Постанова від 13.04.2011 по справі 2а-12602/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2011 р. № 2а-12602/10/1370

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.

при секретарі судового засідання Денькович Л.І.

за участю представників сторін:

від позивача -ОСОБА_1 (довіреність від 13.05.2010 року № 83/10)

від відповідача -Биць І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова

до ТзОВ "Трансліс"

про про стягнення податкового боргу ,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансліс» про стягнення податкового боргу у розмірі 90 115, 61 грн.

Ухвалою від 27 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі.

17 січня 2011 року на адресу суду за вх. № 1954 відповідачем подано заперечення проти позову.

Ухвалою від 18 січня 2011 року розгляд справи призначено в загальному порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 18 квітня 2011 року.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансліс» зареєстроване Департементом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.

ДПІ у Франківському районі м. Львова проведено планову документальну перевірку відповідача з дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2003 року по 01.04.2005 року, про що було складено акт від 16.05.2006 року № 246/23-239/31526316/1.

На підставі акта перевірки було винесено податкове повідомлення -рішення № 12174/10/23-0/3, від 19.01.2007 року, яким визначено податкове зобов'язання з ПДВ у розмірі 73 462 грн., та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 36731 грн.

19 січня 2007 року ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято податкові повідомлення -рішення № 934/10/23-0/3, яким визначено податкове зобов'язання в розмірі 7 989, 07 грн., та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3 994, 54 грн.

ТзОВ «Трансліс»не погоджуючись із податковими повідомленнями - рішеннями 12174/10/23-0/3, від 19.01.2007 року, № 934/10/23-0/3 від 19.01.2007 року подано позов до Господарського суду Львівської області. 28.10.2008 року Постановою Господарського суду Львівської області позов задоволено. 20.10.2009 року Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова задоволено, постанову Господарського суду Львівської області від 28.10.2008 року в справі №5/858-12/110 -А скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансліс»до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова про визнання нечинними податкових повідомлень -рішень № 12174/10/23-0/3, від 19.01.2007 року, № 934/10/23-0/3 від 19.01.2007 року про визначення суми завищення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та застосування штрафних (фінансових) санкцій -відмовити.

Враховуючи переплату згідно картки особового рахунку платника станом на 01.01.2010 року в розмірі 32 061, 00 грн., податковий борг відповідача по податку на додану вартість становить 90115, 61 грн.

В матеріалах справи знаходяться акти звірення розрахунків платника з бюджетом за період 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, 01.01.2011 по 05.04.2011 року.

Відповідно до п. 5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 цього ж Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Оскільки відповідачем у встановлений термін не сплачено податкові зобов'язання, згідно п.п. 6.2.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) ДПІ у Франківському районі м. Львова було виставлено податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/1163 від 28.07.2010 року, яким загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобов'язаннями, станом на 28.07.2010 року становить 90115, 61 грн., у тому числі за основним платежем становить 49390, 07 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями становить 40725, 54 грн., та другу податкову вимогу № 2/1422 від 13.09.2010 року, яким загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобов'язаннями, визначена в цій податкові вимозі, станом на 13.09.2010 року становить 90115, 61 грн., у тому числі за основним платежем становить 49390, 07 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями становить 40725, 54 грн., та другу податкову вимогу № 2/1422 від 13.09.2010 року, яким загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобов'язаннями, визначена в цій податкові вимозі, станом на 13.09.2010 року.

29 жовтня 2010 року начальником ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення № 266/10/31526316 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Згідно відповіді Обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»від 26.08.2010 року № 7002 станом на 23.08.2010 року державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна за відповідачем не зареєстровано.

Згідно відповіді Управління Держкомзему у м. Львові від 14.09.2010 року № 40/6/295/40/6-274 станом на 01.08.2010 року земельні ділянки за відповідачем відсутні.

Згідно відповіді Львівського відділу реєстраційно - екзаменаційної роботи ДАІ від 03.08.2010 року № 16356/10/24-032 станом на 19.08.2010 року автотранспортні засоби за відповідачем незареєстровано.

Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 цього ж Кодексу, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Суд, оцінивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки подані позивачем докази в сукупності дають достатньо підстав для висновку щодо задоволення позовних вимог.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 18, 19, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансліс» (місцезнаходження: 79000, м. Львів, вул. В. Великого, 50, ЄДРПОУ 31526316) до бюджету 90 115 (дев'яносто тисяч сто п'ятнадцять ) гривень 61 коп.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна