Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
19 травня 2011 р. № 2-а- 3324/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко О.В. при секретарі судового засідання Глянь О.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансової санкції ,
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач), в якому позивач просить стягнути з ФО-П ОСОБА_1 фінансові санкції у сумі 1150,00 грн., застосовані рішенням регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Харківській області на користь Державного бюджету України.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 01.11.10 року посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Харківській області було проведено позапланову виїзну перевірку відповідача - фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, з питань дотримання вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_1. Під час перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за відсутності відповідної ліцензії. результати перевірки оформлені Актом від 01.11.10 № 666/322/НОМЕР_1, на підставі якого прийнято рішення від 02.11.10 № 201625/20/11/32-255 про застосування до відповідача фінансових санкцій за виявлене порушення у сумі 1700,00 грн. Дане Рішення про застосування фінансових санкцій одержане відповідачем 18.11.10р., про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення. Фінансову санкцію на теперішній час відповідачем сплачено частково в сумі 550,00 грн., решта суми у розмірі 1150,00 грн. до теперішнього часу не сплачена, що підтверджується листом ДПІ, де обліковується відповідач. За таких підстав Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області просила суд стягнути з ФО-П ОСОБА_1 1150,00 грн. у погашення штрафних санкцій за Рішенням про застосування фінансових санкцій від 02.11.10 № 201625/20/11/32-255.
У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду клопотання, в якому просив розглядати справу за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності в порядку письмового провадження. Також у заві відповідач зазначив, що з позовними вимогами згоден у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:
За матеріалами справи, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Дергачівською районною державною адміністрацією Харківської області 08.09.2009 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців 24560000000004720, має свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2.
01.11.10 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Харківській області, було проведено позапланову виїзну перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства, що регулює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_1.
Під час перевірки було встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за відсутності відповідної ліцензії.
Результати перевірки оформлені Актом від 01.11.10 № 666/322/НОМЕР_1, на підставі якого начальником Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Харківській області прийнято рішення від 02.11.10 № 201625/20/11/32-255 про застосування до відповідача фінансових санкцій за виявлене порушення у сумі 1700,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій одержане відповідачем 18.11.10р., про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення. Фінансову санкцію на теперішній час відповідачем сплачено частково в сумі 550,00 грн., решта суми у розмірі 1150,00 грн. до теперішнього часу не сплачено, що підтверджується листом ДПІ, де обліковується відповідач та не заперечується самим відповідачем.
Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з визначенням ст.1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ліцензія (спеціальний дозвіл) - це документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Відповідно до п.27 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996р. N493, одержана на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами ліцензія має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду.
Згідно зі ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. (11305,5грн.х2=22611,0грн.)
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Порядок), встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003р. N790.
Відповідно до п.6 Порядку, рішення про застосування фінансових санкцій, за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Пунктом 5 Порядку передбачено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Враховуючи наведене, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ", ст.ст. 11, 12, 51, 71, ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161ст. 162, ст. 163, ст. 167 КАС України, суд
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 фінансові санкції у сумі 1150.00 грн. (тисяча сто п'ятдесят грн.) на користь Державного бюджету України (рахунок одержувача 31113106700200, код платежу 21081100, УДК у Дергачівському р-ні Харківської області, код ЄДРПО 24134314 в установі банку ГУДКУ України у Харківській області МФО 851011.)
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. З , ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Панченко