73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
02 червня 2011 р. Справа № 2-а-1829/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління соціальної політики Херсонської міської ради до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених коштів,
встановив:
Управління соціальної політики Херсонської міської ради (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач) про поверення надміру виплачених коштів в сумі 5542,27 грн.
Позивач до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем була надана невірна інформація про наявні транспортні засоби, у зв"язку з цим ОСОБА_1 було призначено та перераховано бюджетних коштів у вигляді субсидій в сумі 5542,27 грн.
Відповідач в судове засідання не з"явилася, письмових заперечень на позов не надала, про дату, час та місце слухання справи була належним чином повідомлена.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зверталася до Управління соціальної політики Херсонської міської ради з заявами від 30.12.2007р., 22.10.2008р., 28.10.2009р. про надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
В період з 01.11.2007 по 31.03.2008 р. та з 01.10.2008 по 31.03.2010 відповідачу була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Суб сидія призначалась згідно з заявою, наданих довідок та власноручно заповненої декларації в якій вона не зазначила, що має транспортні засобі.
В результаті проведеної перевірки відділом КРУ в Херсонській області встановлено, що ОСОБА_1 була надана невірна інформація про транспортні засоби, які є у її власності.
Згідно з довідкою MB PEP ДАІ у м. Херсоні за результатами пошуку по БД за власником ОСОБА_1 зареєстровані ВАЗ 2104 реєстраційний № НОМЕР_1, № двигуна НОМЕР_2 та АЗЛК 2141 реєстраційний № НОМЕР_3, № двигуна НОМЕР_4. Згідно з п. п. 4 п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.95 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива" субси дія не призначається, якщо: уповноважений власник житла, на якого відкрито особовий рахунок, має у своєму володінні більше одного автомобіля, транспо ртного засобу.
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає відділу (управлінню) субсидій довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
У відділі (управлінні) субсидій громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці.
У 4 розділі декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням соціальної допомоги, ОСОБА_1 зазначила, що транспортних засобів, які перебувають у її власності та власності членів її сім"ї немає.
Таким чином, відповідач приховала інформацію щодо наявних у її власності транспортних засобів від Управління соціальної політики Херсонської міської ради.
Особа несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Постановою КМ України від 12 грудня 2006 року N 1703 визначено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;
Згідно з п. 20 Постанови КМ України про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Управлінням соціальної політики Херсонської міської ради на адресу відповідача були направлені повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим субсидіям від 12.10.2010 року на суму 1747,55 грн. та 3794,72 грн., в цей же день відповідачем було отримано повідомлення про відшкодування коштів.
Загальна сума перерахованих відповідачу бюджетних коштів складає 5542,27 грн.
У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
12.10.2010 р. відповідачу було вручено повідомлення про припинення на дання житлової субсидії та повернення переплаченої суми субсидії до 17 жовтня 2010 р.
Але до теперішнього часу належна сума бюджетних коштів на рахунок відділу не надійшла.
Проаналізувавши викладене, суд вважає, що позовні вимоги Управління соціальної політики Херсонської міської ради підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Управління соціальної політики Херсонської міської ради до ОСОБА_1 про поверення надміру виплачених коштів задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 5542 (п"ять тисяч п"ятсот сорок дві) грн., 27 коп. надміру виплачених коштів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 9.3