд вважає за необхідне зазначити, що виявлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених у п.3 ст.2 КАС України критеріїв для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності може бути підставою для задоволення адміністративного позову, однак за умови, що встановлено порушення прав, свобод та інтересів позивача.
Як вбачається судом, дії Херсонського державного бюро технічної інвентаризації та прокуратури Високопільського району, пов'язані з ненаданням витягу на відчуження майна та неповерненням майже протягом року інвентарної справи, не відповідають критеріям безсторонності, розсудливості, пропорційності та своєчасності.
Внаслідок неповернення інвентарної справи до Херсонського державного бюро технічної інвентаризації та як наслідок не надання витягу на відчуження майна, перешкоджає арбітражному керуючому в реалізації майна, виконанні ухвал Господарського суду Херсонської області та покладених на нього обов'язків ліквідатора.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Ліквідатора - арбітражного керуючого приватної фірми "Вагрант" - Гарана Семена Григоровича.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Ліквідатора - арбітражного керуючого Приватної фірми "Вагрант" Гарана Семена Григоровича - задовольнити.
Визнати неправомірними дії реєстратора в особі Херсонського державного бюро технічної інвентаризації стосовно відмови видати Витяг з реєстру права власності на нерухоме майно, ПФ "Вагрант", що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45.
Зобов'язати Херсонське державне бюро технічної інвентаризації видати арбітражному керуючому ліквідатору - Гарану С.Г. Витяг з реєстру права власності на нерухоме майно, ПФ "Вагрант", що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Вископілля, вул. Червоноармійська, 45, а саме: на масло-молочний цех літ. "В1,в,в1" та навіс "в2" - загальною площею 329,1 кв.м.; казеїновий цех літ. "В" та прибудову "вб" - загальною площею 260,1кв.м; компресорну літ. "В2" - загальною площею 70 кв.м.; котельню літ. "ВЗ" - загальною площею 94,8 кв.м.; ХВО літ. "В4" та зварювальну "в3" - загальною площею 70 кв.м.; бухгалтерію літ. "Б" та сіни "б" - загальною площею 86,1 кв.м.; гараж літ. "Д" - загальною площею 197,5 кв.м.; мийки літ. "З" - загальною площею 88,7 кв.м.; КНС літ. "М" - загальною площею 50,2 кв.м.; склад літ. "У" - загальною площею 23,9 кв.м.; навіс літ. "Ж" - загальною площею 76,9 кв.м.; навіс літ. "Є" - загальною площею 16,3 кв.м.; навіс літ. "Ю" - загальною площею 5,9 кв.м.; туалет літ. "П" - загальною площею 7,9 кв.м.; рефрежиратор літ. "Р" - загальна площа 49,6 кв.м.; заправку літ. "И" - загальною площею 11,6 кв.м.; щитову літ. "Я" - загальною площею 7,1 кв.м.; мощіння №1; огорожі №№ 1,4,5; ворота №№ 2,3,6,7; ємності №№8,9,10; артсвердловину №№12,12а; водонапірну вежу №13; пожежну водойму №11, з метою відчудження.
Визнати не правомірними дії прокуратури Високопільського району стосовно не повернення до архіву Херсонського державного бюро технічної інвентаризації інвентарної справи на цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45.
Зобов'язати прокуратуру Високопільського району повернути до архіву Херсонського державного бюро технічної інвентаризації інвентарну справу на цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., смт. Високопілля, вул. Червоноармійська, 45.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 червня 2011 р..
Суддя Ковбій О.В.
кат. 11.2