Постанова від 24.05.2011 по справі 3165/11/2070

Справа № 2а- 3165/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2011 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шевченко О.В.,

при секретарі Нікітенко Л.Ю.,

за участю представника відповідача Воронько О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Прокуратури Харківської області, третя особа Адміністрація президента України про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Прокуратури Харківської області, третя особа Адміністрація президента України в якому просить суд визнати дії відповідача незаконними, щодо розгляду скарги позивача; зобов'язати відповідача вчинити певні дії.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що прокуратурою Харківської області порушено його права, які витікають із норм Закону України «Про звернення громадян»під час розгляду скарги.

В судове засідання позивач не з'явився, в позовній заяві просить справу слухати за його відсутності.

Представник відповідача в судовому засідання проти позову заперечував, вважав його безпідставним та необґрунтованим, надав заперечення на адміністративний позов, в якому виклав свою позицію проти доводів позивача та просить суд відмовити в задоволенні позову.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання в якому просив справу розглядати за його відсутності.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

У ст. 3 Закону України "Про звернення громадян" звернення громадян визначено як викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

З матеріалів справ вбачається, що позивачем в серпні 2010 року було направлено на ім'я Президента України скаргу на дії працівників Адміністрації Президента України стосовно розгляду раніше поданих скарг.

Відповідно ч. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян", якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.

Відповідно до абзацу 7 частини 1 статті 19 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

Згідно зі ст. 29 Закону України "Про звернення громадян" прокурорський нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян: нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України та підпорядкованими йому прокурорами. Відповідно до наданих їм чинним законодавством повноважень вони вживають заходів до поновлення порушених прав, захисту законних інтересів громадян, притягнення порушників до відповідальності.

Так, скаргу позивача надіслано за належністю до прокуратури Харківської області супровідним листом від 20.08.2010року №22/095676-20, про що було повідомлено позивача.

Прокуратурою Харківської області проведено перевірку скарги ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з приводу розгляду Харківською обласною державною адміністрацією їх звернень на дії посадових осіб Кегичівської районної державної адміністрації та з інших питань. В ході перевірки надано доручення прокурору Кегичівського району Харківської області щодо перевірки доводів викладених в зверненні питань порушення вимог земельного законодавства, про оренду землі та з інших питань.

Прокуратурою Харківської області було підготовлено запит до Харківської обласної державної адміністрації з приводу розгляду ХОДА звернень ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на дії посадових осіб Кегичівської райдержадміністрації та з інших питань.

Встановлено, що протягом минулого періоду 2010 року до Харківської державної адміністрації надійшло 4 звернення, а саме 13.04.2010, 2І.05.2010,23.06.2010 та 01.07.2010.

За дорученням керівництва Харківської обласної державної адміністрації про результати їх розгляду листами Головного управління Держкомзему у Харківській області від 11.05.2010 №13-11-37/4949, Кегичівської районної державної адміністрації від 04.06.2010 №Д-150/01-36 та 23.07.2010 №Д-214/01-36, Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 17.07.2010 №Д-2126/04-44/15 на адресу позивача були надані відповіді.

За результатами перевірок 24.01.2009 прокуратурою Кегичівського району Харківської області області стосовно службових осіб Кегичівської районної державної адміністрації за фактом зловживання владою, перевищення службових повноважень, вимагання хабара при вирішенні земельних питань винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за ознаками складу злочинів, передбачених ст.ст. 364, 365, 368 КК України.

За фактом невиконання судового рішення службовими особами Кегичівської районної державної адміністрації 07.05.2009 винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 382 КК України.

За фактом проникнення працівниками Кегичівської дільниці Красноградської філії ВАТ «Харківгаз»та депутатом районної ради ОСОБА_4 на подвір'я та відключення домоволодіння від газопостачання 27.03.2010 винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст162, 364, 365 КК України.

Про результати перевірки Прокуратурою Харківської області заявників повідомлено листом від 27.09.2010 за вих. №07/1-8853-10 та роз'яснено порядок оскарження прийнятого рішення.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що прокуратурою Харківської області вказане звернення розглянуто відповідно до порядку та строків, передбачених чинним законодавством України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2,8-14,71,94,159,160-164,167,186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Прокуратури Харківської області, третя особа Адміністрація президента України про зобов'язання вчинити певні дії-відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Суддя Шевченко О.В.