копія
17 травня 2011 р. Справа № 2a-1870/1752/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелета С.М.
за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Сумській області до комунального підприємства Сумської міської ради "Сумижилкомсервіс" про стягнення штрафних санкцій ,-
Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Сумській області, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства Сумської міської ради "Сумижилкомсервіс" про стягнення штрафу в розмірі 34039 грн. 50 коп., накладеного постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №27 від 09 вересня 2010 року.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем на полігоні твердих побутових відходів, розташованому на землях Велико-Бобрицької сільської ради Краснопільського району Сумської області, збудовано металевий ангар без проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. ст. 23, 29 Закону України "Про планування і забудову територій" та ст. ст. 7, 9 Закону України "Про архітектурну діяльність".
Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" передбачена відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації у розмірі 50 % вартості цих робіт.
Постановою №27 від 09.09.2010 року на відповідача було накладено штраф в розмірі 34039,50 грн., який на момент звернення до суду залишається несплаченим.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду подав заяву в якій справу просить розглядати без його участі.
В судовому засіданні, призначеному на 04.05.2011 року, представник відповідача проти позовних вимог заперечував, зазначив, що директором підприємства в судовому порядку припис та постанова про накладення штрафу не оскаржувались, проте до прокуратури м. Суми направлялось повідомлення про злочин №143 від 30.06.2010 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що на підставі здійснення вибіркової перевірки за зверненням відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю СМУ ГУ МВС України в Сумській області від 19.08.2010 року №7096, ч. 1 п.п. 4 п. 3 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993 року №225 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області проведено перевірку здійсненого будівництва металевого ангару на полігоні твердих побутових відходів, розташованому на землях Велико-Бобрицької сільської ради, за результатами якої складено акт від 20.08.2010 року (а.с.28).
В ході перевірки встановлено порушення відповідачем ст. ст. 9, 20 Закону України "Про архітектурну діяльність" та ст. 30-1 Закону України "Про планування і забудову територій".
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" начальником Сумського міжрайонного управління Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Сумській області було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 08.09.2010 року (а.с.47), який було підписано директором КП СМР "Сумижилкомсервіс" без зауважень, та складено припис від 08.09.2010 року (а.с.49), в якому запропоновано КП СМР "Сумижилкомсервіс" зупинити експлуатацію металевого ангару на полігоні ТПВ, розташованому на землях В.Бобрицької сільської ради до введення його в експлуатацію у встановленому порядку.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення - проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
Як вбачається із матеріалів справи, між КП СМР "Сумижилкомсервіс" (замовник) та приватною виробничо-будівельною фірмою "Інтербудсервіс" (підрядник) укладено договір підряду №2 від 30.09.2010 року (а.с.39), згідно якого замовник доручає, а підрядник зобов'язується власними силами і засобами виконати роботи по улаштуванню ангару.
Згідно акту виконаних робіт № 1 від 15 жовтня 2009 року (а.с.41-44) загальна вартість будівельно-монтажних робіт склала 68079,00 грн.
09 вересня 2010 року начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Сумській області було винесено постанову №27 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування (а.с.50), відповідно до якої до КП СМР "Сумижилкомсервіс" застосовано штраф в розмірі 50 % вартості виконаних робіт - 34039,50 грн. (68079,00х50%).
Зазначена постанова була отримана відповідачем 09.09.2010 року, про що свідчить особистий підпис директора КП СМР "Сумижилкомсервіс" на копії постанови, в судовому порядку не оскаржувалась.
Враховуючи, що станом на момент розгляду справи штраф відповідачем не сплачено, постанова про накладення штрафу №27 від 09.09.2010 року не скасована, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з КП СМР "Сумижилкомсервіс" штрафу в розмірі 34039,50 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Сумській області до комунального підприємства Сумської міської ради "Сумижилкомсервіс" про стягнення штрафних санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з комунального підприємства Сумської міської ради "Сумижилкомсервіс" (м. Суми, вул. Комсомольська, 27, і.к. 34328815) в доход бюджету (на рах. 31119106700172 "Надходження до загального фонду державного бюджету" в УДКУ в Краснопільському районі Сумської області, код 23635238, МФО 837013, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 075) штраф в сумі 34039,50 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 23.05.2011 року